כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הספקות, הקרבות והמכתב שיתפרסם

לקראת הבחירות המקומיות: כך יתקבלו ההכרעות ב'דגל התורה' | מה שקורה מאחורי הקלעים

משבר ההנהגה שרדף בשבועות האחרונים את הציבור הליטאי, הגיע השבוע לסיומו, כאשר שני גדולי הדור, הגרב"מ אזרחי והגר"ד לנדו, נפגשו באישון ליל וסיכמו דברים ברורים לקראת מספר הכרעות קרובות | אחת ההכרעות, הייתה בנוגע לבחירות המקומיות, כאשר שני 'הגדולים', סיכמו על אחד מהרבנים שיכריע בנושא, בשל מחלוקת בתוך 'המועצת', המינוי עוכב | חשיפה (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגר"ד כהן, הגר"ש שטיינמן וגדולי ישראל שנועדו השבוע (יעקב נחומי, פלאש 90)

הבחירות המקומיות לקראת הכרעה: משבר ההנהגה שפקד בשבועות האחרונים את הציבור החרדי, מאז פטירתו של מרן ראש הישיבה הגר"ג אדלשטיין זצוק"ל, הגיע השבוע לסיומו, כפי שנחשף לראשונה ב'כיכר השבת', עם פגישתם של זקן חברי 'המועצת', הגרב"מ אזרחי והגר"ד לנדו, בשבוע הקרוב, כך אנו חושפים כעת, יוכרע באופן סופי מי יכריע ברשויות המקומיות.

בעוד כארבעה חודשים תתקיימנה הבחירות בערים השונות ברחבי הארץ, אך עד עתה הנהלת דגל התורה לא דנה כלל ברשימות המועמדים, היו"ר חבר הכנסת גפני, נפגש אמנם בשבועות האחרונים עם שלל מועמדים וחברי מועצות, אך הבהיר לכולם, כי הוא מחכה לראות מי יהיה זה שיקבל החלטות, ורק אז - לאחר ההתייעצות, הוא יוכל לקבל החלטה.

אך מתברר שמתחת לפני השטח האדמה רועדת, כאשר מועמדים מערים שונות, החלו להפעיל לחצים, גם על פוליטיקאים וגם על רבנים, שיביעו תמיכה בהם, כי אחרת, הם עלולים "להפסיד את הרכבת", וזאת בשל הזמן הקצר שנותר עד הבחירות.

גורם בכיר מבתי גדולי ישראל מספר היום (שישי) ל'כיכר השבת', כי "חבר 'המועצת' הגאון רבי דוד כהן, עלה השבוע, לביתו של הגרמ"ה הירש ודן עמו גם בנושא של הבחירות הקרובות, כאשר הגרמ"ה הציע לו להיות האחראי על הבחירות הקרובות בעיר בית שמש, בכפוף לאישורו של הגר"ד לנדו".

לדברי אותו גורם המעורה בפרטים, והמידע שמסר אף אומת עם גורם בכיר אחר: "הגרמ"ה הירש עלה למעונו של הגר"ד לנדו, והציג לו את בקשתו על הגר"ד כהן, שיהיה זה שיכריע בסוגיית העיר בית שמש".

"הגר"ד לנדו", מספר אותו גורם, "אמר לגרמ"ה הירש, שהוא צריך לבדוק זאת עם הגרב"מ אזרחי, והוסיף ואמר, כי כרגע יש לכמה מחברי המועצת מועמד אחר אותו הם שוקלים למנות, שיהיה האחראי מטעם 'המועצת' על כלל הבחירות המקומיות. עוד אמר לו הרב לנדו, בנוסף גם יש עוד מספר חברי מועצת שהציעו רבנים מטעמם - שיהיו אחאים על הבחירות המקומיות, והוא צריך לקבל החלטה בקרוב". (בין השאר עלתה גם הצעה שבכל עיר ימונה רב שהוא ייצג את אותה עיר, ח"ב)

ראשי הישיבות רוקדים בתום הפגישה

ל'כיכר השבת' נודע, כי בפגישה שהייתה השבוע בין שני גדולי הדור - הגר"ד לנדו והגרב"מ אזרחי, העלה הגרב"מ אזרחי שם שמוסכם עליו ועל עוד כמה מחברי המועצת שיהיה אחראי על הבחירות המקומיות, השם עליו דובר, הוא הגאון רבי שרגא שטיינמן, שמעורב מאוד בנושאי חינוך בכל הערים החרדיות ברחבי הארץ, והוא מכיר היטב את כלל הערים, את הרבנים ואת הפוליטיקאים המקומיים.

עוד נודע ל'כיכר השבת', כי במהלך השבוע הקרוב, צפויה הכרעה מושתפת בין הגר"ד לנדו והגרב"מ אזרחי, בו הם יכריעו מי יהיה הרב שיכריע בבחירות המקומיות, כאשר על הפרק כאמור, הגר"ד כהן, שרצה להיות אחראי רק בבית שמש ואלעד, והגר"ש שטיינמן, לו יש הכרות גדולה עם כלל הערים החרדיות.

הסיבה שפרסום המכתב של גדולי ישראל מתעכב, נעוצה בכך שעדיין הם לא הגיעו להכרעה, האם מי שימונה להיות אחראי על הבחירות, ימנה בכל עיר רב מטעמו שיפקח על הבחירות ויהיה אחראי על הכל, או שהרב שימונה יהיה אחראי על כל הערים.

ומה לגבי שאר השמות שהועלו על ידי חלק מחברי 'המועצת'? ל'כיכר השבת' הובהר מבתיהם של גדולי ישראל, שנכון לעכשיו, אלו שני "המועמדים" הסופיים, כאשר ישנו דיבור גם על חבר 'המועצת' וראש ישיבת בית מתתיהו הגר"ב ויסבקר, במידה ויסכים לקחת זאת על עצמו.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר