אושר בקריאה טרומית

ביוזמת חה"כ אליהו ברוכי: ימי חופשה לא יקוזזו ממתנדבי הצלה

מליאת הכנסת אישרה בקריאת טרומית - ללא התנגדות, את הצעת החוק שיזם ח"כ אליהו ברוכי האוסרת על קיזוז ימי חופשה ממתנדבי הצלה (חדשות)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
ח"כ אליהו ברוכי (צילום: ערוץ כנסת)

מליאת הכנסת אישרה בקריאת טרומית - ללא התנגדות, את הצעת החוק האוסרת על קיזוז ימי חופשה ממתנדבי הצלה, אותה יזם חבר-חבר-הכנסת אליהו ברוכי.

לפי הצעת החוק שזכתה לתמיכה מהקואליציה והאופוזיציה, המעסיק לא יוכל לנכות את ימי החופשה של המתנדבים שפעלו בזמן שהוגדר כחירום.

החוק המוצע מבקש להורות כי בדומה למשרתי מילואים, גם מתנדבי ארגוני החירום וההצלה יהיו זכאים לקבלת שיפוי כספי בגין ימי עבודה שהפסידו במהלך ההתנדבות ארוכת הטווח. המשמעות המיידית היא שמעסיקים לא יוכלו לנכות את ימי ההתנדבות ממספר ימי החופשה של המתנדבים.

צפו בנאומו של חה"כ ברוכי במליאה (צילום: ערוץ כנסת)

חה"כ אליהו ברוכי שיזם את ההצעה, סיפר במליאה על ההתמודדות של המתנדבים: "התנדבות לא צריכה לבוא עם תמורה חומרית. אבל אסור לנו לאפשר, שהתנדבות ללא תמורה בצידה, תהיה עם הפסד בצידה".

בהמשך דבריו סיפר את סיפורם של המתנדבים ביישובי העוטף לאחר הטבח הנורא בשמחת תורה: "המתנדבים בארגוני ההצלה נאלצו לשהות במשך שבועות ארוכים ביישובים שנפגעו, להיחשף למראות הקשים ביותר שבן אנוש יכול להעלות על דעתו, לדאוג לכבודם של המתים, ועוד קודם לכן - לשמור על גופם של החיים לפעמים תוך כדי סיכון החיים שלהם עצמם. והכול ללא תמורה. אבל ככל שחלף הזמן, התברר שיש פה הפסד. התברר שיש פה עוול. נכון, המתנדבים לא ישתמשו במילה 'עוול', כי הם לא מחזיקים טובה לעצמם. אבל אנחנו, נבחרי הציבור, חייבים לומר זאת בקול: רבותיי, יש פה עוול שמחובתנו לתקן אותו, ויפה שעה אחת קודם".

כאמור, הצעת החוק אושרה ללא התנגדות. טרם ההצבעה עלה שר העבודה יואב בן צור לדוכן, ובירך על החוק: "אנחנו מבינים בחשיבות החוק הזה ותומכים בעיקרון של החוק. נשב ונדון איך לשפר ולהכניס בחוק הזה דברים נוספים. אני קורא לכלל החברים לתמוך בהצעה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר