הטרור העזתי 

16 משאיות עשו דרכן לצפון הרצועה - רק אחת הגיעה וזו הסיבה

מידי יום מנסות משאיות להגיע מדרום הרצועה לצפונה ללא ההצלחה, שם המקומיים מתמודדים עם רעב כבד | אם העולם מגנה ומאשים את ישראל ברעב של עזה, מתברר שהסיבה לאי הגעת המשאיות ליעדן היא מקומית בלבד | הפרטים על הכאוס ברצועת עזה (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
המשאית שנהגה נרצח על ידי העזתים (צילום מסך טוויטר / לפי סעיף 27א)

אתמול (ראשון) היה זה המספר הגבוה ביותר של משאיות שנכנס לרצועת עזה מאז החלה המלחמה. לא פחות מ-277 משאיות פילסו את דרכן בתוככי מובלעת הטרור, מסר מתאם פעולות הממשלה בשטחים בהצהרה.

ביום שבת, ניסו 16 משאיות להגיע לצפון הרצועה בכל דרך אפשרית, אך רק אחת מתוך אותן משאיות הסיוע הצליחה להגיע לעיר עזה, כל השאר נבזזו בדרך בשכונת נוסייראת, על ידי מקומיים פלסטינים וייתכן אף על ידי מחבלי חמאס בעצמם.

הביזה והכאוס בימים אלו ברצועת עזה קשים לתיאור. אמש (ראשון) דווח ברשתות החברתיות על נהג משאית שמצא את מותו לאחר שהמון נהר לעבר הכלי הכבד, מה שגרם לנהג לאבד שליטה על המשאית עד לתאונה שגרמה למותו. דיווחים אחרים ציינו שהנהג נהרג כתוצאה מזריקת סלעים וירי חי לעברו.

כך או כך, רצועת עזה האזרחית, אם יש דבר כזה, נמצאת בימים אלו במצב של איבוד שליטה טוטאלי וכאוס מוחלט.

סוכנויות הומניטריות שונות ציינו כי אין יותר ביכולתם להאכיל את תושבי צפון עזה שעדיין נותרו במקום לאור הכאוס והביזה השוררים בעזה.

לפי עדות ל'טיימס' של תושב הרצועה, לא רק שאירוע המוות ביום חמישי לא המעיט את תנועת מחפשי המזון ברצועה, לדברי העזתי התנועה באזור אף התגברה בימים האחרונים.

"גם לאחר הטבח אנשים עדיין הולכים לרחוב אל-ראשיד כל יום וימשיכו עד שיבטיחו סיוע כלשהו", אמר גאדה איקריים, תושב צפון עזה בן 23 שכינה את ההסתערות ההמונית והביזה של הפורעים כ"טבח". 

"ציפינו שאנשים יפחדו אחרי מה שקרה ביום חמישי, אבל הופתענו לראות שאפילו יותר אנשים הולכים לשם עכשיו", הוסיף.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר