ידו בכל ויד כל בו 

גם מזח לא יעזור | חשיפה: הסיוע הימי נשדד ע"י פלסטינים

לפי דיווח ב'ניו יורק טיימס', סיוע הומניטרי שהגיע לעזה דרך המזח הימי של ארה"ב נבזז ונשדד על ידי פלסטינים שזהותם לא ידועה | גורמים אנונימיים מסרו פרטים לעיתון האמריקאי על התקרית (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
העברת הסיוע מהמזח לרצועה (צילום: פיקוד המרכז של ארה"ב)

סיוע ימי שהגיע דרך המזח הימי שהתקין צבא ארה"ב נשדד בימים האחרונים על ידי פלסטינים מקומיים, כך עולה מדיווח ב'ניו יורק טיימס'.

גורמים אמריקאים רשמיים הודו בפני העיתון שהיעדר האבטחה על שיירות הסיוע יצר מצב מסוכן בעקבות כך אירעה אמש התקרית.

לפי תיאור מפורט יותר ב'טיימס' של האירוע שהתרחש בשבת האחרונה, המוני פלסטינים הצליחו להשתלט על אחת משיירות הסיוע שהעמיסה סחורה המגיעה מן הים. הם "תפסו בחיפזון וברחו עם תכולתה", לפי תיאור של העיתון. הדיווח קיבל אישור גם מגורמים בתוככי עזה.

ההערכות הן כי מדובר בסוחרים ששדדו את הסחורות על מנת למוכרן מאוחר יותר בשוק במחירים מופקעים. ייתכן גם כי מדובר במחבלי חמאס אך הדבר לא קיבל אישור מגורם רשמי.

למעשה, כתוצאה מאירוע השוד שהתרחש בסמוך למזח, אספקת הסיוע הימי לא החזיקה מעמד יותר מיומיים - שישי ושבת והתוכנית לא פעלה בימים ראשון ושני.

"בצילומים שצילם מר פתחי (צלם עזתי עבור ה'טיימס' י.ג) נראו עשרות גברים בכאוס, משליכים קופסאות אספקה ​​ממשאית ליד חופי עזה".

גורם שחזה בסצנה בעיניו תיאר: "הם רוקנו אותן לגמרי", אמר.

לדברי העיתון, בעקבות האירוע "בימים האחרונים הועבר הסיוע מהמזח לקטע בעזה שבשליטת ישראל. שם הוא הורחק מסט משאיות אחד והועלה על סט משאיות אחר לפני שהועבר למרכזי אוכלוסייה. לא ברור אילו סידורים נעשו לשמירה על המשאיות לאחר יציאתן מהאזור שבשליטת ישראל".

למרבה ההפתעה, גורמת בתוכנית המזון העולמית ששוחחה עם ה'טיימס' האשימה דווקא את ישראל: "תקריות כמו זו בשבת יחזרו על עצמה כל עוד לא יגיע סיוע מזון מספיק לתושבי עזה, ושיש צורך בדרכים נוספות המאושרות על ידי ישראל להעברת סיוע כדי להימנע מהמונים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות