עיכוב פיילוט הרחצה הנפרדת 

השרה עידית סילמן ליועמ"שית: ״זו פגיעה קשה בשירות לציבור החרדי והערבי; תמצאי זמן״

למרות אי הפגיעה באוכלוסיה הכללית - משרד המשפטים הנחה לעכב את פתיחת הפיילוט לרחצה נפרדת עד להוצאת חו״ד חדשה ומעכב את הוצאתה | השרה עידית סילמן פנתה ליועמ"שית: "למרות דוחק הזמנים והצורך לקיים את הפיילוט אני מבינה מגורמי משרד המשפטים שאת וסגניתך לא מוצאות זמן לדבר על הנושא החשוב הזה" (חדשות חרדים)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מעיין עין חניה בו היה אמור להיות פיילוט לרחצה נפרדת (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

הפיילוט לרחצה הנפרדת במעיינות רשות הטבע והגנים שהיה אמור להתחיל ביום ראשון השבוע טרם החל וזאת בשל דרישת משרד המשפטים להמתין עד להוצאת חוות דעת חדשה. ביום ראשון התקיים דיון נרחב בנושא, אך במשרד המשפטים מעכבים את הוצאת החוות הדעת.

הבוקר (רביעי) פנתה השרה להגנת הסביבה עידית סילמן לעו״ד גלי בהרב-מיארה, היועצת המשפטית לממשלה, שאמורה להכריע בנושא ודרשה לקבל החלטה מיידית בנושא.

במכתבה למיארה, כתבה סילמן: ״רשות הטבע והגנים, המצויה תחת אחריותי המיניסטריאלית, יצאה בפיילוט לרחצה נפרדת מוגבלת ומידתית, בשני אתרי מעיינות מחוץ לשעות הפתיחה, למשך חודש אוגוסט 2023, לאור פניות רבות מהחברה החרדית והערבית.

"הפיילוט קיבל חו"ד תומכת של יועמ"ש רט"ג, עו"ד אופיר בר-טל. תכנון הפיילוט פורסם כבר בינואר 2023, והועלה על פי מה שנמסר לנו על ידי רשות הטבע והגנים למשרד המשפטים לעדכון לפני שבועות רבים. לצערי, רק ביום רביעי האחרון, לאחר פרסום נוסף של הפיילוט, טרחו גורמי משרד המשפטים להורות לרט"ג בכתב שלא לקיים את הפיילוט ללא אישורם".

סילמן מוסיפה וכותבת כי "בתחילת השבוע כאמור, התקיים דיון נרחב של נציגות רט"ג יחד עם עוה"ד אביטל סומפולינסקי, המשנה ליועמ"שית לממשלה, בו הוצג הפיילוט ונדונו השיקולים המשפטיים השונים. סיכום הדיון היה שהנושא יועלה על ידי עוה"ד סומפולינסקי לעיונך. במסגרת דיון זה צויינו לוחות הזמנים הלחוצים לקבלת מענה.

"לצערי למרות דוחק הזמנים והצורך לקיים את הפיילוט בתקופת "בין הזמנים", אני מבינה מגורמי משרד המשפטים שאינכן מוצאות את הזמן לדבר על הנושא וטרם ניתן מענה לרט"ג. צר לי על כך, ועל הפגיעה הקשה בשירות שניתן להציע לציבור החרדי והערבי הדתי בתחום זה שנובעת מעיכוב זה.

"הפיילוט תוכנן תוך אי-פגיעה בכלל האוכלוסייה, לרבות ההפרדה רק מחוץ לשעות הפעילות הרגילות, הקפדה על חלופות קרובות והולמות, קיומו של ערב מעורב נוסף על שני ערבים נפרדים, והכל גם בהתאם לכללים שנדונו בעבר לבחינת חוקיות אירועים מעין אלה, בין היתר בחוות דעתו של עו"ד גיל לימון. אבקש שתידרשי לנושא בהקדם ותיעני בחיוב לקיום הפיילוט כאמור"

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר