דנו גם על הברחות הנשק

נסיגה תמורת חטופים: הרמז של שר הביטחון לשליח האמריקני

שר הביטחון גלנט נפגש עם השליח האמריקני למזרח התיכון והבהיר לו בין היתר, כי תמורת החטופים, ישראל תשקול לסגת מציר פילדלפי, תמורה להבטחה אמריקנית להגנה אחרת (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
השליח האמריקני (צילום: לע"מ)

שר הביטחון יואב גלנט נפגש הצהריים (רביעי) עם ברט מקגרק, שליחו של נשיא ארה״ב לענייני המזרח התיכון. כאשר גלנט רומז שישראל תהיה מוכנה לסגת מציר פילדלפי תמורת הבטחה לפתרון אחר בנוגע למניעת הברחות נשק לאורך הציר, גם ללא נוכחות פיזית של כוחות צה״ל.

השניים שוחחו על הצורך בניצול ההזדמנות שנוצרה להגעה להסדר להשבת החטופים, ועל הדרכים האפשריות לפתרון הפערים שנותרו. השר גלנט הודה למקגרק ולראש ה-CIA ביל ברנס על מעורבותם האישית בנושא.

בפגישתם, השניים שוחחו על ההתקדמות בשיח בין ישראל למצרים בהובלת ארה״ב, באשר לפתרון שימנע ניסיונות הבחרת נשק לעזה, על פי התוכנית שהציג שר הביטחון בתחילת המלחמה ונידונה בין הצדדים.

שר הביטחון גלנט הדגיש בפני השליח מקגרק כי פתרון שימנע ניסיונות הברחת נשק לרצועת עזה הכרחי לקטיעת צינור החמצן של החמאס ולנסיגת כוחות צה״ל מחלקים מהציר, עבור התקדמות השיח על הסכם לשחרור חטופים. השר גלנט אמר כי ישראל נכונה לפתוח את מעבר רפיח, אך לא תאפשר את חזרתו של חמאס למקום.

השר גלנט הביע את הערכתו בפני השליח מקגרק והודה לממשל האמריקני על עמידתו לצד ישראל בקידום השבת החטופים והשגת מטרות המלחמה.

נתניהו עם השליח היום (צילום: איתי בית-און / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ)

השליח נפגש קודם לכן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בלשכת רה"מ בירושלים. בפגישתם דנו השניים בסוגיות אזוריות.

כמו כן, בנוגע למו"מ, ראש הממשלה הדגיש את מחויבותו לעסקה כל עוד נשמרים הקווים האדומים של ישראל. בפגישה עם ראש הממשלה השתתפו השר לעניינים אסטרטגיים ושגריר ארה״ב בישראל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות