צפו בתיעוד

ערב חג מתן תורה: נשים חרדיות ערכו סיום על מסכת סוטה

רבים נוהגים ללמוד בימי ספירת העומר את מסכת סוטה, וקבוצת נשים חרדיות מפרסמות תיעוד של סיום מסכת שערכו - בדרך להשתתפות בסיום הש"ס (חרדים)

(מתוך חשבון הפייסבוק של מלכי רוטנר)

קבוצה של נשים חרדיות ערכו סיום מסכת סוטה, ערב חג השבועות. כידוע, רבים נוהגים ללמוד את מסכת סוטה במהלך ימי ספירת העומר. היום (שישי), פרסמו תיעוד של הסיום, והוא הפך ויראלי ברשת:

(מתוך חשבון הפייסבוק של מלכי רוטנר)

מלכי רוטנר, פרסמה את התיעוד בחשבון הפייסבוק שלה, וכתבה: "לפני שלוש וחצי שנים הסתכלתי בהשתאות בכאלפיים נשים דתיות מסיימות את הש"ס במסגרת הדרן. היו שם נערות, אימהות, צעירות ומבוגרות שלמדו יום יום 2,711 דפי גמרא".

"הבטחתי לעצמי שבסיום הבא תהיינה נשים חרדיות על הבמה. אבל איך נראות נשים חרדיות שמסיימות את הש"ס?".

היא מתארת את תחושותיה בסיום המסכת: "בפעמים הראשונות הייתי נבוכה מול מילות ההדרן. אני יודעת איך גברים חרדים אומרים אותן- במנגינה, בנוסח, בלשון הקודש, באמירת קדיש. אבל איך נשים חרדיות אומרות אותן? אין לנו מנגינה, אין לנו נוסח, אין לנו לשון הקודש, אין לנו קדיש".

"וגם אתמול, בסיום מסכת סוטה, אמרנו אותן ככה. בקול קצת רועד, בהקראה, חלקנו בבלבול. בארמית שלא שגורה לכולנו עד הסוף בחיך".

"אבל ככה נראות נשים חרדיות שמסיימות מסכת. ביחד. בקול רם. בהתרגשות. בגאולה".

לסיום כתבה רוטנר, "עוד שלוש וחצי שנים יעמדו על הבמה נשים חרדיות שסיימו את הש"ס. שלקחו יום יום ממה ששייך להן, אבל נמנע מהן כל כך הרבה שנים. ככה הן ייראו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר