"נפעל באמצעים משפטיים ופוליטיים"

שריפת ספרי הקודש בשוודיה; הגר"פ גולדשמידט: "מעשה מתועב שמזכיר את הימים לפני השואה"

לאחר שמשטרת בירת שוודיה נתנה אישור לשרוף ספרי קודש של יהודים, נשיא ועידת רבני אירופה תוקף בחריפות את המהלך ומבטיח שהוא ימצה כל דרך אפשרית למנוע זאת (חדשות בעולם)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הגאון רבי פנחס גולדשמידט (אלי איטקין)

זה היה צפוי: אחרי שבשבוע שעבר, שרף אדם את הקוראן מול מסגד בשטוקהולם בירת שוודיה, הוגשה כעת בקשה למשטרה המקומית לשרוף ספרי קודש יהודים רח"ל. מי שתקף זאת בחריפות, הוא נשיא ועידת רבני אירופה הגאון רבי פנחס גולדשמידט.

כזכור, לפני כשבוע אישרה המשטרה לפליט מעיראק בשם סלוואן מומיקה, לבצע טקס של זלזול בספר קוראן שכלל דריכה על הספר, הכנסת חזיר לתוך דפיו וכלה בשריפתו של הקוראן.

בימים האחרונים כפי שדווח ב'כיכר השבת', הוגשו בקשות לשריפת ספרי קודש החשובים ליהדות ולאיסלם במרחב הציבורי, והן אושרו על ידי משטרת שטוקהולם ויתקיימו מול מסגדים, בתי כנסת ומוסדות ציבור.

נשיא 'ועידת רבני אירופה', הגאון רבי פנחס גולדשמידט הגיב בחריפות לאישור שניתן ואמר: "זה מעשה מתועב, המזכיר תקופות חשוכות בהיסטוריה המדממת של יבשת אירופה. המשורר היהודי-גרמני היינריך היינה, הזהיר בעבר שבמקום שבו שורפים ספרי קודש, ישרפו גם בני אדם".

"ממשלת שבדיה", אומר הרב גולדשמידט, "מצליחה לפגוע פעם נוספת ברגשותיהם של הקהילות הדתיות במדינה. לא נבליג על הפגיעה הזו. אנו בוחנים את כלל האפשרויות המשפטיות והפוליטיות בכדי לפעול נגד ההצעות המסוכנות הללו".

הגר"פ גולדשמידט הוסיף ואמר: "חופש הביטוי הוא לא ערך עליון לאנושות והוא אינו נותן היתר לפעולות שמעודדות את האזרחים לעבור על החוק במעשים שמקדמים פשעי שנאה והסתה נגד קהילות דתיות במדינה. אם אין גבול לחופש הביטוי, אז מה ימנע מהם להתיר גם אפשרות לקיום של תעמולה נאצית והכחשת השואה?" – שאל נשיא 'ועידת רבני אירופה'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות