סמוטריץ' צפוי להודיע

מהלך דרמטי: 70% מהתקציבים הקואליציוניים החדשים יקוצצו לטובת הממשלה 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' החליט לקצץ 70% מהכספים הקואליציוניים לטובת המלחמה | יאושר בשבוע הבא בממשלה | סמוטריץ: "זהו מסר חשוב לכלכלות העולם" (חדשות, כלכלה)

בני סולומון | כיכר השבת |
סמוטרי וגפני (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' צפוי להודיע על קופסה תקציבית של 13.5 מיליארד שקלים, שיועברו לניהול הצרכים האזרחיים בלבד עד לסוף השנה הנוכחית. כך מפרסם הערב (חמישי) עמית סגל ב N12. הכסף שיושקע בניהול הצרכים האזרחים יבוא מקיצוץ של 70% מהכספים הקואליציונים החדשים. 

נדגיש כי העברת הכספים הם רק להוצאות האזרחיות של המלחמה, מלבד זה יהיו עוד 22 מיליארד להוצאות הצבאיות ולצרכים הנדרשים לסיוע במלחמה.

על פי התוכנית של שר האוצר יקוצצו בין היתר 250 מיליון שקלים של המענקים לאברכים. בשבוע הבא המהלך צפוי להיות מאושר בממשלה, ולאחר מכן יעבור לקבל את אישור הכנסת. בהמשך שר האוצר יציג תקציב חדש ותוכנית כלכלית מקיפה לשנת 2024.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ אמר על המהלך: "עכשיו עת מלחמה ויצירת מסגרת תקציב מלחמה שתעניק גמישות לטיפול מהיר בצרכי במלחמה האזרחיים היא הצעד המקצועי והנכון ביותר כעת. כך גם עלה בהתייעצויות רבות שקיימנו בחודש האחרון, הקיצוץ העמוק בכספים הקואליציוניים ובתקציבי המשרדים הוא צעד מחוייב המציאות ואין לי ספק שחברי הממשלה מבינים את גודל השעה".

סמוטריץ הוסיף: "נגדיל גירעון באופן מדוד ובכך נייצר איזון במקורות התקציבים בין מקורות פנימיים למקורות חיצוניים, נמשיך להתנהל מחד במדיניות מרחיבה שתעניק רשת ביטחון לאזרחי ישראל, אך באחריות תקציבית מאידך. זהו מסר חשוב לכלכלות העולם שחרף משבר המלחמה אנחנו מתנהלים באחריות שומרים על גבולות גזרה ולא מגדילים את התקציב ע״י הגדלת הגירעון באופן בלעדי".

נזכיר כי אמש (רביעי) התכנס הקבינט החברתי כלכלי בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו ובראשות שר האוצר בצלאל סמוטריץ' לדיון חשוב בנושא התנהלות העורף בזמני המלחמה.

במהלך הקבינט נדונו ארבעה נושאים: מתווה שיפוי ארנונה למגורים בערים שפונו, עדכון על מתווה מענק לעובדים ולעסקים, מתווה מענק לעובדים בתחום הבניין והחקלאות והמלצת הקבינט החברתי כלכלי לקבינט המדיני בטחוני בנושא שגרת העסקת פלסטינים. בנוסף, השרים קיבלו סקירה מראש רשות החירום הלאומית יורם לרדו.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר