"טראמפ אנטישמי ידוע"

טראמפ תקף יהודים מצביעי ביידן; כך בעלה של סגנית הנשיא האריס ענה לו

דאג אמהוף הוא בעלה של סגנית נשיא ארצות הברית קמלה האריס, והוא במקרה גם יהודי | נשיא ארצות הברית לשעבר דונלד טראמפ תקף יהודים המצביעים לביידן, ה"אדון השני" השיב לו בסרטון (בעולם)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
דאג אמהוף (צילום: הבית הלבן )

ההתכתשות בין הבית הלבן וסביבתו לנשיא לשעבר עולים מדרגה, בשעה שבעלה של סגנית הנשיא דאג אמהוף כינה את דונלד טראמפ "אנטישמי ידוע".

ההתכתשות האחרונה בין השניים, מגיעה על רקע הצהרה של טראמפ שאמר כי "יהודים שהולכים להצביע לג'ו ביידן, צריכים לבחון את הראש שלהם".

"האדם האחרון שאני הולך לקבל עצות כאדם יהודי, הוא האנטישמי הידוע, שסעד עם אנטישמים, שאמר שיש אנשים טובים בשני הצדדים, הוא האדם האחרון שאני הולך לקבל עצות ממנו".

דאג אמהוף הוא כאמור בעלה של קמלה האריס, סגניתו של הנשיא ביידן שמודה ביהדותו, אך נראה כי אינו קשור או מודע היטב למשמעות הזהות היהודית וההיסטוריה של עמנו.

בחנוכה האחרון, אמר אמהוף כי "סיפורו של חנוכה וסיפורו של העם היהודי תמיד היה סיפור של תקווה וחוסן. בסיפור חנוכה נאלץ העם היהודי להסתתר", הסביר האדון השני של ארצות הברית.

"אף אחד לא חשב שהם ישרדו או שמעט טיפות השמן שיש להם יחזיקו מעמד. אבל הם שרדו והשמן המשיך לבעור", תיאר אמהוף בדרכו שלו את נס פך השמן שאירע לאבותינו במקדש.

"במהלך שמונת ימי המסתור(!) הם קראו את תפילותיהם והמשיכו את מסורותיהם. לכן חנוכה פירושו הקדשה. באותם לילות אפלים התמסרו המכבים לשמירה על תקווה ואמונה בשמן, זה בזה וביהדותם. בזמנים אפלים אלה, אני חושב על הסיפור הזה", ספר אמהוף היהודי את נס פח השמן וסיפור "המסתור" המוזר.

(צילום: הבית הלבן)

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות