היילי הודיעה: "אני פורשת"

סופית: טראמפ הוא מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב

לאחר התבוסה הכואבת של היילי ב-14 מתוך חמש עשרה מדינות שהתמודדו היום בפריימריז הרפובליקני, השגרירה לשעבר הודיעה על פרישה מהמירוץ | עם זאת, היילי לא קראה כמו קודמיה לתמוך בדונלד טראמפ בבחירות הכלליות שיתקיימו בנובמבר | כל הפרטים (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
טראמפ (שאטרסטוק)

לאחר ההפסד הצורב של היילי לדונלד טראמפ בפריימריז שהתקיימו אמש (שלישי), השגרירה והמושלת לשעבר הודיעה על פרישתה מהמירוץ לנשיאות והותירה את המפלגה הרפובליקנית עם המועמד הנבחר דונלד טראמפ.

למרות שהיה זה די צפוי, וכבר במהלך היום רבו הדיווחים על פרישתה הצפויה של היילי, מדובר בידיעה דרמטית שמשמעותה כי ארה"ב תיכנס שוב בנובמבר הקרוב ל"דו קרב" המוכר מ-2020 בין טראמפ לביידן.

"מעולם לא התמודדו שני בני אדם מבוגרים כל כך" לנשיאות ארה"ב, נכתב היום ב'טיימס' ובצדק. הגיל של ביידן - אבל גם של טראמפ, שלא לדבר על כתבי אישום רבים וסכסוכים בלתי נגמרים של המיליארדר עם מדינת ניו יורק ואחרים, מעמידים אמריקאים רבים בסימן שאלה אם ולמי הם בכלל רוצים להצביע.

אבל החלק המעניין יותר בפרישתה של היילי היום זה אולי דווקא העובדה שהיא לא קראה למצביעה להצביע עבור טראמפ, אלא אמרה שהאחרון יצטרך לזכות באמון שלהם.

הנשיא ביידן לעומת זאת אמר על מצביעי היילי כי הוא "מקבל אותם בזרועות פתוחות". איזו אדיבות.

"עכשיו זה תלוי בדונלד טראמפ להרוויח את הקולות של אלה במפלגה שלנו שלא תמכו בו, ואני מקווה שהוא כן", אמרה בהערות קצרות לצוות הקמפיין שלה, לתומכי הליבה ולתקשורת החדשות שנאספה. "עכשיו זה הזמן שלו לבחור."

פורשת. השגרירה לשעבר היילי (צילום: shutterstock)

יצוין כי התנגדותה של הגברת היילי לתמוך באופן רשמי במועמד הנבחר סותרת את ההתחייבות שקיבלה על עצמה מול המפלגה הרפובליקנית כי תתמוך בכל אופן במועמד שייבחר על ידי הציבור.

הנשיא ביידן מצידו אמר לאחר תבוסתה של היילי: "דונלד טראמפ הבהיר שהוא לא רוצה את תומכיה של ניקי היילי. אני רוצה להיות ברור: יש להם מקום בקמפיין שלי".

הוא הוסיף: "בנושאים הבסיסיים של שימור הדמוקרטיה האמריקאית, על עמידה למען שלטון החוק, על התייחסות זה לזה בהגינות ובכבוד ובכבוד, על שימור נאט"ו ועמידה מול יריבי אמריקה, אני מקווה ומאמין שנוכל למצוא מכנה משותף", אמר הנשיא בן ה-81 שמתמודד לכהונה שנייה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר