אחד על אחד עם ישי כהן | צפו

ח"כ פינדרוס: הפלג חשבו שאני רוצה לסגור את הישיבות לטובת גיוס לצבא, 'ברוך פוקח עיוורים'

הטענות של חלק ממשפחות החטופים נגדו; התמיכה של 'יהדות התורה' בעסקת שחרור חטופים; ההחלטה לא להיות שותפים בניהול המלחמה; סערת חוק הגיוס והסדרת מעמד תלמידי הישיבות; החלטת בג"צ לעצור חלק מתקציבי הישיבות; ההפגנות בבני ברק ובמאה שערים, והאם 'הפלג הירושלמי' צדקו לאורך כל הדרך? ח"כ יצחק פינדרוס בריאיון לישי כהן | צפו (אקטואליה)

ישי כהן | כיכר השבת |
צפו בריאיון המלא (צילום: למי עזוז | הפקה: אשר רוט | עריכה: ידידיה כהן)

על רקע סערת חוק הגיוס והסדרת מעמד תלמידי הישיבות ובצל החלטת בג"צ לעצור חלק מתקציב הישיבות הוכוללים, מתייצב ח"כ יצחק פינדורס (דגל התורה) לריאיון מיוחד ב'כיכר השבת' ומתייחס לחוק הגיוס שהסיעות החרדיות לא הצליחו להעביר ברקע הרפורמה המשפטית ולסערה שהתחוללה סביבו בוועדה בה השתתפו משפחות החטופים. צפו בריאיון המלא.

כותרות מהריאיון

תחילה מתייחס ח"כ פינדרוס לסוגיית עסקת שחרור החטופים ומדגיש כי 'דגל' לא מתערבת בנושא: "לשמחתינו אנחנו לא חברים בקבינט, לא המצומצם ולא המורחב, גם לא בממשלה, אני מאמין ש'אגודה' יישאלו את גדולי ישראל שלהם, אבל קודם שסינוואר יסכים. אנחנו בסוגיה הזו משתדלים להוריד את הראש ולא להיכנס יותר מידי".

על ההפגנות ברחובות בסוגיית החטופים: "אותה קבוצה שהייתה ברפורמה, אותה קבוצה שהייתה לפני כן, הדגלים השחורים, עכשיו היא משתמשת גם בסוגיית החטופים. הקבוצה הזאת עלתה כיתה ומשתמשת ביותר אלימות".

"בחירות יביאו חטופים הבייתה? לנתניהו יש אינטרס שיהיו חטופים? מי שחושב כך הוא צריך טיפול נפשי", תוקף פינדרוס.

על האסון הנורא בשמחת תורה אומר פינדרוס: "אני יהודי מאמין ואין לי ספק שזה היה להראות לנו שאין 'כוחי ועוצם ידי', לא הטכנולוגיה, לא שב"כ ולא צה"ל, כל מה שאנחנו מכירים - לא הציל אותנו מהטרגדיה הנוראית של שמחת תורה. בנושא ה'שתדלות', כל גופי הביטחון במדינת ישראל נרדמו".

ח"כ יצחק פינדרוס בריאיון ל'כיכר השבת'

אנחנו עוברים לדבר על הסוגיה הנפיצה ביותר, חוק הגיוס והסדר מעמד תלמידי הישיבות: "אנחנו צריכים לעשות הכל כדי שבחור ישיבה יוכל לשבת וללמוד תורה, כרגע זה לא קיים, ואת זה אנחנו צריכים לעשות".

על ההתנהלות החרדית בשנה האחרונה שחוק הגיוס נדחה שוב ושוב, אומר פינדרוס: "היה צריך להעביר לפני תקציב והיו את השיקולים שהיו ומתברר שהנושא של הרפרומה לא היה פחות קריטי ואנחנו רואים שמי שפשוט עצר את החוק היא היועמש"ית, וחלק מהרפורמה היה הנושא של היועמ"ש".

פינדרוס מתייחס להתמודדות של עולם התורה ביום שאחרי החלטת בג"צ לעצור חלק מהתקציבים: "אני מאמין שיהיו מספיק יהודים בעולם שימלאו את החסר, אני יודע שפועלים בכיוון הזה, בכל העולם. גם בנושא המשפטי נעשית עבודה, נקווה שתצליח".

ח"כ יצחק פינדרוס בריאיון ל'כיכר השבת'

באשר לדרישה שמי שלא לומד שיתגייס אומר פינדרוס: "צריך לדאוג שילמדו, אנחנו צריכים לקום בבוקר ולדאוג שילמדו. זה לא קשור לצבא. מבלבלים את המח בכותרות, זה מה שהורו לנו גדולי ישראל - לעשות הכל שכל מי שלומד תורה ילמד בבטחה".

פינדרוס מתייחס לפגנות בבני ברק מול בתי גדולי ישראל: "הם יעשו כל דבר כדי להפוך אותנו ללא לגיטימיים, להלחם בגידול המבורך. זה בסוף מאבק נגד הציבור המאמין והיותר יהודי במדינת ישראל, המאבק בסוף הוא בין יהודי לדמוקרטי".

לסיום שאלנו את הח"כ מ'דגל' האם ייתכן שב'פלג הירושלמי' צדקו לאורך השנים האחרונות: "אנחנו אומרים את אותו טקסט שאמרנו לפני עשרים שנה, עמדתנו לא השתנתה, אולי הם היו משוכנעים שהייתי בעד סגירת הישיבות והפיכתם לחטיבות בצה"ל ועכשיו הם גילו שלא, אני אומר 'ברוך פוקח עיוורים'".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר