המשטרה תשלם

תבעו וניצחו: זה הפיצוי שיקבלו בני הזוג החרדים שנפגעו מהמכת"זית

אחרי שתבעו את המשטרה בעקבות הנזק שנגרם להם מפגיעת מכת"זית שהופעלה נגדם בעת שעברו באזור הפגנה בירושלים, המשטרה תפצה את בני הזוג החרדי בחמישים אלף שקלים. בנוסף, מפעיל המכת"זית הודח ממשרתו (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
זרנוק פוגע בבני הזוג חרדים בכניסה לירושלים | ארכיון (צילום: לפי סעיף 27א)

בני הזוג החרדים, שנפגעו ממכתזית שפגעה בהם בכינון ישיר במהלך הפגנה בירושלים לפני מעט פחות משנה, יקבלו ממשטרת ישראל פיצוי כספי משמעותי בדמות חמישים אלף שקל. כמו כן, מפעיל המכתזית הודח ממשרתו.

המקרה התרחש לפני כתשעה חודשים, אז טיילו בני הזוג הפנסיונרים הדס ואליעזר שולמן בירושלים. לפתע עברה במקום מכתזית שהייתה בדרכה להפגנה של הפלג הירושלמי ופגעה בהם ישירות. הזוג נפל, נחבל ופונה לבית החולים. התיעוד מהאירוע פורסם ברשתות החברתיות והפך לויראלי.

בסיוע ארגון בצלמו, באמצעות עו"ד מיכאל ליטווק הגישו הזוג תביעת ענק במשטרה. כעת חתמו הצדדים על הסכם פשרה בו יוענק להם חמישים אלף שקל כפיצוי, בנוסף כאמור נמסר שמפעיל המכתזית שפעל בניגוד להנחיות לא יחזור לתפקידו.

"אני מברך על הסכם הפשרה. המשטרה שגתה באופן חמור כשפגעה במרשיי, בני הזוג שולמן. לצערי, המשטרה לא לקחה אחריות מיידית, לא התנצלה בפני הזוג או פיטרה את המפעיל ולכן נאלצנו להגיש תביעה אזרחית" מסר עורך הדין מיכאל ליטווק.

"אני שמח על כך שהפרקליטות השכילה לקחת אחריות על הפגיעה החמורה, להגיע לפשרה ולהעניק פיצוי משמעותי. אני מצר על סגירת התיק במח"ש וערעור על כך יוגש בקרוב. אני קורא לכל אדם שנפגע מהמשטרה לא לוותר ולהגיש תביעה אזרחית, רק בדרך זו נמגר את האלימות המשטרתית".

שי גליק, מנכ"ל "בצלמו", מסר: "משטרת ישראל צריכה להבין שעליה לתת יחס שווה לכלל האזרחים. לצערי אנחנו רואים שוב ושוב מקרים של פגיעה משטרתית בחפים מפשע כולל מבוגרים ונוער רק בגלל שהם חרדים או מתנחלים. הדבר הזה חייב להיפסק ואם משטרת ישראל לא תבין את זה דרך המוח והנחיות השר לביטחון לאומי, היא תצטרך להבין את זה דרך הכיס".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר