כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מום גנטי נדיר

פעוט חרדי נלקח ממשפחתו למשך 8 חודשים; הסיבה: "טעות"

הפעוט, שסבל מדימום מוחי, נלקח על ידי הרווחה למשפחות אומנה לתקופה של 8 חודשים - אולם בדיקה רפואית העלתה כי הפעוט סובל ממום גנטי נדיר | אמו של הפעוט סיפרה: "האשימו אותי בניסיון לרצח" (חרדים)

איצלה כץ | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

פעוט חרדי בן שנה וחודשיים נלקח ממשפחתו בשל חשד להתעללות, ועדיין לא הוחזר להוריו האוהבים - למרות שהוברר כי הפעוט סובל ממום גנטי נדיר הגורם לו לשברים שונים בגופו, וכי לא מדובר בהתעללות, חלילה.

לפי הפרסום ב'חדשות 12', לפני כ-8 חודשים, הובהל הפעוט על ידי הוריו לחדר המיון בבית החולים הדסה בירושלים, שם הוא אובחן כסובל מדימום פנימי ושברים בגולגולת ובידיים. בעקבות האבחון, התעורר החשד בבית החולים כי הוריו של הפעוט התעללו בו וזו הסיבה לשברים הרבים והחריגים בראשו ובידיו.

מחלקת הרווחה דיווחה על כך למשטרה וההורים נעצרו מיד עם חזרתם מבית החולים. במשך עשרת ימי המעצר, לא ידעו ההורים מה מצבו של בנם ורק לאחר עשרה ימים סיפרו השוטרים לאבא כי בנו פקח עיניים.

במקביל, נערכו ברווחה לקראת הוצאת הפעוט מחזקת הוריו, אולם ההורים דרשו לערוך בדיקה גנטית בטרם יוחלט להפרידם מבנם, זאת בשל הידיעה הברורה כי הם לא פגעו בבנם.

הבדיקה הגנטית לא הראתה דבר ומחלקת הרווחה הוציאה את הפעוט מחזקת הוריו והוא הועבר למשפחת אומנה. במקביל, זומנו ההורים לחקירת משטרה, שם נודע להם לתדהמתם כי הם חשודים בהתעללות.

בראיון אותו העניקו ההורים לחדשות 12, סיפרה האם כי השוטרים צעקו עליה והאשימו אותה בחבלה בבנה: "צעקו עליי שניסיתי לרצוח אותו. שאני מנסה לגרום לו לדברים רעים".

לאחר מספר חודשים, שלחו הוריו של הפעוט את הבדיקה הגנטית של בנם לגנטיקאי מארה"ב שעלה על שינוי הגן שגרם לסבלו של הפעוט.

הורי הפעוט הראו את תוצאת הבדיקה לבית החולים הדסה - שם, למרבה התדהמה, הודו כי הבחינו בשינוי הגן אך לא עלה בדעתם כי שינוי הגן הוא הגורם לסבלו של הפעוט.

הורי הפעוט, שעל אף התוצאה הגנטית שבידיהם - לא קיבלו את החזקה על בנם בחזרה, מאשימים את גורמי הרווחה בהתעמרות כלפיהם ובהתעקשות שאין לה בסיס, אולם ברווחה מכחישים את טענותיהם של הורי הפעוט וטוענים כי ישנה סיבה לאי החזרת הפעוט למשפחתו.

"הטענות אינן נכונות. מפאת חובת החיסיון, צנעת הפרט והעובדה שהתיק מתנהל בבית המשפט לא נוכל למסור פרטים נוספים", נמסר מהרווחה.

בבית החולים הדסה גם הגיבו לטענות ההורים: "לאחר בירור ראשוני, במקרים שבהם קיים חשד סביר להתעללות או הזנחה, הצוות פועל לפי החוק ומדווח לגורמים הנדרשים. זאת במטרה שיבדקו את הנושא לעומק, ושינקטו בפעולות הנדרשות לשמור על שלום הילד לפי הצורך".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר