כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
לאחר חודשים של מאבק

'דגל' הודיעו: זה המועמד מטעמנו לראשות עיריית בית שמש

ללא תמיכת ש"ס וחלק מ'אגודה'? ב'דגל התורה' העלו הילוך ופתחו הבוקר באופן רשמי את מסע הבחירות המקומיות, כאשר הם הודיעו מי המועמד מטעמם בעיר שיצרה הרבה רעש בחודשים האחרונים - בית שמש, שנחשבת לעיר העתיד החרדית (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
שמוליק גרינברג לצד גפני, בבחירות הקודמות בבית שמש

לאחר חודשים של מאבק סמוי על מי יעמוד מטעם 'דגל התורה' בראשות עיריית בית שמש, הבוקר (שלישי) פורסם ב'יתד נאמן', כי המפלגה החליטה להחזיר "מהגלות" את שמוליק גרינברג והוא ירוץ מטעמה לראשות העיר. מדובר בהחלטה ראשונה של התנועה על הבחירות המקומיות הקרובות.

גרינברג עמד בראשות דגל התורה בעיר, במשך למעלה משלוש שנים, וכאשר התנועה הייתה באופוזיציה לפני כשלוש שנים, גרינברג עזב את העירייה ועבר לעבוד במחלקת חינוך חרדי בעיריית ירושלים.

מי שהחליף את מקומו בראשות דגל ובעירייה, הוא ישראל סילברסטין, שזוכה לתמיכת בכיר רבני העיר הרב גולדשטיין, שאף החליט כי הוא המועמד הראוי מטעמו לרוץ לראשות העיר.

מאחורי הקלעים נערך מאבק בין בתי גדולי ישראל, כאשר הבתים של חברי 'המועצת' - הגרמ"ה הירש והגר"ד כהן, דחפו להחזיר "מהגלות" את גרינברג ולהעדיף אותו על פני סילברסטין, למרות הפגיעה במעמד היו"ר.

על פי הפרסום הבוקר ביתד נאמן, ביתו של הגרמ"ה הירש ניצח במערכה, ונכון לעת הזו, המועמד מטעם 'דגל התורה' הוא שמוליק גרינברג, שצפוי בעקבות כך להתפטר מתפקידו בעיריית ירושלים.

כפי שדווח בעבר ב'כיכר השבת', בש"ס מתנגדים להצבת מועמדתו של גרינברג - בשל המתיחות שהייתה עמו בעיירית ירושלים על הבנות הספרדיות, והם צפויים לעת עתה לתמוך במועמדתה של עליזה בלוך לראשות העיר.

לגרינברג יהיה קשה לקבל את תמיכת חלק מאגודת ישראל, כמו חסידות גור ועוד ציבור חסידי, שהודיע כי במידה ויצניחו מועמדים שלא היו ברשימה, הם יתמכו בשתיקה בעליזה בלוך, כפי שהיה בבחירות הקודמות. מה שמוריד את הסיכויים של גרינברג לנצח, אך כמובן בשלב זה, דבר אינו סגור ויכולים לחול שינויים רבים, בכפוף למה שיקרה בערים אחרות.

בכתבה ביתד נאמן, לא הוזכר שמו של יו"ר דגל המקומי, ישראל סילברסטיין ורק נכתב: "הכרעתם של רבני התנועה על דעת מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א, הגיעה לאחר בדיקה מעמיקה מורכבת ומקצועית שהעלתה את הנתון המשמעותי כי האפשרות הוודאית להחזרת הניצחון לציבור החרדי בסיעתא דשמיא, היא מועמדותו של הרב שמואל גרינברג. הרב גרינברג מוכר היטב לתושבי העיר מפעילותו".

עוד נכתב: "רבני התנועה (הרב זוכובסקי והרב אפרתי. ח"ב) שחקרו והעמיקו בנתונים השונים הכריעו לאחר התייעצות עם רבני הקהילות כי מועמדותו של הרב גרינברג שידיו רב לו בפעילות ציבורית, בפרט למען תושבי העיר בית שמש, תביא לניצחונה של היהדות החרדית בעיר וליכוד השורות של כלל הציבור החרדי בבית שמש למען צביונה ועתידה של העיר הנמצאת בצומת דרכים משמעותי בהתפתחותה כעיר ואם בישראל", כאשר לא ברור על מה מתבססת הכתבה לאור הסקר שפורסם בשבוע שעבר ב'כיכר השבת', בו רואים שיש יתרון דווקא לסילברסטין.

כזכור, אתמול פורסם ב'כיכר השבת', כי חבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי משה הלל הירש שהתבקש על ידי שני בכירי הרבנים בבית שמש למנות גורם חיצוני על מנת שיכריע במחלוקת הקורעת את המגזר הליטאי בעיר, והוא מינה לצורך כך את איש המספרים של 'דגל התורה', החבר מטעם המפלגה בוועדת הבחירות של הכנסת - אברהם ובר.

ובר התבקש על ידי הגרמ"ה לבדוק האם יו"ר 'דגל' המקומי ישראל סילברסטין יוכל להביס בקלות את עליזה בלוך, או שמא דווקא שמוליק גרינברג שכיהן בעבר כחבר עירייה בבית שמש ועתה נושא בתפקיד ניהולי בעיריית ירושלים.

גורמים המקורבים לרב קורנפלד טוענים שבדיקת ובר העלתה כי לגרינברג יש יותר סיכויים לנצח את הבחירות, אולם ל'כיכר השבת' נודע, כי ובר אכן ערך בדיקות משלו מהם עולה כי במקרה של ריצה משותפת לכלל הסיעות החרדיות - דווקא סילברסטין עשוי להדיח את עליזה בלוך, בניגוד לגרינברג שצפוי להפסיד לראש העיר המכהנת.

ובר הגיש את מסקנותיו לחבר המועצת הגרמ"ה הירש. הוא סיפר לגרמ"ה כי לסילברסטין ישנה מעלה - ש"אין לו חסרונות" כהגדרתו, אולם לטענתו, לגרינברג ישנה מעלה בנראות החיצונית שלו - "הוא משדר עוצמה".

מנגד, גורמים בסביבת הגר"מ גולדשטיין, טוענים כי חלק מרבני העיר הפרו את הסיכומים המוקדמים אותם חשפנו כאן ב'כיכר השבת'. לטענת הגר"מ גולדשטיין, הרבנים שהציגו את הסיכומים בפני הגרמ"ה הירש, העלימו ממנו את דרישתו כי הגורם שימונה - ישוחח עם כלל רבני העיר. לטענת הגר"מ גולדשטיין, הרב הירש, עימו שוחח השבוע, הופתע לשמוע ממנו לראשונה על כך.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר