במכתב לבורא עולם

הפרידה המצמררת של הרב יגאל כהן מנכדתו הפעוטה שנפטרה: "תודה רבה לך, אבא"

במכתב שכולו תעצומות נפש ואמירת תודה לבורא עולם, נפרד מזכה הרבים הרב יגאל כהן מנכדתו הפעוטה איילה ע"ה, שהלכה לעולמה בתחילת השבוע והיא בת חודשיים בלבד | 'כיכר השבת' עם המכתב המלא (חרדים)

איציק אוחנה | כיכר השבת |
הרב כהן ונכדתו והמכתב ל"בורא עולם"

ימים אחדים אחרי הטרגדיה: מזכה הרבים הרב יגאל כהן נפרד היום (שלישי) במכתב אישי ומרגש, במילים שכולן אמונה וביטחון, מנכדתו הפעוטה הילדה איילה צרף ז"ל, שהלכה לעולמה ביום ראשון השבוע והיא בת חודשיים, לאחר שנולדה עם סיבוך קל בלידתה.

"תודה רבה לך בורא עולם על הזכות להיות לצידה של הנשמה הגבוהה הזו איילה ז"ל. זכינו לגדל נשמה יפיפיה זכה וטהורה למשך תקופה נפלאה", פתח הרב כהן את מכתבו, שבכותרתו הגדירו כ"מכתב תודה לאבא שבשמים".

בהמשך כתב: "תודה רבה לך אבא שבשמים שזיכית אותי להיות סבא לנשמה גבוהה שכזו. גם כשהחלטת לקחת אותה להיות תחת כנפיך לא נשכח את כל הטוב האין סופי שנתת לנו כל ימי חיינו".

מזכה הרבים הוסיף: "והאהבה שלנו אליך אבא רק גברה כי אנחנו יודעים שכל מה שאתה עושה איתנו זה רק לטובתנו והכל יוצא מהטוב האין סופי שלך אלינו".

הרב כהן חתם: "תודה אבא יקר על כל העם הנפלא שלך שמנחמים ללא הפסקה. תודה אבא על הבת הצדיקה יעל ובעלה הצדיק ישראל שמקבלים את הגזירה בתעצומות נפש ובאהבה אמיתית. תודה אבא על אשתי הגיבוה שתומכת ומחזקת ללא הרף. בהודיה מעומק הלב ובאהבה אין סופית אליך יתברך".

בשולי המכתב ציין כי מי שיוכל לקבל קבלה טובה לעילוי נשמתה הטהורה של איילה בת יעל בלי נדר אתפלל עליו לשנה טובה ומבורכת.

מכתבו של הרב כהן

כפי שדווח ב'כיכר השבת', איילה צרף ע"ה, בתם של  יעל והרב ישראל צרף מבני ברק, שנולדה עם סיבוך קל בלידה שהצריך ניתוחים, נפטרה ביום ראשון השבוע, אחרי שגיעה עם אימה לקופת חולים בבני ברק לבדקות שגרתיות.

בשעת לילה נערכה הלווייתה. זקנה הרב יגאל כהן ספד לה בדמעות. "צריך כוחות כאלו חזקים. החתן שלי אמר צדיק אדני בכל דרכיו וחסיד בכל מעשיו - ברגע שבאתי להודיע להם שהילדה שלהם הלכה לבית עולמה".

"היום עוד חיבקתי אותה. זה לא קל", ספד הרב כשקולו נשנק, "אבל דבר אחד דעו לכם. אם אתם רוצים. תודה לכם שבאתם לכאן, אני לא ראוי לכבוד הזה. לילדה הזאת יש הרבה זכויות בשמים. אני רוצה להגיד לכם אחים יקרים שלי. אין לי איך להודות על הכל הטוב שהשם עשה לי. כל הטובות שעשה לי כל ימי חיי".

עוד ספד הרב: "אני מודה לך בורא עולם על כל החסדים שעשיתי איתי כל ימי חיי. שזכיתי להיות אבא, שזכיתי להיות סבא. ואני לעולם יישאר הסבא של איילה המתוקה. שנמצאת עכשיו תחת כנפי השכינה עם בורא עולם".

הרב המשיך והספיד: "כמה לה עכשיו עם בורא עולם. היא ברה, היא זכה, כמה חיזוק גרמת בעולם כשנולדת אילה אהובתי, וכמה חיזוק את תגרמי גם עכשיו אחרי שהלכת, אמרתי לבורא עולם, תשאיר אותה בחיים כדי שאקדש את שמך בעולם, אבל גם כשלקחת אותה אני אקדש את שמך בעולם".

לסיום ספד הרב: "אני אשתדל בכל כוחי ומאודי להרבות יהודים שיאהבו אותך באמת, אולי הקדוש ברוך הוא נתן לי את זה כדי שיהיה לי כוח לנחם אנשים אחרים, אחים יקרים ואהובים, אנחנו נמצאים לפני ראש השנה, בראש השנה נגזר עליה להיוולד. עברו סה"כ חודשיים... בראש השנה נגזר עליה גם שתיפטר".

מיד לאחר שהרב סיים להספיד, הוא אמר למשפחתו שהוא חייב ללכת ולהספיק למסור את השיעור שהוא אמור למסור באשדוד.

כשהרב הגיע למסור את השיעור באשדוד, הוא אמר: "באתי לפה במסירות נפש, אני לא רוצה לצער אתכם", אמר הרב ופרץ בבכי מר והוסיף: "באתי לשכנע אתכם שיש לנו אבא טוב, שאוהב אותנו אהבת אמת, נכון, זה כואב ואי אפשר להשתלט על זה, אבל צריך לדעת שאבא בשמיים אוהב אותנו, אני אמרתי לבת שלי שאני אצא מפה יותר חזק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר