אאא

מזג האוויר קר במיוחד לאחרונה, יותר מהרגיל - ובאופן אינסטינקטיבי, כולנו פונים לחימום שיעזור לנו לעבור את החורף הקשוח הזה בשלום, עם מינימום נזקים לבריאות שלנו. עם זאת, מסתבר שהשארת החימום פועל במשך הלילה עשויה דווקא להזיק לה.

מחקר גילה שכמעט מחצית מהאנשים שישנים עם חימום דולק במשך כל הלילה, מדווחים על תחושת חולי למחרת. סקר שבדק את הנושא מצא כי 46 אחוזים מהאנשים שלנו עם חימום, מכל סוג שהוא, חשו רע בבוקר, כאשר 37 אחוזים דיווחו על תסמינים ככאבי ראש, יובש בפה והתייבשות. בנוסף, אחד מכל חמישה אנשים אמר גם שהוא מתעורר באמצע הלילה כשהוא מזיע כהוגן.

פרופסור ג'ייסון אליס אומר: "גופנו עושה עבודה רבה במהלך השינה. כחלק מתהליך זה, חומו משתנה במהלך הלילה ואנחנו נוטים להתקרר לקראת השינה ואז להתחמם באופן טבעי לקראת הבוקר. ככאלה, אנו אולי הולכים לישון בתחושה חמה ונעימה לצד הרדיאטור, אך כפי שמראה המחקר, נתעורר בוערים מחום ונחוש לא במיטבנו. המפתח הוא להרגיש בנוח כשנכנסים למיטה ולהרגיש בנוח לאורך כל הלילה".

"ככל שנעים לכם יותר", הוא מסביר, "כך פוחתת הסבירות שתתעוררו במהלך הלילה או מוקדם מדי בבוקר".

אוקיי, אבל מצד שני, מה עם דלקת ריאות והרגליים הקפואות שלנו? פשוט מאד. פותחים חלון ונותנים לרוח הקרה לנשוב פנימה. זה הכל.