נזק של 16 אלף ש"ח

תיעוד מלחיץ: כך נראו רגעי האימה בישיבת בריסק בליל שבת

משטרת ירושלים הגישה כתב אישום חמור כנגד הערבי שפרץ לתוככי הישיבה הירושלמית, השתולל, התפשט והזיק לרכוש הישיבה | היום מתפרסם התיעוד מהרגעים הדרמטיים (עולם הישיבות, משטרה)

איצלה כץ | כיכר השבת |
רגעי האימה בישיבת בריסק (צילום: דוברות המשטרה)

כתב אישום הוגש כנגד תושב חברון (24) אשר פרץ לישיבת בריסק בירושלים בליל שבת פרשת 'וארא', פשט את בגדיו, נכנס לבית המדרש, השליך ארצה ספרי קודש וריהוט מעץ, ושבר מעמדי נרות העשויים מזכוכית דקורטיבי.

לאחר מכן, הוא המשיך וצעד לעבר מטבח הישיבה, משך בחוזקה את דלתות המטבח מספר פעמים עד שכעבור מספר שניות, הוא הצליח לשבור את מסגרות הדלתות ולהיכנס פנימה - שם הסתתר תחת שולחן.

עובד התחזוקה של הישיבה, יחד עם מנהל הישיבה, ניסו לדבר אל ליבו במטרה להניאו ממעשיו, אולם הם נתקלו בתגובה אלימה מצידו תוך שהוא משליך מסגרות ברזל מנירוסטה לעברם, ונוצר חשש ממשי לפגיעה בחיי אדם. למקום הוזעקה המשטרה ושוטרי הסיור של תחנת לב הבירה הגיעו לזירה.

אולם, בכך לא תם הסיפור. שוטרי הסיור הראשונים שהגיעו למקום, החלו בסריקות במבנה עד שהבחינו בפורץ, מסתתר בין שרוולי מערכת המיזוג שבתקרה כשבידיו מוט ברזל.

השוטרים דרשו ממנו לרדת מטה ולהסגיר את עצמו, אך הוא בתגובה, החל להשתולל, לעקור פלטות ברזל ולהשליך לעבר השוטרים - חלקם פגע אכן בראשו של שוטר סיור.

מיד לאחר מכן, ירד הפורץ מהתקרה, והחל לרוץ לעברו של אחד השוטרים כשבידיו מוט ברזל. בשלב זה, החליטו השוטרים במקום להשתמש באקדח 'טייזר' - בעזרתו הם הדפו את הנאשם ארצה, השתלטו עליו ועצרו אותו.

במשטרה מעדכנים, כי גם בשלב זה, הפורץ המשיך להשתולל ולהתנגד למעצרו, מהלך שגרם לשוטרים להשתלט עליו גם בעזרת שוקר חשמלי, אולם רק לאחר זמן ממושך הוא נעצר בסיוע לוחמי מג"ב שהוזעקו על ידי השוטרים בזירה.

רגעי ההשתלטות הראשונים בישיבת בריסק (צילום: דוברות המשטרה)

מכתב האישום עולה, כי כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נגרמו לבית המדרש ולמטבח הישיבה נזק כולל בשווי מוערך של כ-16,000 ש"ח.

עוד צויין בכתב האישום, כי "במעשיו הפר הנאשם תנאי מהתנאים שנקבעו בהיתר תעסוקה שניתן לו, נכנס למקום המשמש לתפילה בכוונה לבצע פשע, הרס נכס או פגע בו במזיד ושלא כדין, התנהג באופן פרוע או מגונה במקום ציבורי, ותקף את השוטרים".

המשטרה הוסיפה לציין בכתב האישום, כי הפורץ הערבי, החזיק בהיתר רישיון תעסוקה בבי"ח "מוקאסד" שבמזרח ירושלים. מעצרו הוארך בבית המשפט מעת לעת לטובת מיצוי החקירה, וכעת הגישה יחידת התביעות של מחוז ירושלים כתב אישום נגדו לבית המשפט.

בכתב האישום, מייחסת המשטרה לפורץ, שורה של עבירות בהן הפרת תנאים שנקבעו בהיתר לפי חוק הכניסה לישראל, כניסה למקום מגורים או תפילה לבצע עבירה, היזק לרכוש במזיד והתנהגות פרועה במקום ציבורי.

קצין חקירות תחנת לב הבירה במרחב ציון, פקד יוסי רגב, סיפר: "מדובר במקרה שיכל להסתיים בפגיעות גופניות חמורות הרבה יותר, ובנס לא ארע כך. הנאשם בראש ובראשונה, הפר תנאי העסקתו בתחומי מדינת ישראל, ניצל את שהותו על מנת לפרוץ למקום ולהסב נזק רב".

הוא הוסיף וסיפר כי "כפי שהתברר בחקירת המקרה, גם ניסיונות של האחראים להוציאו בטוב, לא נענו על ידי הנאשם שהמשיך והחמיר את מעשיו, לרבות תקיפתם של השוטרים והשלכת חפצי מתכת לעברם, עד שהושלם מעצרו".

רגב הוסיף וציין כי המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו של הפורץ עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר