כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"לא כל נואם מתאים"

הרב מוטקה בלוי: "הציבור החרדי לא משתתף בהפגנה"

המחנך הרב מוטקה בלוי, מבכירי 'דגל התורה', מסביר מדוע הציבור החרדי לא משתתף בהפגנת הימין הערב בירושלים: " לא כל נואם או נואמת מתאים לרוח של הציבור החרדי" (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הרב מרדכי בלוי (צילום: כיכר השבת)

בכיר 'דגל התורה', המחנך הרב מרדכי בלוי, הסביר הבוקר (חמישי) את הסיבה לפיה הציבור החרדי לא יוצא בהמוניו להפגנת הימין בעד רפורמת המשפט הערב בירושלים.

לדבריו: "אופי של הפגנה דתית זה להתפלל לה' שיסיר את הגזירה. ויש כמה כללים שהראשון הוא על מה מבטלים תורה. וכמובן שגדולי ישראל אומרים בצורה ברורה: צאו להפגין. הייתי שותף לארגון עצרות כאלו, אני מכיר את הרגישות בדבר".

הרב בלוי מדגיש: "צריכים שגדולי ישראל ישתתפו בעצמם בהפגנה. בהפגנה על השירות לאומי הרבי מבריסק השתתף בעצמו בעצרת, כך גם בכל העצרות שהיו לאחר מכן".

לדבריו: "חשוב מאוד לדעת מי על הבמה, ומי הנואמים. לא כל נואם או נואמת מתאים לרוח של הציבור החרדי".

בכיר 'דגל' מסביר: "הציבור החרדי בנושא של הרפרומה המשפטית הוא ציבור שלא מוביל - הראיה שאנשי הציבור לא מתטבאים בנושא הזה. לצאת לרחוב ולהפגין - זנ רק גדולי ישראל מורים לנו הלכה למעשה ורק אם גדולי ישראל בעצמם משתתפים בזה".

"זה קריטי ביותר הנושא של זהות הנואמים", מדגיש שוב הרב בלוי: "ברגע שאני בעצרת אני למעשה מסכים עם כל מה שנאמר בהפגנה".

"הציבור החרדי לא משתתף בהפגנה למרות שהיא חשובה", מסכם הרב בלוי.

כרוז נגד ההשתפות בהפגנה, הבוקר בשכונות החרדיות (צילום: אריה רוזנצבייג)

כזכור, ביטאון 'דגל התורה', 'יתד נאמן', יצא הבוקר במאמר מערכת חריף וחריג נגד השתתפות בני הציבור החרדי ב'הפגנת המיליון' הערב בעד רפורמת המשפט. ל'כיכר השבת' נודע כי המאמר נכתב בשיתוף עם בית ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין.

תחת הכותרת 'מה לכהן בבית הקברות', כותב יצחק פרידן בעמוד הראשון של העיתון: "אנחנו הולכים עם הימין בבירור בהוראת רבותינו, אבל לא שייכים ולא יוצאים למערכה משותפת. אנחנו בעד הרפורמה המשפטית ונגד ההשתלטות של הטרור הליברלי באופן דיקטטורי, על חיי העם".

בשלב הזה יוצאים בביטאון 'דגל' למתקפה חריפה נגד השתתפות בהפגנה הערב: "אבל מי שהוא חרדי ידיר רגליו משם, גם אם משתפים פעולה זה מתוך ידיעה שזה כן יילכו שניים יחדיו, אבל כי לא נועדו.

"מי שיוצא להפגנות ימין, אינו נמנה על קהלנו, לא משלנו, נקודה. נשללה ממנו האזרחות של בית ה'. פג תוקף הדרכון", נכתב.

פרידמן הוסיף במאמר החריף: "אסור לתת לכשמותם לזרוע רוח רעה של טשטוש בקרבנו, אחרת חלילה, אנחנו עלולים לקצור סופה, אין מה לכהנים לעשות בבית הקברות".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר