כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מיוחד לשבת

זה גדול עליי? הסוד להתמודדות עם משבר בזוגיות ובכלל בחיים

שיעור מיוחד לפרשת השבוע מאת הרב יואב אקריש, משליחי חב"ד בחדרה וראש כולל בעיר, על רעיון מהפכני שנותן כוח להיות אדם "חדש", כזה שמביט על האתגרים מגבוה ומצליח להתמודד אתם והופך אותם למקפצה לשלב הבא של החיים (יהדות)

הרב יואב אקריש | כיכר השבת |
הרב אקריש (צילום: ללא קרדיט)

"הכל מתמוטט סביבי, אין לי שום סיכוי, הבעיה הזו לא יכולה להיפתר. אין לי יותר כוחות".

"אני רוצה רק להיכנס למיטה ולשכוח מהכל".

רגעי משבר קשים בחיים - אובדן של אדם קרוב, לחץ גדול, מצבים רפואיים, זוגיים, משפחתיים וכלכליים - מעוררים בתוכנו לעתים את התחושה שאנחנו חסרי מזל, שמהבעיה הזו לא נוכל לצאת ונגזר עלינו להיפרד מהחלומות הוורודים לחיים רגועים ושמחים.

אבל רגעי משבר הם חוויה שמשותפת לכולנו - אתגרים בחינוך הילדים, פערים בזוגיות, קשיים בעבודה, חלומות שאנו לא מצליחים להגשים. לכולנו מתגנבת המחשבה: זה גדול עליי, אין לי מזל.

אבל היום אנו נלמד יחד שהאתגרים והמשברים נועדו לשמש שעון מעורר שמדייק ומכוון אותנו אל מי שאנו באמת, אל השליחות שמסתתרת בתוכנו. דווקא הכאב מגלה לנו את הסוד שלפיו הגענו לעולם, הופך אותנו לאנשים עוצמתיים באמת ומעניק לנו משמעות פנימית שלא מתעמעמת לנוכח המאורעות החיצוניים.

הרעיון המהפכני עליו נדבר היום, לאור פרשת השבוע - מטות מסעי - יתן לנו את הכח להיות אדם חדש, שמביט על האתגרים מגבוה ומצליח להתמודד אתם והופך אותם למקפצה לשלב הבא של החיים.

צפו בשיעור.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר