בהתערבות מקלב

מאות טונות של מצות לפסח יצאו לארה"ב ואירופה

מאות טונות של מצות מהודות נתקעו בנמלים בשבוע האחרון בסחבת בירוקרטית שנפתרה עם התערבותו האישית של סגה"ש אורי מקלב (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
מקלב במאפיית מצות

ימים ארוכים של אי ודאות הגיעו לסיומם אמש (ראשון) עם שחרורם של עשרות קונטיינרי ענק המכילים מאות טונות של מצות יד עבור הקהילות היהודיות במדינות אירופה ואמריקה. קשיי מזג אויר וקשיים בירוקרטיים שונים הקשו על שחרור המצות אל אניות המסע בדרכם ליעדם במדינות השונות, ובהתערבותו האישית של סגן השר אורי מקלב מול מנהלי הנמלים ופקדי המכסים שוחררו מאות הטונות של המצות ליעדם.

הבוקר הגיע סגן השר לפיתוח חרדי במשרד ראש הממשלה והתחבורה אורי מקלב לביקור במאפיית מצות בדרום. אל הביקור התלוו אנשי הרשות החרדית שבמשרד ראש הממשלה, ראש הרשות ומנכ"ל משרדו של סגה"ש מקלב - רועי אסף, הילל וואזנר מנהל אגף מחקר ואסטרטגיה ברשות החרדית צוותו האישי של סגה"ש מקלב ובכירים נוספים.

מנהלי המשמרות הציגו את תהליך אפיית המצות ומנהלי המאפיה ביקשו להודות לסגה"ש מקלב בפני כל העובדים על כלל הפעילות שלו למען הציבור ובפרט למען הדברים שבקדושה כמו שהיה היחידי שדאג לפתיחת מאפיית המצות בתקופת הקורנה וכעת גם השנה בפעילותו למען תושבי חו"ל המקפידים על מצות מהודות לחג הפסח.

מקלב עקב אחר תהליך העבודה הנעשית בשיטה ייחודית עם מערוכי עץ ושולחנות מצופי נייר בכל תהליך ההכנה בכדי לא לגרום לחימום וחימוץ הבצק באופן המהודר ביותר כמו גם תרכובת בצק ייחודית של תערובות חיטה הגדלים בשדות החיטה הסמוכים למאפיה עצמה.

לאחר הסיור במתחם המאפיה התקיימה ישיבת עבודה מסודרת עם צוותו של סגה"ש מקלב ואנשי הרשות החרדית בכדי למצוא פתרונות ממשית לאתגרים השונים הנובעים מהפעלת מאפיית מצות ופעילות האפייה עצמה הנעשית רק כמה חודשים בשנה, כגון מצוקת כוח האדם האיכותי הגדולה בענף כאשר מאפיות המצות המהודרות לא מתפשרות על כוח אדם איכותי ויראי ה' לטובת מלאכות אלו וכן נושאים מוניציפאליים שונים הקשורים באפית המצות והפצתם בזמן קצר אל המרכולים השונים.

מקלב סיכם את הביקור ואמר: "הגענו לפה היום לאחר שהבנו כי קיימת מצוקה גדולה של כוח אדם בתחום החשוב הזה, כל מקום שמעסיק את הציבור החרדי צריך לחזקו. המעסיקים החרדים נתקלים לא פעם בקשיים כאלה ואחרים ובוודאי בעבדות אלו כאשר כל העלאה בשכר לעובדים משליכה ישירות על יוקר המחיה. כאשר יש מחסור בעובדים הרי שיש קושי לענות על הביקושים שיש בשוק. אלו דברים שיש לפתור אותם בכדי לצמצם את הפערים הגדולים שיש בתחום זה ולהיות כגשר בין המעסיקים העובדים והממשלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר