מוכנים ל'מבצע רפיח' 

בכיר בצה"ל: "מוכנים למתקפה על רפיח, ממתינים לדרג מדיני"

בכיר בצה"ל אמר היום ל'רויטרס' כי צה"ל סיים את ההכנות המבצעיות לקראת מתקפה בעיר רפיח וכי ברגע שתתקבל החלטה בדרג המדיני - יחל המבצע | הדיווח מתכתב עם הערכה של ה'ניו יורק טיימס' מוקדם יותר כי בישראל נחושים לצאת למבצע כבר בזמן הקרוב (חדשות, צבא וביטחון) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רפיח (צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

בכיר בצה"ל אומר היום (רביעי) ל'רויטרס' כי הצבא השלים את היערכותו ל'מבצע רפיח' במבט המבצעי וכי כעת יש להמתין להחלטת הדרג המדיני.

לפי 'רויטרס', הבכיר הצהל"י אמר כי הצבא מוכן להתחיל בפינוי האזרחים ובנטרול חמאס בעיר הטרור.

הבכיר אמר עוד כי צה"ל רכש כ-40,000 אוהלים בו ישוכנו הפלסטינים השוהים כעת ברפיח, כאשר כל אוהל מסוגל להכיל בין 10-12 בני אדם.

ברשת BBC הציגו תמונות לוויין המראות שורות ארוכות של אוהלים לבנים באזור חאן יונס וממערב לעיר רפיח, אשר לפי ההערכות מוקמו באזור על ידי ישראל בכדי לאפשר את מעבר האוכלוסייה.

לפי דיווח מפי מקורות מצריים ל-BBC, ישראל מתכננת לכבוש את העיר רפיח בשלבים, וכי הלחימה צפויה להימשך שישה שבועות לפי הערכות גורמי ביטחון ישראלים.

במקביל, בעיתון 'ישראל היום' דיווחו אמש (שלישי) מפי גורם ישראלי כי הפעולה ברפיח צפויה להתחיל בקרוב מאוד. אותו גורם ישראלי אישר את הדיווחים לפיהם הלחימה עצמה צפויה להימשך כשישה שבועות.

ב'רויטרס' אומרים בשם מקור ישראלי שקבינט המלחמה צפוי להיפגש בשבועיים הקרובים כדי לדון בנושא פינוי האזרחים מהעיר אשר צפוי לקחת כחודש, טרם תחל הלחימה עצמה.

"פקיד ההגנה, שביקש אנונימיות, אמר לרויטרס כי הצבא יכול להיכנס לפעולה באופן מיידי אך ממתין לאור ירוק מנתניהו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר