ישראל במלחמהישראל במלחמה
רכילות למהדרין

זופניק בכיכר • כל התמונות, הנייעס והחשיפות של המלחמה

האישיות הפוליטית שעשה קניה גדולה לביתו בצל המלחמה | ראש העיר שמדיר מדיוני הביטחון את נציגי ש"ס | החיים היפים של עזה | הביקור של הגר"ד אצל הגר"ב | חבר מועצת בביקור חולים | על מה שוחח יואלי דיקמן עם הגרב"מ זצ"ל? | חבר המועצת בקניות כאחד האדם | הרב שרץ למרחב המוגן | הלוק החדש של ישי כהן | המשב"ק שהתקשה להיפרד | הדובר שהצטייד באקדח | הסנדק רמי לוי | הח"כים שקראו תהילים המחולק | השר מש"ס שקיבל בוטקה ליד הבית | האם אמן החושים הצליח לעצור טיל? | חיים ישראל במוזיאון המכוניות | ישי ריבו מתפלל | השפם של שוקי סלומון | הניחום של רולי דיקמן | מי שר לפני מתנדבי זק"א? חמש הכתבות הנצפות השבוע ב'כיכר' ועוד... • כל התמונות, הנייעס והסיפורים הלוהטים של השבוע • מזפנק: איציק אוחנה (זופניק)

זופניק | כיכר השבת |
זופניק בכיכר (צילום: נתי שוחט - פלאש 90 | עריכה: ידידיה כהן)

חשיפת 'זופניק': אישיות פוליטית חרדית בכירה, שמעודכנת יותר מכולם בכל המתרחש במלחמה, עשה קניות לביתו באלפי שקלים. האם זה מעיד על מה שצפוי לנו? 'זופניק' מצטייד במים וסוללות נטענות.

• צילמתם תמונה של מישהו מוכר בפוזת 'כאחד האדם' או ששמעתם רכילות לוהטת - בלי לשון הרע? כתבו ל'זופניק' במייל הצהוב או בוואטסאפ

חשיפת 'זופניק': באחת הערים החרדיות שמתמודדת לצד המלחמה גם עם מחבלים על הגדרות, ראש העיר אמנם מכנס ישיבות ביטחוניות רבות ומקים כיתות כוננות וכדו', אך בוחר להדיר את נציגי סיעת ש"ס מהישיבות ואלו לא מוזמנים לשום ישיבה. בש"ס הארצית כמובן זועמים, אבל הבחירות נדחו אז עוד חזון למועד.

חשיפת 'זופניק': העסקן האלעדי שמעון סויסה שהיה אדריכל הניצחון בבחירות הקודמות של ישראל פרוש לראשות העיר אלעד ולאחרונה התפטר מתפקידו כעוזר ראש העיר וערק למחנה יו"ר ש"ס ומ"מ וסגן ראש העיר המקומי יהודה בוטבול שרץ לראשות העיר חיתן את בתו בשעה טובה ומוצלחת בהשתתפות בכירי ש"ס ואישי ציבור, כאשר מי שהפתיע והגיע לאחל מזל טוב היה ראש העיר ישראל פרוש ובני משפחתו.

אם גם לכם סיפרו שהכל כל-כך רע ונורא בעזה, בירת הטרור של החמאס-דאעש, אז 'זופניק' פה כדי לספר לכם שזה לא מדויק. הנה, נשים ערביות מכבסות את הבגדים בחוף הים.

(צילום: Atia Mohammed/FLASH90)

לעומת זאת, זה מה שעוללו מחבלי החמאס, הנאצים הנבזיים, באחד הבתים בכיסופים. שלא נשכח למה המלחמה הזו כל-כך מוצדקת.

(צילום: Erik Marmor/Flash90)

ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו ערך ביקור מיוחד בביתו של ראש ישיבת 'בית מתתיהו' הגאון רבי ברוך ויסבקר, רפואה שלימה, לאחר ההספדים על ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי זצ"ל, בהיכל הישיבה. בתווך נראה נאמנו של ראש הישיבה הבחור החשוב שלמה יעקבזון.

הגאון רבי יצחק זילברשטיין רב שכונת 'רמת אלחנן' בבני ברק וחבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה בביקור חולים אצל פצועי המלחמה בבית החולים 'תל השומר', כשהוא מלווה באיש החסד אלי ברונר מ'עזר מציון'.

מהארכיון: המוזיקאי יואלי דיקמן ומנהלו האישי המפיק עוזר דרוק בסוד שיח מוזיקלי ומאיר פנים עם זקן מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' וראש ישיבת 'עטרת ישראל' הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצ"ל שהלך לעולמו בשבוע שעבר בגיל 94. דיקמן הוא קרוב משפחתו של הגרב"מ אזרחי זצ"ל.

( באדיבות: ישראל שר)

דוגמא אישית 1: חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הגאון רבי שלמה מחפוד, ראש בד"ץ 'יורה דעה', נצפה קונה פירות וירקות כאחד האדם בבני ברק.

דוגמא אישית 2: את הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו ורבה הראשי של העיר בני ברק הגאון הרב יצחק אייזיק לנדא, ראינו ממהרים לתפוס מחסה במרחב מוגן בעקבות אזעקת צבע אדום שנשמעה במהלך כנס הרבנים של 'למען ילמדו' בבית רבקה בכפר חב"ד.

(צילום: מענדי קורנט)

האדמו"ר ממודז'יץ בביקור חולים אצל עמיחי שינדלר מ'כרם שלום' שנפצע קשה בטבח שביצעו המחבלים מעזה בשמחת תורה. מהצד נראה הרב שלמה רענן יו"ר 'איילת השחר'.

באישון לילה ראינו את הראשון לציון ורבה של ירושלים הגאון הרב שלמה משה עמאר ועוזרו יחזקאל שבו בדרכם לתפילה בכותל המערבי.

(צילום: אורי הרוש נהריה)

באישון לילה בבית כנסת בבני ברק ראינו את הגאון רבי מרדכי שמואל אדלשטיין, בתפילה מעומק הלב.

(צילום: איתי קצב)

מזכה הרבים הגאון הרב רפאל זר ראש מוסדות 'קרבנו לעבודתך' וממגישי פינת פרשת השבוע ב'כיכר השבת', חגג השבוע לבנו יצחק בר מצווה בשעה טובה ומוצלחת.

בעוטף עזה, בין הבתים השרופים והזוועות המטלטלות, התיישב פרשן 'כיכר השבת', ישי כהן, לשיחה עם מפקד זק"א לכיש יוסי לנדאו, האיש שראה את הדברים הכי קשים.

ובכלל, אם יש ל'זופניק' רגע של נחת במלחמה הארורה הזו, זה הלוק החדש של ישי כהן שעזב את האולפן הלא ממוגן וירד לשטח ככתב המלחמה של המגזר, תוך הבאת העדויות והסיפורים מהתופת ומשטחי האש.

עם ישראל חוגג היום עם מגיש 'מעייריב' המיתולוגי איצלה כץ לרגל יום הולדתו. 'זופניק' פינק אותו בעוגה אבל זו רק ההתחלה.

חמ"ל האחדות של 'כיכר השבת' לא עוצר לרגע את העשייה בימי המלחמה, והשבוע, באחד הימים, נערכה הופעה של הזמר דוד בן ארזה לשמח את המפונים מיישובי הדרום.

'זופניק' מקדם בברכת הצלחה את איש התקשורת והמגיש דודי בן חמו שהצטרף לצוות 'כיכר השבת'.

את המשב"ק המיתולוגי של זקן המועצת הגרב"מ אזרחי זצ"ל - הרב יעקב גרוסברד, ראה 'זופניק' יושב למרגלות הקבר הטרי של רבו הגדול וממאן להנחם. 'זופניק' שהכיר את הבית בקסוטו יודע לספר שהמסירות של גרוסברד לרבו הייתה לשם דבר בעולם המשב"קים. 'זופניק', שסקרן מאוד להיכן פניו של גרוסברד מועדות מעתה ואילך, ימשיך לעקוב.

ברגע של מנוחה מהמילואים, תפסנו את היועץ האסטרטגי אבי וידרמן בתדרוך סודי ליהודה כהן, היועץ המשפטי של חבר-הכנסת יעקב אשר מ'דגל התורה'.

במהלך שידור הלווייתו של זקן מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' וראש ישיבת 'עטרת ישראל' הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצ"ל ברדיו 'קול ברמה' - הפרשן ישראל כהן עשה קריעה לתלמידו הרב חיים הורביץ רבה של שכונת 'צהלה' בתל אביב.

במסע ההלוויה של הגרב"מ אזרחי זצ"ל, ראינו את חבר מועצת הרבנות הראשית לישראל ורבה של העיר באר שבע הגאון הרב יהודה דרעי והמנקה הגוי בביתו של הרב, מבכים בדמעות על לכתו של הרב.

(צילום: ד.א.)

את ראש ישיבת פוניבז' של 'המחבלים' הגאון הרב שמואל מרקוביץ, ראינו מדליק נר לעילוי נשמתו של הגרב"מ אזרחי זצ"ל.

(צילום: ד.א.)

בסיום מסע ההלוויה ראינו את הגאון הרב יואל שפירא מרבני ישיבת 'עטרת ישראל' נוטל ידיים.

(צילום: ד.א.)

איש התקשורת אבי מימרן מרדיו 'קול חי' נצפה בקניות לשבת קודש כאחד האדם.

(צילום: אליה שלום)

הרב פנחס ארליך, מנהל אגף תרבות תורנית בעיריית ירושלים, כובד בברכה אחריתא בשבע ברכות לבתו של ר׳ אריה בלאושטיין - חתנו של הרב אורי אזרחי, והביא ביצוע שהזכיר נשכחות.

לצד גדולי הרבנים, ראינו את יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי ורב הסלבס מרדכי חסידים, בניחום אבלים אצל בני משפחתו של זקן מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' וראש ישיבת 'עטרת ישראל' הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצ"ל. את עינו של 'זופניק' צדה דווקא האבטחה הכבדה שהוצבה על הספריה של ראש הישיבה זצ"ל.

( צילום: קובי ישראל)

בניחום אבלים על פטירת הגרב"מ אזרחי זצ"ל ראינו את יו"ר ועדת הבריאות חבר-הכנסת יוני משריקי מש"ס, שמוליק יעבץ מבכירי עיריית ירושלים ורמ"ט מנכ"ל בית החולים 'הדסה' אריאל בר און, מנחמים את יעקב גרוסברד, נאמן ביתו ומקורבו של ראש הישיבה זצ"ל.

(צילום: רשת הנקודה)

יעקב מורגנבסר, דוברו המסור והאנרגטי של יו"ר 'דגל התורה' ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני הצטייד השבוע באקדח אישי, לאחר מטווח של מקצוענים. 'זופניק' לא מתעסק.

איש העסקים רמי לוי משמש כסנדק בברית לנכדו בן לבנו קובי, בתפקיד הרב: מזכה הרבים הרב אפרים שרבני.

בהמשך ראינו את ראש העיר ירושלים משה ליאון מתברך מהסנדק הסבא רמי לוי.

עשרות שלטי חוצות תחת הכותרת 'אהבת חינם', נתלו השבוע על גשרים ברחבי הארץ בכדי לחזק את המודעות בעם ישראל לאחדות ואהבת חינם בימי המלחמה. מי שעומד מאחורי היוזמה הם: כוכב הרשת שוקי סלומון ומנהלו האישי איש התקשורת איציק אוחנה מ'כיכר השבת', ממייסדי המיזם המדובר.

(צילום: יוסי וויס)

תהילים המחולק: מתפללי בבית הכנסת של הכנסת אומרים ספר תהילים שלם אחרי תפילת 'מנחה'. במשתתפים: יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ יולי אדלשטיין מ'הליכוד', השר מאיר פרוש וח"כ ישראל אייכלר מ'אגודת ישראל' וח"כ אברהם בצלאל מש"ס.

בכניסה לבניין בפתח תקווה בו מתגורר שר הבריאות החדש אוריאל בוסו מש"ס, הוצב השבוע בוטקה לטובת המאבטחים. 'זופניק' בטוח שהשכנים יתנהגו כראוי וידאגו לפנק אותם.

(צילום: ר.ק. | המייל הצהוב)

את שר הבריאות אוריאל בוסו מש"ס ראינו בביקור אצל פצועי המלחמה המאושפזים בבית החולים 'תל השומר', מהצד נראה איש החסד אלי ברונר מ'עזר מציון'.

שר הבריאות אוריאל בוסו, המשנה לראש העיר בני ברק יעקב זכריהו וחבר המועצה ישראל בן ששון מש"ס - מבכים בדמעות בהלווייתו של סמ"ר רועי וולף ז"ל בן ה-21 מרמת גן שנפל בקרבות בעזה ונטמן בבית העלמין הצבאי בגבעתיים.

(צילום: אהרון גולדשטיין)

יו"ר 'המחנה הממלכתי' השר בני גנץ, חבר קבינט המלחמה, בסיור בחפ"ק 'איחוד הצלה' בדרום.

(צילום: עקיבא קאופמן וישראל ביטון)

מחוץ לחפ"ק תפסנו את הפרשן ישראל כהן, לאחר הורדת האפוד, בלחיצת יד חמימה במיוחד עם השר בני גנץ. איפול מלא הוטל על פרטי השיחה.

את שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי יצחק וסרלאוף מ'עוצמה יהודית' ראינו מתברך במאור פנים מהגאון הרב ישראל אברג'ל, לאחר שיעור חיזוק למפוני עטוף עזה בכפר עציון.

(צילום: יוסף)

המועמד לראשות העיר ביתר חננאל שם טוב וסגן ראש עיריית ביתר יהודה עוביידי מודים לחיילי צה"ל שעצרו את המחבלים שניסו להניח מטענים באזור העיר.

'זופניק' זיהה השבוע שניים מהבוגרים היותר מפורסמים של כיכר ספרא בירושלים, סגן שר התחבורה אורי מקלב מ'דגל התורה' ויוסי דייטש מבכירי 'אגודת ישראל', בשמחת בר המצווה לבנו של עמנואל זלטס יד ימינו של מ"מ ראש עיריית ירושלים ויו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובניה אליעזר ראוכברגר.

אמן החושים מני הולנדר מדהים בקריאת מחשבות וקסמים את אנשי הרבנות הצבאית שעושים עבודת קודש במלאכת זיהוי נרצחי המלחמה.

הצליח לעצור את הטיל? זה מה שקרה כשאזעקת צבע אדום תפסה את אמן החושים מני הולנדר שהיה בדרכו לשמח חולים.

בבסיס פיקוד העורף ברמלה ראינו את דובר הרבנות הראשית עו״ד קובי אלתר במסגרת שירות המילואים גם מזכה את החיילים במצוות הנחת תפילין לחיילים. בתמונה: קובי אלתר מניח תפילין לאורן הלמן לשעבר סמנכ״ל חברת החשמל.

צוריאל קריספל מנכ"ל מועצת בתי העלמין בירושלים לצד חרדים מירושלים עם נשקים ביד, בטקס פתיחת כיתות הכוננות בעיריית ירושלים בהשתתפות השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר.

זהירות, תמונות קשות: איש העסקים והביטוחים במגזר יוסי רפאלי שעושה מלאכת קודש ביישובי עוטף עזה מאז הטבח הנורא - ממחיש בסרטון קצר את הזוועות הנוראות שהתרחשו שם.

מתנדבי זק"א חוגגים יום הולדת ספונטנית למתנדב שלום קליין במהלך מלאכת הקודש בקיבוץ בארי.

דובר זק"א מוטי בוקצ'ין שטיפל בגופות הנרצחים בטבח בעוטף עזה, התמוטט ואושפז בבית החולים - דיבר לראשונה באירוע למתנדבי זק"א מול הכותל המערבי: "מי שמרגיש שקשה שלו שיפנה לסיוע, זה לא בושה".

בתחנת דלק בדרום ראינו את דובר זק"א מוטי בוקצ'ין בשיחה ערה עם ח"כ ארז מלול מש"ס.

במהלך חתונת בתו של העסקן האלעדי שמעון סויסה - הקלידים בבמת התזמורת נפלו במפתיע על הבמה. המוזיקאים קובי ברומר ואהרל'ה נחשוני שהופקדו על המוזיקה השתלטו על הנזק במהירות הבזק והמשיכו להקפיץ את החוגגים.

(צילום: דסי ברכץ)

הזמר חיים ישראל בסיור במוזיאון המכוניות של גיבור ישראל איש העסקים משה לוי.

באישון לילה ראינו את הזמר ישי ריבו בתפילה מעומק הלב בכותל המערבי.

(צילום: מאיר דהן)

"לעילוי נשמת חמאס" • כוכב הרשת שוקי סלומון הצטרף השבוע לטרנד השפם שכבש את הרשת כסוג של מחווה והזדהות עם חיילי צה"ל.

במהלך השבוע ראינו את הזמר רולי דיקמן מגיע אבל וחפוי ראש לנחם אבלים אצל בני משפחת אזרחי באבלם על פטירת ראש הישיבה זצ"ל.

(צילום: יוסף)

המוזיקאי יואלי דיקמן ומנהלו האישי עוזר דרוק, הזמר משה דוד וייסמנדל וחברי מקהלת 'נשמה', נצפו בטרקלין בנתב"ג ממתינים לטיסה לסבב אירועים בלונדון וארצות הברית.

(צילום באדיבות: ישראל שר)

המוזיקאים אוהד מושקוביץ ואבי דרור בברכת "מי שברך" באירוע לחיילים החרדים שהתגייסו לצבא דרך מנהלת חרדים בצה"ל.

(צילום: שלומי גיל)

את המוזיקאים אבי אילסון ויונתן רזאל ראינו מופיעים לפני מתנדבי זק"א שנחו קצת מעמל עבודת הקודש בדרום.

(צילום: רשת הנקודה)

עומרי כהן המשנה למנכ"ל חברת התעופה 'אלעל', סוכן הנסיעות של הסלבס שלומי ג'רמון ואיש היח"צ קובי סלע, בניחום אבלים אצל בני משפחתו של הגרב"מ אזרחי זצ"ל, מהצד נראה נאמן הבית יאיר כהן.

( צילום: ברוך חיימסון)

בחתונת העסקן הרב אלחנן רוזנפלד נצפו משתתפים הגאון רבי יהושע איינשטיין והאדמו"ר מביאלה.

בדיון החירום בכנסת למען נפגעי המלחמה, ראינו את רב הסלבס מרדכי חסידים והיועצים החרדים אלעזר שבילי, אלי איפרגן, מאיר עטייה ושי גליק - נלחמים למען תושבי המדינה.

בהלוויית פנחס שחר ז"ל שהיה מפקד משמר הגבול, ראינו שיחה ערה בין הרב יעקב גלויברמן מבכירי העסקנים בחב"ד ומפכ"ל המשטרה קובי שבתאי.

את היועץ ארז כלב ראינו השבוע בבסיס סודי עם טייסי חיל האוויר לאחר שפינק את צוות הבסיס באוכל טרי.

חבר מועצת עיריית ירושלים אריאל גולן מש"ס מתראיין לתקשורת הבינלאומית לצד המיצג שהוקם לזכר החטופים בעזה, בכיכר ספרא בירושלים.

(צילום: בנציון טוקר)

הפילנתרופ החרדי דוד הגר יו"ר עמותת 'נצח יהודה' וחבר הקונגרס האמריקאי דריק פרנסיס ואן אורדן מויסקונסין, בסיור אצל משפחות מפוני עוטף עזה.

פנחס הומינר חבר מועצת העיר רחובות מ'אגודת ישראל', העיתונאי זאב אלפרוביץ ומתנדבי ארגון 'לשבוע' של חסידות קרעטשניף ברחובות - בהכנת וחלוקת אוכל טרי לחיילים בגבול הצפון.

לרגל יום הולדתו של איש הקשרים אליהו שכטר שתחול בשבת הקרובה (ניתן עדיין לשלוח סידורי פירות או שוקולד), התקבל איש הקשרים לפגישה מיוחדת עם היועץ הרפואי הרב אלימלך פירר, שבירכו בחום לרגל השמחה הגדולה. שכטר, לא טמן ידו בצלחת - והחזיר בברכה משלו.

ברכת מזל טוב לצוריאל קריספל מנכ"ל מועצת בתי העלמין בירושלים לרגל אירוסי בן הזקונים בשעה טובה ומוצלחת.

את הזמר והיוצר אביב גפן ובנו דילן ראינו בשירה מרגשת עם מתנדבי זק"א שטיפלו במסירות בגופות הנרצחים בטבח בעוטף עזה.

(צילום: חיים פורטל)

ולסיום, חמש הכתבות הנצפות בשבוע האחרון ב'כיכר':

במקום החמישי:

המתנדבים נשברו מול הילדים הקטנים שנטבחו | תיעוד דומע

במקום הרביעי:

נציגת זכויות האזרח דרשה הקלות לאסירים - וסולקה

במקום השלישי:

לוחמה פסיכולוגית: החמאס מפרסם סרטון חדש של שלוש חטופות בעזה

במקום השני:

החוקרת החרדית שבעלה נפל בקרב חוזרת לשרת ומדברת | צפו

ובמקום הראשון:

שבוע לפני - הרב בירך שהחיילת תשוחרר מהשבי; כך הוא הגיב לאחר השחרור

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר