דרמה בעיר הסמוכה לב"ב | חשיפה

כואב את חילולי השבת ברמת גן: הגר"י זילברשטיין, יוזם הקמת מפלגה דתית חדשה

דרמה ברמת גן - פרסום ראשון: חבר 'המועצת' הגאון רבי יצחק זילברשטיין, המתגורר מזה מספר שנים בעיר, החליט לפתוח מפלגה המיועדת לציבור הדתי והמסורתי בעיר - במקביל למפלגת ש"ס | הגר"י תרם את הכספים  להקמת המפלגה | מי יעמוד בראשות הרשימה, איך תקרא הרשימה, מי יהיו החברים בה ומה הקשר ל'דגל התורה'? | כל הפרטים (חדשות, אקטואליה)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הפוסק הגאון רבי יצחק זילברשטיין (צילום: Shlomi Cohen/Flash90)

פרסום ראשון: רבה של רמת אלחנן וחבר מועצת גדולי התורה של "דגל התורה", הגר"י זילברשטין, יוזם הקמת מפלגה חדשה עבור הציבור הדתי והמסורתי בעיר רמת גן.

כידוע הגר"י זילברשטיין מתגורר גם בעיר רמת גן, מזה מספר שנים, ופועל יחד עם רעייתו הרבנית, לחיזוק הדת בעיר ולקרב יהודים למסורת ישראל.

בשנים האחרונות, עורר הגר"י וזעק על חילולי השבת בפרהסיה בעיר, ולאחר שניסה בכמה וכמה דרכים לדבר עם ראש העיר המכהן כרמל שאמה הכהן - אך ללא הועיל, הכריע הגר"י, כי הגיע העת והזמן להלחם בחילולי השבת מהבית פנימה, ולהקים מפלגה עבור הציבור הדתי והמסורתי בעיר רמת גן, מפלגה אשר תעשה את כל אשר ביכולתה למען התורה והשבת בעיר.

ל'כיכר השבת' נודע עוד, כי הגר"י זילברשטין, הבחין בבחירות האחרונות, כי רבים בציבור הדתי והמסורתי נמנעים מלהצביע ש"ס, בגלל ענייני פוליטיקה וכדומה, ואין בעיר מפלגה שנותנת אלטרנטיבה לאותו ציבור הקרוב לדת והיהדות.

בעקבות כך הפוסק, נפגש בימים האחרונים עם עסקנים בכירים בדגל התורה על מנת להתייעץ כיצד להקים רשימה ולהעמיד נציגים שמוכרים לתושבים כאנשי עשייה וקרובים לדת, וישמרו על קדושת השבת בעיר.

לעת עתה עוד לא פורסם מי יעמוד בפועל בראשות המפלגה ומי יכהן כחברי מועצה בעתיד, אך ככל הנראה כמה עסקנים ואנשי עסקים המקורבים להגר"י, הם אלו שיכנסו למפלגה שתקרא - 'מאמינים ברמת גן', אשר כאמור, הוקמה באופן אישי על ידי עמוד ההוראה למען כבוד וקדושת השבת בעיר.

יצוין, כי על הפרטים הידועים עד כה, המפלגה תהיה עצמאית ותרוץ ללא קשר לדגל התורה או לכל מפלגה אחרת, והגר"י עצמו תרם את הכספים הנצרכים לצורך הקמת המפלגה החדשה, נציגים החלו להחתים טפסים של תושבי העיר לקראת הגשת הרשימה.

בחודש אייר האחרון, פרסם הגר"י מכתב בו קרא לתושבי רמת גן, כי "לקראת הבחירות העומדות להתקיים בקרוב לראשות העיר, יש לדעת שכל מי שבוחר לראשות העיר אדם המנהיג את העיר על ידי חילול שבת בפרהסיה, נחשב גם הבוחר בו כשותף לנלחם נגד השבת ונגד קדושת ארץ ישראל ונגד האלוקים".

אם כי, במכתב המדובר עוד לא הכריז הגר"י על הקמת המפלגה, ומביתו נמסר: "בשבועות הקרובים יתפרסמו מכתבים נוספים מעמוד ההוראה וגדולי ישראל נוספים, למען הצלחת המפלגה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות