טור הספד דומע

הצוואה האחרונה של ראש הישיבה אליי // סגן השר אורי מקלב

סגן השר אורי מקלב, היה בקשר קרוב עם ראש הישיבה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי זצוק"ל, במשך למעלה מחמישים שנים, בטור הספד מיוחד שכתב ל'כיכר השבת', הוא מספר על דמותו הייחודית ועל הצוואה שנתן לו (דיין האמת)

אורי מקלב | כיכר השבת |
מקלב עם ראש הישיבה

הוא היה לנו כאב ממש, הוא הראה לנו מה זה גדלות האדם וגדלות התורה יחד. אבן יסוד של עולם התורה בכל העולם נפלה הבוקר, היה לו חלק אדיר בפריחת עולם התורה בשנים האחרונות ושמירת בני התורה.

הרגשנו את מה שכולנו הרגישו, כל אחד היה אצלו לבן וכל אחד הרגיש את מרן כאב, זה לא היה רק הצצה לגדלות הוא פתח שערים לגדלות פתח את ביתו ועצמו לכולנו, ראש הישיבה זצוק"ל הכניס את מתיקות התורה לכולם, גם לצעירים מאוד, והראה לנו ה זה גדלות האדם ומה זה גדלות בתורה

במפגש האחרון שלי אצלו רק לפני שבוע בבית החולים ממנו לא יצא, הדבר הראשון מה שהיה חשוב לו שנבהיר לכולם שיש הנהגה, לבני התורה יש הנהגה תגיד את זה לכולם, אנחנו לא צאן ללא רועה, שלוש פעמים אמר לנו את זה בשיחה האחרונה, ראש הישיבה קיבל אותנו במאור פנים, אמר תודה שבאת, הלך בזיקנותו כמו צעירותו.

ראינו את האחריות שלקח על הדור, הפריחה של עולם התורה בארץ ישראל יש לו בזה חלק גדול, זה פשטות עם גאונות לכל עניין היה לנו כתובת ותשובה, תמיד הפתיעה אותנו בנקודה המרכזית אלפי נאומים ושיעורים לכל דבר היה משולב בדברי מחשבה ומוסר, לראות את הגשמק של התורה גדלות אמיתית היה מאבני היסוד של עולם התורה בכל העולם.

סיפר לי אבא של נער בן שלושה עשר רק עשרה בר מצווה לפני כמה ימים והיה מגיע להתפלל איתו במניין שבביתו, ראש הישיבה קיבלו במאור פנים, קירב אותו מאוד אמר לו כי רואים עליו שיהיה גדול בתורה, פער של שמונים שנה ביניהם והוא מתייחס לכל אחד בכבוד.

נער בן 13 שהיה מגיע אליו להתפלל קיבל אותו באהבה. שיהיה מליץ יושר עלינו בתקופה הקשה הזו שאנחנו נמצאים בה

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר