הגירסה האיראנית

"קבוצות הקשורות למוסד שיגרו כטב"מים מתוך איראן"

באיראן טוענים כי לא זיהו חדירה אווירית לשטחה - וכי "מסתננים" שיגרו את כלי הטייס מתוך שטח המדינה | בסוריה מאשרים תקיפה משמעותית נגד עמדות נ"מ (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
(צילום: Jamal Awad/Flash90)

הגירסה האיראנית לגבי המתרחש הלילה באספהאן, וכעת הטענה היא כי הכטב"מים הקטנים, הדומים יותר לרחפנים, שוגרו מתוך שטח הרפובליקה האסלאמית. באיראן כבר לא מדווחים שהצליחו ליירט את כל השיגורים, אך אומרים שלא נגרם נזק משמעותי.

גורמים איראנים אמרו ל"ניו יורק טיימס" כי מערכות הרדאר האיראניות לא זיהו כלי טיס לא מזוהה שנכנס לשטח האווירי של המדינה. גם בתקשורת המקומית, אמרו הפרשנים שתודרכו על ידי המשטר כי "הרחפנים הקטנים שהופלו באספהאן הופעלו מתוך איראן".

מפקד לשעבר במשמרות המהפכה באיראן טען הבוקר בריאיון לאל-ערבי אל-ג'דיד: "קבוצות הקשורות למוסד שיגרו כטב"מים קטנים מתוך איראן. המטרה בירי לאספהאן ותבריז הייתה לבחון את ההגנה האוירית שלנו ולקיים מבצע פסיכולוגי נגד איראן. הכטב"מים הקטנים הופלו. הם משמשים לצילום, ולא נרשמו נזקים למתקנים איראניים".

בכיר איראני שהתראיין הבוקר לסוכנות הידיעות רויטרס הבהיר כי "עדיין לא ברור מי עומד מאחורי המתקפה הלילה באיספהאן", והוסיף ש"אין תוכנית לתגובה מיידית".

גורמים בישראל, שעומדת לפי הפרסומים הזרים מאחורי התקיפה, הבהירו ש"האירוע הסתיים ויש ניסיון לסיים את ההסלמה". למרות שישראל הרשמית שותקת ולא מתייחסת לדיווחים, הכוננות במערכות ההגנה האוויריות - גבוהה.

במקביל לתקיפה באיראן, המשטר הסורי אישר שישראל תקפה את מתקני ההגנה האווירית של צבא סוריה. לפי רשת סקיי ניוז בערבית, שציטטה את המרכז הסורי לזכויות אדם, ישראל תקפה הלילה עמדות מכ"ם צבאיות במחוז דרעא בדרום סוריה, התקיפה לא כוונה ליעדים איראניים או פרו-איראניים. 

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר