אאא

משרד הבריאות מינה היום (שני) ועדה מיוחדת במטרה לשפר את הטיפול במחלקות לרפואה הפנימית בבתי החולים, וסגן השר ליצמן ניצל את מעמד ההכרזה על כך, כדי להשתבח במצבה של מערכת הבריאות בראשה הוא עומד.

לדברי יעקב ליצמן, "מצב מערכת הבריאות מצוין; עובדה שתוחלת החיים בארץ מהגבוהות בעולם. נכון שיש בעיות במערכת המיון, אני מודע לזה, אבל בסך הכל יש שיפור".

"אנו פועלים ללא ליאות לשפר את המצב. אנו בטוחים שבשיתוף פעולה בין כלל הגורמים במערכת ניתן יהיה להציע פתרונות אמיתיים בטווח הזמן הנראה לעין".

ליצמן הוסיף, בכנס ''ירושלים ה-16' של 'בשבע': "גם הרופאים וגם אנחנו יודעים שמערכת הבריאות צריכה לקבל יותר, ואנחנו נעשה זאת יחד על מנת להביא להישגים. אנו יודעים שהמגמות הרווחות כיום של הזדקנות האוכלוסיה והעלייה בתחלואה הכרונית יתגברו ויתעצמו בשנים הקרובות. לכן על כולנו להתגייס ולעבוד יחד על מנת להבטיח שהמערכת תמשיך לתת טיפול מצוין".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הקמת הוועדה היום מגיעה על רקע ידיעות שהתפרסמו בשבועות האחרונים, שכללו עדויות על עומס וצפיפות, שפעמים רבות אף פוגעות בכבוד החולים ובאיכות הטיפול בהם.

הוועדה החדשה צפויה לדון במספר נושאים, בהם ניצול כוח אדם במחלקות, שילוב מומחים ומתמחים באופן קבוע, בחינת המוסדות שקולטים את משוחררי המחלקות הפנימיות והקמת מנגנוני תמרוץ לבחירת המסלול המקצועי של הרופאים.

לראשות הוועדה, שמסקנותיה צפויות להתפרסם עד ה-15 באפריל, מונה פרופ' רן טור כספא, והיא תכלול 15 חברים, בהם נציגי משרד הבריאות ורופאים בכירים.