במעמד רבני היישוב

המושב החרדי חגג יומולדת 70 עם רבנים וזמרים | צפו בתיעוד

אלפי תושבי 'בית חלקיה' בעבר ובהווה ציינו בהתרגשות שבעים שנה לייסוד המושב באירוע חגיגי • ראש מואז נחל שורק: "המושב הינו מקור גאווה ייחודי למועצה" (חרדים)

חגיגות יום הולדת 70 למושב החרדי בית חלקיה (צילום: דוברות)

אירוע חגיגי ורב רושם, התקיים בשבוע שעבר (רביעי) לרגל שבעים שנה להתייסדותו של המושב החרדי 'בית חלקיה', בהשתתפותם של כלל תושבי המושב, החדשים והוותיקים, גם כאלה אשר התגוררו במושב לפני שנים רבות.

המושב 'בית חלקיה', הוקם בשנת תשי"ג על ידי מייסדו ורבו הראשון של המושב, הגאון רבי יוסף הלוי צימרמן זצ"ל, אשר ניצל בדרך נס יחד עם משפחתו כאשר עלו על אחת האוניות האחרונות שיצאו מנמלי איטליה בתחילת מלחמת העולם השניה.

שמו של המושב: בית חלקיה, נחקק על פי הנאמר בפסוק "חלקי ה' אמרתי לשמור דבריך", ועל שמו של התנא הקדוש אבא חלקיה אשר לפי חלק מהדעות התגורר באיזור זה.

ייסודו והתפתחותו של המושב לא היו קלים כלל וכלל, תקופה ארוכה סבב הרב צימרמן זצ"ל בין המעברות ומחנות העולים של אותם ימים כדי לאתר ולגייס את דור המייסדים של המושב, גיבורי הכוח ואמיצי הלב אשר יאזרו עוז ויתאגדו להקים מושב חדש באיזור השפלה.

האירוע המיוחד לציון מלאות שבעים שנה להקמת המושב, התקיים בראשות מראי דאתרא, הגאון רבי שלמה פולק, ובנו הרב הצעיר הגאון רבי דוד פולק.

ראש המועצה האזורית נחל שורק שי רייכנר השתתף באירוע ואף נאם בו: "אני נרגש יחד עם תושבי בית חלקיה בציון הדרך ההיסטורי". הוא הוסיף כי "מושב בית חלקיה הינו מקור גאווה ייחודי למועצה, בשל האווירה המיוחדת, אהבת חינם, והחסד הקיימים במושב, ובשל עולם התורה והישיבות שצמחו במושב לאורך השנים".

במהלך האירוע החגיגי ניגנה תזמורת המנגנים בניצוחו של יהודה גלילי, יחד עם בעל המנגן נפתלי קמפה, נכדו של הרב אליעזר קמפה, מראשוני תושבי המושב, בליווי מקהלה מיוחדת של ילדי המושב שהנעימו את האירוע רב הרושם בשירה ובזמרה, בסימן שנת השבעים של המושב.

האירוע הופק ע"י מוטי בוקצ'ין - בולדוזר הפקות יחד עם גב' ר.בראון, במימון המועצה האזורית וועד המושב ובסיוע נותני החסות השונים, ביניהם בנק דיסוקנט, נדב בלילה, איסתא נכסים ועוד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר