שקט לישראל ואוכל לעזה 

בדרך לסיוע הומניטרי ימי? זה המהלך שיוזמת איחוד האמירויות 

בימים האחרונים דווח על אפשרות לקידום סיוע הומניטרי לרצועת עזה דרך הים לאור הקשיים להעביר את המצרכים עבור העזתים דרך היבשה | האמירתים יוזמים יצירת "קו" שיספק סחורה מהים ומשם למשאיות בשיתוף עם ארגון הומניטרי (חדשות, מדיני) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
נשיא איחוד האמירויות מוחמד בן זאיד (צילום: shutterstock)

בימים ובשבועות האחרונים מתרבים דיווחים על יוזמה להעביר סיוע הומניטרי לרצועת עזה דרך הים, כאשר ישראל אף הציעה הצעה לפיה יוקם "מזח צף" לאורך חוף עזתי בכדי לאפשר את העברת הסיוע.

היום (חמישי) מתקבלים דיווחים על כך שאיחוד האמירויות, שמתחילת המלחמה הביעה את דאגתה בנוגע למצב ההומניטרי ברצועה, יוזמת מהלך של יצירת קו אספקה ימי, כך מדווח ב'כאן חדשות'.

לפי הדיווח של הכתב עמיחי שטיין, מתחילת המגעים ביקשו באיחוד האמירויות מהאמריקאים להפעיל לחץ על ישראל לאפשר העברת סיוע לעזה.

האמריקאים מצידם לחצו עוד ועוד, ובאיחוד האמירויות מקווים לקדם מהלך שובר שוויון בעניין. האמירתים מעוניינים לדאוג גם לאבטחתן של משאיות הסיוע שיקבלו את הסיוע ההומניטרי, לאור ההתפרעויות של הפלסטינים על משאיות הסיוע הנוסעות לצפון הרצועה ובכלל.

מהדיווח עולה כי באיחוד האמירויות מקדמים מהלך שיחסוך את הצורך בבדיקת המשאיות במעברי הגבול, לאחר שישראלים יוכלו לקיים את הבדיקה בנמל קפריסין, לאחר מכן ייצאו הספינות לדרכן.

על מנת לדון במצב ההומניטרי ברצועה, ואולי כדי לקדם את המהלך, התקיימו במהלך השבוע מספר מפגשים בין בכירים ישראלים למקביליהם האמרתים, הן בישראל והן באבו דאבי.

המטרה היא ליצור קו אספקה רציף לעזה, ולהשתמש בספינות של ארגון הומניטרי בשם "המטבח המרכזי העולמי". הספינות תהיינה ספינות של הארגון והאוכל אמירתי.

בשונה ממשאיות אספקה חד פעמיות שלוקח להן זמן רב לעבור את מעברי הגבול, באמירויות מעוניינים ליצור קו רציף כאמור, שיביא מזור לתושבי עזה ואולי גם קצת שקט לישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר