שמונה חודשים לבחירות 

סקר דרמטי: טראמפ מגדיל את הפער; אכזבה גדולה מביידן 

הנשיא לשעבר טראמפ מגדיל את הפער מול הנשיא הנוכחי ג'ו ביידן כך עולה מסקר דרמטי של ה'ניו יורק טיימס' שנערך בארצות הברית | האמריקנים מאוכזבים מתפקודו של ביידן ומפקפקים ביכולותיו להנהיג את המדינה | כל הפרטים על הסקר הדרמטי (בעולם) 

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
מימין: הנשיא לשעבר במהלך שימוע, משמאל: נשיא מבוגר מדי (צילום: shutterstock, סאת׳ ואינג פול)

נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ מגדיל את הפער מול הנשיא ביידן בסקר בחירות שערך ה'ניו יורק טיימס' ימים ספורים לפני "יום שלישי הגדול" שצפוי להכתיר סופית את טראמפ כמועמד הרפובליקנים.

שמונה חודשים בלבד טרם הבחירות הכלליות לנשיאות ארצות הברית, הנשיא הנוכחי ג'ו ביידן מתמודד עם 43% תמיכה בלבד בקרב המצביעים לעומת לא פחות מ-48% מהמצביעים שאמרו כי יצביעו לדונלד טראמפ.

רק אחד מכל ארבעה מצביעים מאמין שהמדינה צועדת בכיוון הנכון. חצי מהנשאלים משוכנעים כי המדיניות של מר ביידן פגעה בהם באופן אישי, ורוב המצביעים סבורים שהכלכלה במצב גרוע.

שיא של מצביעים שהגדירו את עצמם כ"מסתייגים מאוד" ממדיניותו של ביידן נרשם בסקר ה'טיימס' כאשר 47% מהנשאלים הזדהו עם האמירה. מדובר באחוז הגבוה ביותר של מצביעים מאז ומעולם שאמרו כי הם מאוכזבים מביידן.

נתון בלתי נתפס נוסף שעולה מהסקר הראה כי 97% מתומכי טראמפ בבחירות הקודמות מול ביידן אמרו כי יצביעו גם עתה עבורו. אף אחד מתומכיו של טראמפ בבחירות הקודמות לא אמר כי יצביע לביידן.

אצל מצביעי ביידן לעומת זאת המצב היה שונה לחלוטין. רק 83% ממצביעי ביידן ב-2020 אמרו כי יצביעו עבורו גם ב-2024 ולא פחות מ-10% ממצביעיו אמרו כי יצביעו עבור המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ.

"זו הולכת להיות החלטה קשה מאוד - אני חושבת ברצינות לא להצביע", אמרה ממטה מיסרה, בת 57, דמוקרטית ופרופסור לכלכלה שהצביעה למר ביידן ב-2020. "מצביעי טראמפ הולכים לצאת לא משנה מה. עבור הדמוקרטים, זה הולך להיות רע. אני לא יודע למה הם לא חושבים על מישהו אחר", תיארה את התסכול בקרב המצביעים הדמוקרטים.

עוד עולה כי שני שלישים מהמצביעים אמרו כאמור שהמדינה הולכת בכיוון לא נכון, 63% מהם אמרו כי יצביעו לדונלד טראמפ.

"המדיניות של מר טראמפ נתפסה בדרך כלל בצורה הרבה יותר חיובית על ידי הבוחרים מאשר זו של מר ביידן. 40% שלמים מהמצביעים אמרו שהמדיניות של מר טראמפ עזרה להם באופן אישי, לעומת 18% בלבד שאמרו את אותו הדבר של מר ביידן", מסכמים ב'טיימס'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר