צדיק גוזר!

שבוע לפני - הרב בירך שהחיילת תשוחרר מהשבי; כך הוא הגיב לאחר השחרור

בשלישי שעבר, הגרב"צ מוצפי מסר שיעור בקריית גת - בסיומו, בירך בדמעות את אביה של החיילת אורי מגידיש, שאז עוד היתה חטופה בעזה; כך הוא הגיב אמש לאחר שחרורה מהשבי (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הגרב" מוצפי מברך את אביה של החיילת אורי מגידיש (צילום: באדיבות המצלם)

עם ישראל כולו שמח אמש (שני) בשמחת משפחת מגידיש, עם שחרורה משבי החמאס של בתם החיילת אורי, תצפיתנית בת 19 שנחטפה מהמובצ בנחל עוז, במהלך הטבח הנורא בבוקר שמחת תורה.

>> הכנסו עכשיו לקריאת פרקי תהילים להצלחת חיילי צה"ל במלחמה

כעת, מתברר כי בשבוע שעבר, הפוסק הספרדי הגאון רבי בן ציון מוצפי, הגיע למסור שיעור בקריית גת, כאשר סביב השיעור התחוללה דרמה של ממש, לאחר שהשיעור הועבר ממקום אחד למשנהו והשעה אף שונתה, בשל המגבלות הביטחוניות.

אך על שיעור תורה לא מוותרים, והמונים השתתפו בשיעורו של הגרב"צ, שהסתיים בתפילה וזעקה להשם, לישועה גדולה לעם ישראל.

בין המשתתפים בשיעור היה גם אביה של החיילת התצפיתנית אורי מגידיש, שנחטפה לעזה, והוא ניגש לרב וביקש ממנו ברכה לישועה ולשחרורה של בתו מהשבי.

הרב בירך בהתרגשות רבה והוסיף: "אני לא יכול להבטיח, אבל בעזרת ה' תהיה ישועה והיא תחזור לביתה בריאה ושלימה בקרוב". הקהל כולו ענה "אמן" על ברכתו הנרגשת של הרב.

אמש, התבשר עם ישראל כולו על שחרורה המפתיע במבצע נועז של השב"כ וצה"ל.

אך בכך לא תם הסיפור.

אחד התלמידים פנה אל הרב, על הברכה שהתקיימה, וכתב לו כך: "לגדל ולרומם שמו יתברך, צדיק גוזר וה' מקיים. לפני שבוע הרב היה בקרית גת ובירך את אביה של החטופה אורי מגידיש, היום כל עם ישראל התבשר בחזרתה הביתה בשלום. אין עוד מלבדו".

הגרב"צ מוצפי השיב לו: "זה לא אני, זה אבא למעלה. בליל רביעי י' במרחשון הגעתי לשיעור חיזוק בקרית גת, בית הכנסת היה מלא אנשים, היתה התעוררות גדולה, והאבא עמד מולי והזיל דמעות, ואני סמכתי ראשי עליו, ובכיתי עמו, התערבו הדמעות יחד, והתפללנו שתשוב בקרוב והשם יתברך רחום וחנון שמע התפילה וחולצה היום. ברוך פודה ומציל. ברוך שמו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר