כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

הצד האחר של כיפור בתל אביב: רבבות התפללו באהלי התפילה

בצל האירוע הקשה, שלוחי חב"ד בתל אביב מדווחים על השתתפות שיא באהלי התפילה שפעלו ברחבי העיר במהלך יום הכיפורים: "אנחנו עסוקים באור, הייתה השתתפות המונית של רבבות תל אביבים בתפילות" (חרדים)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
(צילום: שניאור דוכאן)

בצל הסערה, שלוחי חב"ד מסכמים את תפילות יום הכיפורים בסיפוק גדול, עם מספר שיא של רבבות מתפללים שנהרו לאורך ליל ויום כיפור לאהלי התפילה שהפעילו שלוחי חב"ד בכל רחבי העיר.

זאת כבר מסורת מבורכת בתל אביב. למעלה מעשור שאהלי התפילה הפכו לחלק בלתי נפרד מיום הכיפורים. לצד בתי הכנסת הקבועים הפועלים בכל השנה, ביום הכיפורים מפעילים בתי חב"ד גם בתי כנסת פתוחים במקומות ציבוריים המקבלים אישורים מבעוד מועד לתועלת כלל גווני תושבי העיר.

"מצאת החג אנחנו מקבלים דיווחים מהשלוחים שמדווחים על מספר שיא של מתפללים", סיפר הרב יוסף שמואל גרליצקי, רב מרכז העיר והשליח הראשי של חב"ד בתל אביב.

"אין ספק שהדיווח המדובר בתקשורת מצער, אבל אנחנו עסוקים באור", הוסיף הרב, "הכוס המלאה ברוך השם גדושה ומלאה. למרות האווירה הלא פשוטה רבבות מתושבי העיר מכל הסוגים יצאו להשתתף בתפילות היום הקדוש".

באהלי התפילה בתל אביב המתינו השלוחים עם צוות מאיר פנים שהדריך את המתפללים לאורך כל התפילות. בכניסה, המתינו גם כיפות ומחזורים לאלה הזקוקים לכך.

"רואים שלב ישראל ער", סיכם הרב גרליצקי, "בתמונות מצאת יום הדין אנחנו רואים את השתתפות הערה והמרגשת של התל אביבים בתפילות. עם ישראל חי!"

(צילום: באדיבות המצלם)

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר