עשרת ימי תשובה

ממשיך את מרן הגראי"ל שטיינמן: הגר"ד לנדו ימסור שיחה בישיבת מיר

המסורת שהייתה נהוגה בישיבת מיר, לפיה מרן הגראי"ל שטיינמן, מגיע למסור שיחת חיזוק לפני יום כיפור, נקטעה בזמן מרנן הגר"ח קנייבסקי והגר"ג אדלשטיין זצוק"ל, וכעת מתחדשת שוב על על ידי הגאון רבי דב לנדו (עולם הישיבות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
מימין - הגראי"ל שטיינמן במיר בעשי"ת, ויבל"א הגר"ד לנדו (משה ג'מל, יהודה פרקוביץ')

ממשיך את המסורת הנהוגה: מרן הגאון רבי אהרן לייב שטיינמן זצוק"ל, היה נוהג לבוא כל 'עשרת ימי תשובה', למסור שיחת חיזוק לאברכי ובחורי ישיבת מיר, בזמן מרנן הגר"ח קנייבסקי והגר"ג אדלשטיין זצוק"ל, המסורת נקטעה וכעת היא חוזרת.

ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו, ממשיך כאמור את המסורת הנהוגה, לפיה המנהיג הליטאי מגיע למסור שיעור ב'מיר', השיעור יתקיים הערב (שלישי) בשעה 18:30 בישיבת מיר בירושלים, כאשר תחילה יעסוק הגר"ד בשיעור על פרק נערה המאורסה ואח"כ ימסור שיחה בענייני תשובה.

יצוין, כי ראש הישיבה יצא במיוחד מביתו בבני ברק, כדי למסור את השיעור, יצוין, כי מרן הגר"ג אדלשטיין זצוק"ל, גם התבקש למסור את השיעור על ידי ראשי ישיבת מיר, ובכך להמשיך את המסורת, אך מרן זצ"ל סירב והשיב, כי בשל מחוייבות של השיעורים אינו יוכל להגיע. ראש הישיבה ביקש בזמנו מהגר"ד לנדו, אך הגר"ד לנדו סירב באומרו: "זה שמור לראש הישיבה".

כעת עם פטירת מרן ראש הישיבה זצוק"ל, ביקשו שוב ראשי הישיבה מראש הישיבה להגיע למסור את משא החיזוק.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר