ארגון הטרור אונר"א

קנדה ושבדיה מחדשות את הסיוע לאונר"א; ישראל: "טעות חמורה" 

מדינות קנדה ושבדיה הודיעו אמש כי הן מחדשות את הסיוע לארגון אונר"א, לאחר תקופה ארוכה שמדינות רבות בעולם השעו את תרומותיהן לארגון לאור המעורבות שלו עם חמאס | כל הפרטים על ההחלטה המקוממת (בעולם) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
לזריני בא-שאטי (צילום: shutterstock)

קנדה ושבדיה הודיעו אמש (שבת) כי הן מחדשות את הסיוע לארגון אונר"א, זאת למרות הממצאים החמורים שעלו מחקירה שביצעה ישראל בנוגע למעורבות של הארגון בטבח שמחת תורה ובשורות חמאס ברצועה.

ישראל הודיעה בתגובה כי מדובר ב"טעות חמורה" ואף אמרה כי "זה מהווה הסכמה ועידוד שבשתיקה מצד ממשלות קנדה ושוודיה להמשיך ולהתעלם ממעורבותם של עובדי אונר"א בפעילות טרור", אמר משרד החוץ הישראלי בהצהרה.

בהצהרה ביום שבת הודיעה שבדיה כי תחלק לארגון הסעד של האו"ם תשלום מותנה ראשוני על סך כ-20 מיליון דולרים, תוך שאונר"א מתחייבת לאפשר ביקורת חיצונית ולחזק את הפיקוח הפנימי, כלשון ההודעה.

"במצב דחוף זה, כשהצורך כה גדול בקרב האוכלוסייה האזרחית, חשוב בראש ובראשונה להציל חיים", אמרה שבדיה.

קנדה מצידה הודיעה כי תחדש את הסיוע לארגון הסעד לאחר שהאו"ם הוציא דו"ח ביניים על החקירה ושתוצאותיו מוכיחות כי האו"ם נוקט בצעדים הנדרשים.

גורמים רשמיים קנדים הוסיפו כי אונר"א היא בעלת תפקיד חיוני בסיוע ההומניטרי לעזה, וכי ארגוני סיוע אחרים תלויים ביכולות של אונר"א ובתשתיות שהקימה ברצועה.

ארה"ב מצידה הודיעה כי לא תחדש את הסיוע לארגון כל עוד לא תתקבלנה התוצאות הסופיות של החקירה שמנהל האו"ם בדבר המעורבות של אונר"א עם חמאס.

יצוין כי ארה"ב היא התורמת הגדולה ביותר של הארגון, עם תרומות שהגיעו לסך של 344  מיליון דולר ב-2022.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר