מצוקת תושבי מודיעין עילית

חשיפה: זה הפרויקט הענק המבוצע בכניסה לעיר | ואיך נפתרה הבעיה עם 'הירוקים'?

תושבי מודיעין עילית ויישובי האזור, סובלים במשך שנים מכביש גישה עם נתיב בודד, במקום בו עוברים מדי יום עשרות אלפי אנשים והסכנה - ברורה | אחרי שנים של דיבורים עוברים לעשייה. ל'כיכר השבת' הגיעו הפרטים המלאים על שיפוץ הכביש, מה מתוכנן ואיך מתכוונים לסדר את הבעיות שהציגו ארגוני הסביבה (חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הכניסה לעיר והכביש היוצא עם נתיב אחד לכל כיוון (יעקב לדרמן, פלאש 90 | דוברות המשטרה)

לא מחכים לאסון ומתחילים לפעול: מודיעין עילית, היא עיר בת כמאה אלף תושבים, עם אלפי נסיעות של התחבורה הציבורית ביום, והיא מתנהלת זה שני עשורים ויותר עם כניסה ויציאה אחת מהעיר וכביש גישה אחד בעל נתיב אחד לכל כיוון. "כיכר השבת חושף היום (חמישי) את הפתרון שמבוצע בימים אלו והתוכניות לעתיד.

לאחר פרסום התחקיר ב'מגזין כיכר', מי שנרתם לסיוע בנושא, הוא סגן השר אורי מקלב, שכבר לפני שנתיים נחשפה ב'כיכר השבת', התוכנית המיוחדת שלו לפתרון הבעיה.

כפי שדווח אמש ב'כיכר השבת', מקלב סקר במליאת הכנסת את הקשיים בהקמת כניסה נוספת לעיר מודיעין עילית, זאת עקב התנגדות מנהל התכנון של משרד הפנים בועדות התכנון המחוזיות, לנוכח התנגדויות הארגונים הירוקים. סגה"ש מקלב אמר גם, כי שוחח עם השרה להגנת הסביבה בכדי להסיר את התנגדויות של ארגוני הסביבה.

אך הנציגים לא אמרו נואש ול'כיכר השבת' הגיעו הפרטים המלאים של שיפוץ הכביש הקיים, מה מתוכנן וכיצד הופך בימים אלו הכביש הקיים - מכביש מיושן וחד מסלולי לכביש רחב ומתקדם בעל שלושה נתיבים לכל כיוון.

במסגרת הפרויקט, יורחב הכביש לשני נתיבים רגילים בכל מסלול ויתווסף נתיב תחבורה ציבורית לצפון ולדרום.

בנוסף, צומת מודיעין עילית תורחב ותבוצע הפרדה קשיחה בין המסלולים, למניעה של תאונות חזיתיות.

לכל אורך הכביש מצומת לפיד ועד מודיעין עילית, ייסלל שביל הולכי רגל. מעל נחל מודיעים יוקם גשר חדש, במפתח 22 מ' אשר יהווה גם מעבר אקולוגי (מעבר בעלי חיים).

במסגרת הפרויקט יבוצעו עבודות עפר בהיקף גדול, עבודות סלילה וגישור, תאורה, מיגון אקוסטי ותשתיות מקורות, בזק, חברת החשמל, בקרת תנועה ורמזורים.

עוד נודע ל'כיכר השבת', כי במסגרת שלבי העבודה השונים, תפעל נתיבי ישראל לאפשר הרחבות במקטעים, על מנת להקל על עומסי התנועה הקיימים. בשל הרוחב הקיים, מבצעת חברת נתיבי ישראל עבודות רבות במהלך הלילות על מנת להקל על ציבור הנוסעים ומשתמשי הדרך.

אמבולנס יוצא מהעיר. תראו את פקקי הענק בעקבות התאונה (צילום: באדיבות המצלם)

יצוין, כי העבודה עד כה מתרכזת במספר מוקדים: חציבה להרחבת הכביש בין נחל מודיעים לצומת לפיד. בקטע זה נחצבו כמויות מאסיביות של סלע, כאשר החומר נגרס לטובת שימוש חוזר. בנוסף, נערכים בקטע זה להעתקת תשתיות חשמל, מים ותקשורת.

אזור נחל מודיעים צפוי לעבור שינוי משמעותי בדמות מעבר אקולוגי. בקטע זה החל הקבלן במילוי לטובת קידוח כלונסאות הביסוס לגשר. בנוסף, מבוצעות היערכויות אחרונות לקידוח כלונסאות דיפון.

כמו כן, מבוצעת העתקת תשתיות בקטע בין צומת חשמונאים לנחל מודיעים - בקטע שמצפון לצומת חשמונאים נחצבו כמויות סלע ונגרסו לטובת שימוש חוזר. באזור הואדי שמתחת לצומת הכניסה למודיעין עלית מתוכננת הקמת קירות תומכים גבוהים. לצורך כך, מבוצעות עבודות לטובת פריצת דרך גישה לתחתית הואדי מכיוון מחסום חשמונאים.

נכון להיום, בשטח מתבצעות עבודות נרחבות לחציבה וגריסת החומר החצוב למילוי חוזר. בנוסף, מתבצעות עבודות הכנה לקידוח כלונסאות באזור הגשר. כמו כן, הקבלן מרכז מאמצים באזור המחסום, זאת לצורך פריצת דרך לתחתית הואדי. הדרך תשמש מעבר לכלים הנדסיים לצורך מילוי והגבהה ליצירת שטח להרחבת הכביש הקיים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר