שורת מחדלים בשכונות

תושבי בית שמש זועמים; "אם עליזה לא יודעת לנהל עיר כה מורכבת, שפשוט תלך הביתה"

ראש העיר בית שמש, פתחה השבוע את קמפין הבחירות שלה לראשות העיר, אך לא ברור אילו הישגים היא תציג, שכן מצבר הפניות שהגיעו לידי 'כיכר השבת' עולה, כי השכונות החדשות בעיר נמצאות בכאוס ואין יד מכוונת | התושבים ל'כיכר': 'מלבד כך שהיא כשלה כמעט בהכל, היא גם אנטישמית שונאת חרדים' | מה אומרים בעיריה? בוחרים להתעלם ולא לספק תשובות בסיסיות (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
ראש העיר בית שמש, עליזה בלוך (דוד כהן, פלאש 90)

בחודשים האחרונים עלו כאן ב'כיכר השבת', לפחות עשר כתבות על מחדלים הקורים רק בבית שמש, העירייה בהתחלה הבטיחה לטפל, אך בהמשך כאשר נחשפו עוד ועוד בעיות, העירייה החליטה לברוח ולא לענות על השאלות הקשות. לרגל פתיחת הקמפיין של ראש העיר עליזה בלוך, "כיכר השבת" מסכם את התלונות שהגיעו למערכת רק בחודש האחרון.

בשנים האחרונות עברה העיר בית שמש מהפכה של ממש, אלפי משפחות חדשות הצטרפו לעיר בשלל של שכונות חדשות ומרווחות שנבנו במספר אזורים שונים בעיר, מדובר בכמות תושבים חדשה בגודל של עיר קטנה.

השכונה הגדולה בעיר, היא רמת בית שמש ד', שם מתגוררים אלפי משפחות ועוד עתידים להתאכלס אלפי משפחות בשנים הקרובות - השכונה מחולקת לחמש שכונות - ד'1, ד'2, ד'3, ד'4 ו-ד'5 (כשבעתיד מתוכננות עוד שכונות בתוך השכונה הזו. ח"ב) אך רמת השירותים בשכונה לתושב, שואפת לאפס.

מתלונות שהגיעו לידי 'כיכר השבת' עולה, כי אין אפילו מעון אחד (1) בשכונה בה יש מאות תינוקות ונולדים בה כל שנה מאות תינוקות, לאחרונה רעשה העיר, כאשר העירייה החליטה להעניק הקצאה ומבנה בעיר שהיה מיועד למעון, עבור סמינר חסידי שרוב הבנות שילמדו בו, כלל לא מתגוררות בשכונה.

יתרה מזו, כל ההקצאות בשכונה תקועות, מכיוון שחברי העירייה חילקו את ההקצאות בעיקר למקורבים, ובעיקר לציבור החסידי, כאשר הציבור הליטאי והספרדי, שהוא יותר מחמישים אחוזים בשכונה, זכה להקצאות בודדות, ומכיוון ש'דגל התורה' שילמה כסף רב למממן את ההתנגדויות להקצאות, כעת הכל תקוע.

בנוסף, אין בשכונה כמעט תחנות אוטובוס, בחלק מהמקומות יש בקושי עמוד ובחלק אפילו זה לא, מיותר לציין כמה עוגמת נפש זה גורם לתושבי השכונה בימות החמה או בימות הצינה, אך האם העירייה טיפלה בבעיה מאז הקמת השכונה לפני שנתיים וחצי? התשובה היא לא.

אך אם בשכונות אין תחנות אוטובוס, בשכונה ד'4, שהחלה להתאכלס לפני כחצי שנה, אין תחבורה ציבורית כלל, "השכונה נראית כמו עזה, יש פה את כל הבעיות שאתם יכולים לעלות על הדעת וזה פשוט בלתי נסבל הסבל שהתושבים נאלצים לעבור פה מדי יום, אבל בעליזה בלוך עסוקה בבחירות ואנחנו פשוט לא מעניינים אותה, היא בטוחה שאת החרדים מעניין רק בית כנסת - כמו שאמרה בריאיון לכאן חדשות - וזה נכון, מעניין אותנו בית כנסת, אבל מעניין אותנו לחיות כמו בני אדם, ולא בעיירת פיתוח משנות ה-50", אומרים התושבים ל'כיכר'.

עוד אומרים התושבים: "העירייה הזו פשוט אטומה או שהיא מטומטמת, בשכונה החדשה שהתאכלסה, ראש העיר העניקה הקצאה בלב השכונה לחסידות הקיצונית, למרות שאין כמעט תושבים בשכונה המשתייכים לחסידות הזו - סאטמר, והם נתנו לה הקצאה, הגשנו התנגדויות, אבל שוב, את ראש העיר זה לא מעניין ולא אכפת לה מהתושבים, אנחנו היינו ממליצים לה, שאם זה גדול עליה שפשוט תלך הביתה".

אך אם חשבתם שתמו הבעיות, ממש לא, ברחוב המרכזי של השכונה - שדרות האמוראים, אין חניות כלל, למרות שלאורך כל הרחוב יש שדרות של חנויות ולאנשים המגיעים לערוך את הקניות במרכזי המסחר פשוט אין איפה לחנות, אך במקום שהעירייה תטפל בבעיה, היא לקחה זאת כקופה של העירייה, ומדי יום ובעיקר בימי שישי וערבי חגים, פקחי העירייה עטים על הרחוב ומחלקים דוחות בקצב מסחרר.

עוד טוענים התושבים, כי ראש העיר מנסה להציג עצמה כמי שנלחמת נגד הקיצוניים, אך זה ממש לא המצב. לפני חודשיים, היא פתחה במסע יח"צ ענק על מגרש כדורגל שהיא פתח בשכונה, הקיצוניים המתגוררים במקום, החליטו להתנכל למקום ושפכו שם שמן והזיקו לתאורה, אך במקום לטפל בכך, להציב מצלמות אבטחה ולעשות את הדברים הנרשים, ראש העיר מתעלמת ולא עושה דבר, ואפילו את מצלמות האבטחה, היא הציעה שהתושבים ישלמו מכיסם.

הבעיות ב'נוה שמיר'

שכונת נוה שמיר, המכונה גם רמת בית שמש ה', סובלת מחיכוכים מאז הקמתה, בין הציבורים השונים המתגוררים בה. ראש העיר בלוך ייעדה את השכונה לציבור החילוני, אך ככל הנראה היא לא הצליחה והלכה למעשה, רוב התושבים בשכונה משתייכים לציבור החרדי.

בלוך כבר סיפרה מספר פעמים על התסכול והאכזבה שלה מכך שחרדים השתלטו על השכונה, ואף אמרה בריאיון לכאן חדשות, כי מה שמעניין אותה, זה לדאוג לבתי כנסת ברמת בית שמש ד', ולדאוג לקאנטרי ב'נוה שמיר'.

"אני לא רוצה פה את החרדים - הם לא יקבלו מוסדות ואפילו לא גן ילדים"? רתושבי השכונה מצטטים את המשפט המחריד הזה בשמה של ראש העיר וטוענים כי היא מצהירה על כך, לכל מי שמוכן לשמוע - שהחרדים לא רצויים ב'נוה שמיר'.

לדברי תושבי השכונה החרדים, עשרות ילדים צריכים לנסוע מדי בוקר לשכונות אחרות. ההורים צריכים להתפלל בדירות שכורות, ומי שזקוק למקווה טהרה בשבת צריך לצעוד שעה שלמה ברגל.

תושב השכונה אומר ל'כיכר השבת', "כל הטירוף הזה בגלל שעליזה בלוך מתעקשת שרמה ה' לא נועדה לחרדים. אם זה נשמע לכם אנטישמי מדי, מופרך מדי, כל מה שעליכם לעשות הוא להרים אליה טלפון, ולשאול. לזכותה ייאמר שהיא לא מתביישת בזה. היא תגיד לכם את זה במפורש. היא רוצה שכונה נקיה מחרדים".

אם שרדתם את כלל המחדלים של העירייה שהובאו עד פה, וזה רק בהתייחס לשכונות החדשות בעיר, מבלי להתייחס לבעיות בשכונות הותיקות יותר, הכבישים המשובשים, חוסר מבני ציבור ועוד מלא בעיות, אז כאן הייתה אמורה להגיע תגובת העירייה.

אבל מה אתם מצפים שהעירייה תגיב, לפחות כשהם מתחילים קמפיין בחירות? מתברר שלא, בעירייה לא סופרים את הציבור החרדי וגם לא עונים לפניות של התקשורת. איך נאמר? שיהיה להם בהצלחה בבחירות הקרובות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר