בדרך לכס הנשיאות?

טראמפ הביס את היילי בשלוש מדינות; מחכים ליום שלישי ה-'סופר טיוסדיי' 

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ הביס את השגרירה לשעבר בשלוש מדינות נוספות | כעת כולם ממתינים ליום שלישי הקרוב ה- 'סופר טיוסדיי' במהלכו ייערכו פריימריז במדינות רבות ומועמד המפלגה הרפובליקנית ייקבע לכאורה באופן סופי | היילי הדגישה מספר פעמים שלא תפרוש טרם התקיימו הבחירות לפריימריז ביום שלישי הקרוב (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טראמפ והיילי (צילום: shutterstock)

הנשיא לשעבר דונלד טראמפ עשה זאת שוב והביס אמש (שבת) את המתמודדת מולו בפריימריז הרפובליקני ניקי היילי בלא פחות משלוש מדינות.

הנשיא לשעבר גרף את כלל 39 הנציגים בוועידת מועמדים של המפלגה הרפובליקנית שהתקיימה במישיגן, זכה בבחירות הפריימריז במדינת מיזורי וזכה גם ב-85% מהקולות בכנסים של מדינת איידהו כתוצאה מכך קיבל את כל 32 הצירים במדינה.

המשמעות המספרית היא שטראמפ קיבל בשבת לא פחות מ-122 צירים מה שהכפיל את המספר שכבר היה לו עד עתה בעקבות הניצחונות הרצופים שלו נגד היילי.

ניקי היילי נותרה עם 24 נציגים בסך הכל. יצוין כי בכדי שמועמד יוכל להיבחר כנציג המפלגה הרפובליקנית הוא צריך לגרוף 1,215 צירים בסך הכל, חלק גדול מהם צפוי טראמפ לקבל ביום שלישי הקרוב.

"הרפובליקנים של מיזורי דיברו היום בקול רם וברור, אישרו את אמונם בהנהגתו של הנשיא טראמפ ודחו את המדיניות הכושלת של הדמוקרטים בוושינגטון", אמר ניק מאיירס, יו"ר המפלגה הרפובליקנית של מיזורי בהצהרה.

ניקי היילי הגיבה לתבוסה שלה במיזורי כי "הדיווחים מהוועדה של מיזורי היום מראים כיצד המפלגה הרפובליקנית תחת דונלד טראמפ הפכה למפלגה מתכווצת שמציקה ודוחה את כל מי שלא נוטל את שבועת הנאמנות של MAGA (Make America Great Again סיסמת הבחירות של טראמפ מאז ומעולם י.ג).

ביום שלישי ייערכו פריימריז ב-15 מדינות בארה"ב ויחולקו 36% מסך הצירים במסגרת הפריימריז. היילי אמרה בעבר שהיא לא תפסיק את הקמפיין לפני התוצאות ביום שלישי הקרוב. אם תובס ביום שלישי כפי שהיה עד כה, סביר להניח כי היא תפרוש מהמרוץ ותותיר את טראמפ כמועמדה של המפלגה הרפובליקנית.

"אנחנו באים לנצח אתכם ב-5 בנובמבר תומכי ג'ו", אמר טראמפ וכינה אותו "מושחת וישנוני". עוד הוסיף: "אנחנו טסים כמו טיל לעבר המועמדות הרפובליקנית לנשיאות, התוצאות שהשגנו הן מדהימות", אמר טראמפ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר