והעירייה? לא מגיבה!

"כולם מפקירים אותנו"; מטען חבלה התפוצץ על גדר העיר ביתר עילית

פחד אמיתי בעיר החרדית: אחרי קריאות מדי ערב של הסתה נגד יהודים, הערב שוב התפוצץ מטען על גדר הביטחון של העיר, והתושבים טוענים להפקרה של גורמי הביטחון | כל הפרטים (חדשות חרדים)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
פיצוץ על הגדר בביתר עילית (צילום: באדיבות המצלם)

בעוד שבמספר יישובים ערביים הסמוכים לעיר ביתר, נשמר השקט היחסי, הרי שתושבי הכפר נחלין, מתסיסים מדי לילה את השטח ומפחידים את תושבי העיר החרדית.

כמעט מדי ערב נשמעים מבתי הכפר צעקות 'אללה אכבר' מקפיאות דם. התושבים עושים קולות רעש חזקים ואף מסנוורים בלייזרים ירוקים את תושבי העיר ביתר, אשר בינם לבין תושבי הכפר העוין מפרידה גדר קטנה.

רק לפני שבוע, במוצאי שבת פרשת נח, הניחו מחבלים מהכפר מטען חבלה שבנס לא התפוצץ על כוחות הביטחון.

הלילה (ראשון) שוב הניחו מחבלים מטען חבלה על הגדר ופיצוץ אדיר נשמע. כוחות הכבאות פועלים בשעה זו לכבות את השריפה.

תושבי העיר מספרים בשיחה עם 'כיכר השבת': "לילה אחד זה צעקות, לילה שני זה מטען, לא חצה לחשוב מה יקרה בלילה השלישי ולאן הם יגיעו, שהשם ישמור עלינו".

"התחושות הן שזה מתחיל להיות דפוס קבוע", שח יוסי, תושב נוסף שמשוחח הערב עם 'כיכר השבת', "אחת לכמה ימים המחבלים משליכים מטען על הגדר והתגובה הצהלית היא בזיון. בפעם הבאה זה יכול להיות גם פגיעה חלילה באחד הבניינים שזה מרחק של עשרות מטרים בלבד מהגדר. אנחנו מרגישים מופקרים לגמרי".

דוד, תושב שגר סמוך לגדר ממש מציין: "דבר ראשון, מתחילים להרגיש שהכפר נחלין מתחיל להתעורר ולהרים את הראש הם צועקים צעקות וצרחות 'אללה אכבר' שזה כבר גורם לתחושת בהלה בקרב התושבים, במיוחד כשזה מגיע כהמשך לטבח האכזרי ששמענו עליו בשמחת תורה רח"ל. שנית, זה נהיה בשלב מסוים נוהג קבוע שבדיוק בחצות הלילה הם מפרים את השקט הלילה בצעקות וצווחות של שטנה. הם מכוונים פנסי לייזר רבי עוצמה לכיוון הבתים של ביתר וכידוע זה מחמיר עד כדי מטענים על הגדר וה' ישמור לאן הם מכוונים להגיע חס ושלום.

"אתמול היו זיקוקים מאזור הגדר של נחלין וכל הבתים התעוררו בבהלה", ממשיך דוד ומספר, "טענו שאלו היו קבוצת נערים שירו לכיוון הערבים. התושבים מרגישים שאם לא ישנו לגמרי את המשוואה וינקטו בצעדים קשים ביותר כנגד אותם טרוריסטים תושבי נחלין ובכלל תושבי הכפרים הסמוכים זה חלילה היו לא תהיה עלול להחמיר ואף להתפוצץ חלילה", מסכם דוד.

"התחושה היא שאין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים", מציין אבי, תושב העיר שגר אף הוא סמוך לגדר, "לקחתי על עצמי להגיד תהילים ולסמוך על ה'. הוא ורק הוא יציל אותנו. מקווה מאוד שזה לא יעלה לנו בדם עד שיתעוררו לטפל בהם באמת", חותם אבי בצער.

אלו התגובות

מעיריית ביתר עילית לא נמסרה תגובה, נכון למועד פרסום הכתבה - כמו כתבות רבות נוספות שביקשנו עליהם תגובה – פניית 'כיכר השבת' טרם נענתה.

קב"ט העירייה התבקש לענות ל'כיכר השבת' תשובות, אך הוא טוען שעלינו לעבור דרך הדובר. הסברנו לו שהדובר אינו עונה, אלא שהוא מתעקש שיש נוהל. תקווה רבה, שהנוהל הזה לא יעלה לנו ביוקר. תושבי העיר רוצים תשובות ובעיקר מעשים.

מדוברות צה"ל נמסר בתגובה: "דיווח אודות מטען מאולתר שהתפוצץ בסמוך לגדר העיר ביתר עילית התקבל אמש. לא היו נפגעים באירוע.

"כוחות צה״ל סרקו במרחב אחר חשודים והחלו בחקירת האירוע.

"הלילה עצרו כוחות צה״ל חשוד שהודה בהנחת מטען מאולתר בגדר ביתר ובשבוע שעבר עצרו שלושה חשודים מנחאלין שירו זיקוקים והניחו מטען מאולתר בסמוך לגדר העיר.

"צה״ל פועל להגנת התושבים ולסיכול הטרור במגוון כלים, כגון סיורים ופטרולים ואף מארבים חשאיים, למניעת אירועים מסוג זה ולמעצר החשודים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר