אביו של סה"ש ורה"י

ברוך דיין האמת: הרב מרדכי מקלב זצ"ל נפטר בליל שבת

מבית החולים 'מעייני הישועה' בבני ברק, מגיעה הערב (מוצ"ש) הידיעה המרה על פטירתו של של הגר"מ מקלב זצ"ל, בגיל 92 | בניו הם סגן השר אורי מקלב והגאון רבי יואל מקלב מר"י בית מדרש עליון בבני ברק (דיין האמת, חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
הרב מרדכי מקלב זצ"ל (צילום: באדיבות המשפחה)

בליל שב"ק נפטר בבית החולים הרה"ג ר' מרדכי מקלב זצ"ל - אביו של סגן השר אורי מקלב והגאון רבי יואל מקלב מראשי ישיבת בית מדרש עליון. הלוויה תצא הערב מוצ"ש פרשת תצווה בשעה 22:00 מביתו ברחוב נחמיה 2 בבני ברק לבית העלמין פוניביז' בבני ברק.

הגאון ר' מרדכי מקלב (92) היה מראשוני תלמידי ישיבת סלבודקה, ת"ח מופלג איש תורה ובן תורה והיה נחשב לתלמיד מובהק של הגאון ר' אייזיק שר זצוק"ל והגאון ר' יחזקאל אברמסקי זצוק"ל. כיהן ברבנות שנים רבות.

הרב מרדכי מקלב ויבדלחט"א סה"ש אורי מקלב (צילום: באדיבות המשפחה)

הרב מקלב היה ממשפחת מייסדי העיר פתח תקווה והיישוב מוצא בהרי ירושלים. זכה לבני נינים והיה אח שכול לאחר שאחיו אורי הי"ד נהרג במלחמת השחרור.

הגאון הרב מרדכי מקלב זצ"ל היה מבאי ביתו של מרן החזו"א, ושימש ברבנות ונתן שיעורי תורה במשך שנים רבות, כל ימים שכן באוהלה של תורה, היה לדמות מופת בתורה ויר"ש.

בתקופה האחרונה לחייו הוא אושפז בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק, שם השיב את נשמתו ליוצרה בליל שבת קודש.

מתנועת דגל התורה נמסר: תנועת 'דגל התורה' משתתפת בצערו של חברנו היקר, סגן השר הרב אורי מקלב, על פטירתו של אביו הגאון המופלג הרה"ג ר' מרדכי מקלב זצ"ל, מראשוני תלמידי ישיבת סלבודקה, כיהן שנים רבות ברבנות והיה ממייסדי העיר פתח תקוה והיישוב מוצא בהרי ירושלים.

המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים ולא תוסיפו לדאבה עוד. ת.נ.צ.ב.ה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר