התושבים נערכו

בשכונה החרדית: הצעדה הפרו-פלסטינית בעד עזה שהטרידה את התושבים

בקראון הייטס התכוננו מבעוד מועד להפגנת התמיכה בעזה שתוכננה להתקיים בשכונה בשבת. אלפי שוטרים נפרסו באזור | אחד מעסקני השכונה הבולטים מתאר את המראות והקולות שנחשף אליהן בצהרי השבת (בעולם)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
עצרת ענק בקראון הייטס בעקבות הלחימה בעזה, עם פריצתה (צילום: דוב בער הכטמן)

ברחובות רובע ברוקלין בניו יורק, בו מתגוררות רבבות משפחות חרדיות, התקיימה אתמול הפגנה פרו פלסטינית בהשתתפות יותר מ-1000 מפגינים, בהם גם אנשי 'נטורי קרתא'. בעקבות ההפגנה נחסם "גשר ברוקלין" לתנועה.

ההפגנה החלה במוזיאון ברוקלין, בשכונת קראון הייטס, מרחק רחובות אחדים ממרכז חב"ד העולמי ה-770. ברחבי השכונה הוצבו כבר בשעות הצהרים של שבת אלפי שוטרים במאות ניידות, לצד מסוקים משטרתיים שפטרלו מהאוויר וסרקו את רחובות השכונה.

"צועדים עבור עזה", נכתב על המודעה שבישרה על ההפגנה הפרו-פלסטינית, והתושבים החב"דים בקראון הייטס נדרכו. מבעוד מועד קראו העסקנים המקומיים, וכן אנשי משטרה, לתושבים החרדים היהודים להימנע מצעדה באזור בשבת.

ביום שישי, שעות לפני ההפגנה הפרו פלסטינית הגדולה, התקיימה באותו מקום, מול מוזיאון ברוקלין, עצרת תמיכה בישראל, בהשתתפות התושבים החב"דים. בין היתר הוצב במקום שולחן ארוך וסביבו מאות כיסאות ריקים ועליהם תמונות החטופים.

יעקב ברמן, עסקן מקומי בולט, סיפר בצאת השבת כי לא ידוע על תקריות אנטישמיות שהגיעו לבתים המקומיים.

הוא עצמו, כך סיפר, צעד בסביבות השעה 16:30 אחר הצהרים לאזור המוזיאון, יחד עם קבוצת שכנים. לדבריו במקום היו משפחות יהודיות רבות, שצעדו ברחוב, כאלו שעושות זאת בדרך שגרה וכאלו שהגיעו במיוחד - כדי להביע את זהותם היהודית ולהראות שאינם חושים.

"כשהגענו למוזיאון", סיפר בציוץ בטוויטר, "גילינו שהעצרת עברה לכיוון גשר ברוקלין ושהקהל התפזר. יחד עם זאת ראינו כמה אלמנטים מטרידים, בהם פוסטרים עם צלבי קרס על עמודי רחוב, פוסטרים התומכים בפגיעה בישראל וכרזות אנטישמיות".

הוא הוסיף: "באופן מדאיג, מישהו צעק לעברנו קריאות הבעת תמיכה בהיטלר. נתקלנו גם באנשים לובשי חולצות ומדבקות שעליהן מסרים כמו 'הציונות היא טרור'". הוא חתם בהבעת תמיכה במשטרת ניו יורק על שהפגינו את נוכחותם המרובה באזור, גולל בקראון הייטס, ותרמו לתחושת הביטחון של התושבים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר