צפויים לאכלס 50 אלף איש

שר השיכון ביקר במתחם בו יוקמו אלפי דירות בראשון לציון

שר השיכון יצחק גולדקנופף הגיע לסיור מקצועי בעיר ראשון לציון וביקר בפרויקטים שונים של דיור שצפויים לאכלס כ-50 אלף בני אדם | את הביקור פתח השר בישיבה, שם סיפר לו ראש העיר סיפור מרגש על שמירת שבת (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |

שר הבינוי והשיכון והשר במשרד רה"מ יצחק גולדקנופף, ערך בשבוע האחרון סיור עבודה מקצועי יחד עם צוות לשכתו בעיר ראשון לציון בהזמנתו של ראש העיר מר רז קינסטליך, לשר התלוו מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון יהודה מורגנשטרן, מנכ"ל רמ"י ינקי קוינט ונציגי הרשות להתחדשות עירונית ודירה להשכיר. 

השר גולדקנופף פתח את ביקורו בהיכל בית המדרש של ישיבת 'נזר ישראל' בעיר, שם סייר יחד עם ראש העיר בין ספסלי הלומדים, השר הרב גולדקנופף בחן כמה מהתלמידים במסכת שבת הנלמדת בשיטת ה'מזומנים' בנוכחות ראש העיר ומנכ"ל רמ"י שהביעו התפעלות רבה מהשליטה של הבחורים במסכת בעל פה ומקול התורה שהדהד במקום. 

מנכ"ל הישיבה לייבל יוסקוביץ סקר בפני השר ופמלייתו את מצב הישיבה, עשרות רבנים ומורי הוראה לצד בעלי משרות בכירות במשק שיצאו מקרבה במהלך השנים, המנכ"ל ציין את עזרתו הרבה של ראש העיר שליבו חם לדברים שבקדושה ומסייע רבות לפיתוח ושגשוג הישיבה. 

רה"ע סיפר ליו"ר יהדות התורה והשבת במהלך הסיור בישיבה, שהעיר ראשון-לציון היא מהערים היחידות במרכז שלא הצטרפו למיזם של תחבורה ציבורית בשבת, למרות הלחצים הרבים שמופעלים עליו. 

בשטח ששכן בעבר מחנה 'צריפין' קיבל שר הבינוי והשיכון סקירה מראש המנהלת שאחראית על הקמת ופיתוח השכונה על התפתחות הבניה בשכונה החדשה שצפויה לאכלס כ-10,000 יחידות דיור, בהם גם דיור מוגן ומעונות סטודנטים. 

חלק גדול מיחידות הדיור במקום שווקו במסגרת "דירה בהנחה" של משרד השיכון בהנחה של כמליון ש"ח, כאשר עד לסוף השנה הנוכחית צפוי אכלוס של כארבעים אחוז מהדירות וכשמונים אחוז בעוד כשנתיים, השכונה החדשה צפויה לאכלס בסה"כ כ - 50,000 תושבים, אוכלוסיה בסדר גודל של עיר גדולה במרכז ישראל. 

ראש העיר הציג לשר הבינוי והשיכון את האתגרים שקיימים בשכונה בכל הנוגע להקמת מבני ציבור, בתי ספר ומבני דת  

השר גולדקנופף דן עם ראש העיר וצוותו בנושא, הציג פתרונות יצירתיים ואמר כי יפעל למציאת פתרון יעיל בנושא. 

לאחר פגישה בלשכתו של ראש העירייה הגיע שר הבינוי והשיכון לישיבת מליאת מועצת העיר לישיבת סיכום שם הציג בפניו ראש העיר את הנתונים של העיר הרביעית בגודלה בישראל, תנופת הבנייה המתקיימת בה ואת הפרויקטים הרבים שמוקמים כעת בעיר בהם מתחם מטווח 24, אזור התעשייה הצפוני ומתחם האלף שיכיל מליון וחצי מטרים של תעסוקה משולב במגורים של העובדים במקום לצד פיתוח רצועת חוף חדשה. השר שוחח עם ראש העיר במטרה לבחון הקמת חוף נפרד בחלק מהרצועה החדשה.

רה"ע הציג את ההסכם היסטורי של שכונת 'רמת אליהו' פרויקט חברתי שנחתם עם רמ"י שכולל הסכמים לטובת הדיירים ושיפור איכות חייהם של תושבי השכונה. 

שר הבינוי והשיכון והשר במשרד רה"מ הרב יצחק גולדקנופף אמר בישיבה, "אני שמחתי לפגוש כאן ראש העיר צעיר ונמרץ, שמנהל עיר מתוכננת להפליא עם מעקב צמוד, הלוואי שככה יתנהלו בכל הארץ, צריך לבחון את המודל של רמת אליהו ואולי לאמץ אותו בכל הארץ, נסייע לראשון לציון ככל שנוכל בפיתוח המתחמים החדשים ובהסרת חסמים על מנת לזרז את כניסת הדיירים במקום". 

מנכ"ל משרד השיכון יהודה מורגנשטרן הציג את הפרויקטים של דירה להשכיר במרכז העיר ואמר כי, "העיר ראשון לציון יכולה להיות פיילוט לכל הארץ, שיתוף פעולה מלא של העירייה עם המשרד הוא מתכון בטוח להצלחה למען התושבים". 

מנכ"ל רמ"י ינקי קוינט אמר בישיבה, "רמ"י ועיריית ראשון לציון עובדים בשיתוף פעולה הדוק, זו אחת הערים בעלות הביקוש הגבוה ביותר בארץ, ראש העיר הציג בביקור את הפיתוח של העיר, אנחנו עובדים בצוותא בכדי לספק להם מענה בצורה מהירה וטובה לטובת תושבי העיר".

ראש העיר הודה לשר ולצוותו על הביקור שללא ספק סייע לעיר, מר קינסטליך ציין את שיתוף הפעולה המבורך עם משרד הבינוי והשיכון ורשות מקרקעי ישראל שמסייעים כל העת לפיתוח ולבניה בעיר הרביעית בגודלה המתפתחת כל העת.

בבצ'יק מאחורי השר גולדקנופף באחד הסיורים שלהם (צילום: ארכיון כיכר)

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות