כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

הגר"י זילברשטיין ערך ביקור חג אצל הגר"ד לנדו | השיחה המלאה

חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', הגאון רבי יצחק זילברשטיין, ערך ביקור חג מיוחד אצל ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו בסוכתו | במשך דקות ארוכות דנו הרבנים בשאלות הלכתיות | סיקור ותיעוד (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |

חבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה', הגאון רבי יצחק זילברשטיין, הגיע הבוקר (שלישי) לביקור חג מיוחד אצל ראש הישיבה הגאון רבי דב לנדו בסוכתו ברחוב הרב שר בבני ברק.

הגר"ד לנדו קם לכבודו של עמוד ההוראה הגר"י זילברשטיין, בעודו מתבטא: "מה פתאום הרבנים מגיעים לבעלי בתים לביקור חג?".

הגר"ד לנדו מלווה את הגר"י זילברשטיין ביציאתו

השניים שוחחו יחדיו ארוכות למעלה מעשרים דקות, כאשר הרב זילברשטיין סיפר לגר"ד לנדו כמה מעשיות עם שאלות הלכתיות בצידם, שהתעוררו בעת אשר למד בישיבת סלבודקא, עוד בטרם הגיע הגר"ד ללמוד בישיבה. ראש הישיבה נהנה מאד ופלפל ונשא ונתן בפלפולה של תורה.

אחת המעשיות שסיפר הגר"י זילברשטיין, היא כי כאשר למד בישיבה בתור בחור, שלח ראש הישיבה הגר"מ שולמן זצ"ל אותו וכמה בחורים נוספים לדאצ'ה ליד מירון, ושם קיבלו מבני הקיבוץ אבטיח גדול, וחיפשו כלי לנטילת ידיים לסעודה ולא מצאו, והסתפקו אם אפשר להשתמש בקליפת האבטיח כספל לנטילת ידיים. הגר"ד נהנה מאד מהשאלה ופלפל דקות ארוכות עם עמוד ההוראה בסוגיה.

לסיום שוחח הגר"י זילברשטיין ביחידות עם ראש הישיבה אודות המפלגה שהקים בעיר רמת גן, ועל מלחמת הקודש שעורך בעיר למען קדושת השבת, והביע בפניו תרעומת גלויה על פעולותיהם של נציגים אחרים בעיר. ראש הישיבה אמר כי כל מילה היוצאת מפי הרב זילברשטיין יש לשמוע בקולה וכך יש לעשות.

הגר"ד לנדו התרומם ממקומו וליווה את הגר"י עד צאתו מן החדר, כשהרב זילברשטיין מברכו: "שנזכה כולנו לשמוע הרבה תורה ממרן שליט"א", הגר"ד השיב: "אמן, יישר כח, יישר כח".

לאחר מכן נכנס הגר"י לביקור אצל ידיעו ורעו זקן המשגיחים הגה"צ רבי אברהם פולק, משגיח דישיבת סלובדקא.

הגר"י זילברשטיין בביקור אצל הגר"א פולק

המשגיח הזכיר לרב זילברשטיין כי ביום חופתו הוא רצה ללכת להתברך מכ"ק הבית ישראל מגור זצ"ל, וביקש מידידו הגר"א פולק להצטרף עמו. הרב זילברשטיין אמר שיש לו הרבה הכרת הטוב לגר"א פולק כי בתקופת נישואיו כאשר היה לבד בארץ הקודש, כשהוריו היו בחו"ל, הגר"א פולק ליווהו במסירות.

לאחר מכן הגר"י נפרד מהגר"א פולק בברכות ואיחולים מעומק הלב לאריכות ימים ולהמשך הרבצת התורה והיראה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר