כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"חקרנו את המקרה"

סאגת התינוק שנלקח מהוריו החרדים: מכתב משותף וחריג של הרבנים לשר ולאגף הרווחה

כמעט שנה חלפה מאז שנלקח מהוריו החרדים, בחשד כי התעללו בו, ועדיין לא הושב התינוק לחיק משפחתו והוריו החרדים, זאת על אף שהתברר מבדיקה רפואית שהתינוק סובל ממום גנטי נדיר | כעת פונים רבני בית וגן לאגף הרווחה בעיריית ירושלים ולשר וקוראים להזדרז בהשבת התינוק להוריו, לאחר שערכו חקירה מקיפה סביב הנושא | הפרטים המלאים (אקטואליה, חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

סאגת התינוק שנלקח מהוריו החרדים: רבני שכונת בית וגן בירושלים פנו בסוף השבוע במכתבים משותפים וחריגים לאגף הרווחה בעיריית ירושלים ולשר הרווחה יעקב מרגי מש"ס, ובו קראו לזרז את השבת התינוק שנלקח מהוריו החרדים לחיקם.

הרבנים הבהירו כי חקרו את הנושא מכל צידיו ולפי מסקנותיהם ההורים רואיים לגדל את ילדיהם ויש להשיב אליהם את תינוקם.

"אנו רבני שכונת בית וגן בירושלים", פתחו הרבנים את מכתבם, "פונים אליהם להביע את דעתנו, לאחר שחקרנו את המקרה, הן מההיבט הרפואי והן מתוך ההיכרות שלנו עם הורי תינוק זה, אשר הינם אנשים הגונים ראויים לגדל את ילדם בלי שום חשש לתקלות, ויתירה מזו אנו יודעים שהם אנשים מסורים ואכפתיים לילדים".

בשלב הזה כתבו: "אנו פונים אליכם לעשות ככל שביכולתכם כדי לזרז את החזרת התינוק לחיק הוריו ומשפחתו".

הם הוסיפו: "הן אמנם התינוק נמצא כעת אצל בני המשפחה, והוריו מטפלים בו מידי יום ביומו, ואכן ניכר שיפור בגידולו, אך עדיין מצב זה הוא קשה מנשוא הן להוריו, והן לתינוק שצריך לגדול בביתו אצל הוריו המסורים".

המכתב נחתם: "בהיות ואנו מכירים בכך שרצונכם הוא טובתו האמיתית של התינוק, בטוחים אנו שדברינו יפלו על אזנים קשובות ותפעלו בכל כחכם לטובת עניין חשוב זה".

מכתב רבנים לאגף הרווחה בעיריית ירושלים, שבו קראו להשבת התינוק להוריו

הסאגה סביב התינוק החלה לפני חודשים אחדים, כאשר פעוט חרדי בן שנה וחודשיים נלקח ממשפחתו בשל חשד להתעללות. התינוק עדיין לא הושב להוריו וזאת למרות שהוברר כי הפעוט סובל ממום גנטי נדיר הגורם לו לשברים שונים בגופו, וכי לא מדובר בהתעללות, חלילה.

לפי הפרסום ב'חדשות 12', לפני כשנה הובהל הפעוט על ידי הוריו לחדר המיון בבית החולים הדסה בירושלים, שם הוא אובחן כסובל מדימום פנימי ושברים בגולגולת ובידיים. בעקבות האבחון, התעורר החשד בבית החולים כי הוריו של הפעוט התעללו בו וזו הסיבה לשברים הרבים והחריגים בראשו ובידיו.

מחלקת הרווחה דיווחה על כך למשטרה וההורים נעצרו מיד עם חזרתם מבית החולים. במשך עשרת ימי המעצר, לא ידעו ההורים מה מצבו של בנם ורק לאחר עשרה ימים סיפרו השוטרים לאבא כי בנו פקח עיניים.

במקביל, נערכו ברווחה לקראת הוצאת הפעוט מחזקת הוריו, אולם ההורים דרשו לערוך בדיקה גנטית בטרם יוחלט להפרידם מבנם, זאת בשל הידיעה הברורה כי הם לא פגעו בבנם.

הבדיקה הגנטית לא הראתה דבר ומחלקת הרווחה הוציאה את הפעוט מחזקת הוריו והוא הועבר למשפחת אומנה. במקביל, זומנו ההורים לחקירת משטרה, שם נודע להם לתדהמתם כי הם חשודים בהתעללות.

בראיון אותו העניקו ההורים לחדשות 12, סיפרה האם כי השוטרים צעקו עליה והאשימו אותה בחבלה בבנה: "צעקו עליי שניסיתי לרצוח אותו. שאני מנסה לגרום לו לדברים רעים".

לאחר מספר חודשים, שלחו הוריו של הפעוט את הבדיקה הגנטית של בנם לגנטיקאי מארה"ב שעלה על שינוי הגן שגרם לסבלו של הפעוט. הורי הפעוט הראו את תוצאת הבדיקה לבית החולים הדסה - שם, למרבה התדהמה, הודו כי הבחינו בשינוי הגן אך לא עלה בדעתם כי שינוי הגן הוא הגורם לסבלו של הפעוט.

הורי הפעוט, שעל אף התוצאה הגנטית שבידיהם - לא קיבלו את החזקה על בנם בחזרה, מאשימים את גורמי הרווחה בהתעמרות כלפיהם ובהתעקשות שאין לה בסיס, אולם ברווחה מכחישים את טענותיהם של הורי הפעוט וטוענים כי ישנה סיבה לאי החזרת הפעוט למשפחתו.

"הטענות אינן נכונות. מפאת חובת החיסיון, צנעת הפרט והעובדה שהתיק מתנהל בבית המשפט לא נוכל למסור פרטים נוספים", נמסר מהרווחה.

בבית החולים הדסה גם הגיבו לטענות ההורים: "לאחר בירור ראשוני, במקרים שבהם קיים חשד סביר להתעללות או הזנחה, הצוות פועל לפי החוק ומדווח לגורמים הנדרשים. זאת במטרה שיבדקו את הנושא לעומק, ושינקטו בפעולות הנדרשות לשמור על שלום הילד לפי הצורך".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר