"למחות ולזעוק חמס"

תלמיד ישיבת פוניבז' נעצר בגין עריקות; 'הפלג' מאיימים בהפגנות המוניות

תלמיד ישיבת פוניבז', הבחור שמעון גוזלן בן 23, נעצר הלילה בצפון הארץ על-ידי המשטרה, לאחר שבבדיקה שגרתית התגלה כי הוא עריק שלא התייצב בלשכת הגיוס | בוועדה של 'הפלג הירושלמי' מתריעים כי יערכו הפגנות המוניות ברחבי הארץ בעקבות המעצר (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ז באלול תשפ"ג | 13.09.23
הפגנה על מעצר עריק | ארכיון (צילום: פלאש 90)

תלמיד ישיבת פוניבז', הבחור שמעון גוזלן בן 23, נעצר הלילה (רביעי) בצפון הארץ על-ידי המשטרה, לאחר שבבדיקה שגרתית התגלה כי הוא עריק שלא התייצב בלשכת הגיוס.

ב'וועדה להצלת עולם התורה' של 'הפלג הירושלמי' מציינים כי הם יעלו למעונו של הגאון רבי אשר דויטש כדי לקבל את הכרעתו על אופי המערכה בעקבות נעצרו של הבחור.

בוועדה מתריעים כי יש "צפי להפגנות המוניות בכמה מוקדים ברחבי הארץ", והמשך עדכנו כי בהוראת הגר"א דויטש הוחלט "על קיום הפגנות המוניות במספר מוקדים ברחבי הארץ בשעה 13:00 בצהריים. על המיקומים תבוא הודעה נפרדת".

מהוועדה להצלת עולם נמסר: "עולם התורה ייצא בהמוניו למחות ולזעוק חמס על נפשות בחורי ישראל שנמקים במסגרות הנוראיות של הצבא כתוצאה מחוק הגיוס הנפשע. וכפי שהורה לנו רבינו הגדול רבי שמואל אוירבך זצוק"ל: 'להרעיש עולם ומלואו על מעצרם של אסירי עולם התורה שלא מתייצבים בלשכות הגיוס'".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר