לפעמים חסר רק אהבה

היהודי נשבר: "אני עם זקן גדול, פאות גדולות וציצית, אך אני עמוק בטומאה"

"הנפש שלי סובלת", סיפר יהודי יקר שהגיע לטיפול אצל מרדכי רוט, "אני נשוי שנתיים ויש לי ילד בן חצי שנה. יש לי אישה טובה, אני נראה חרדי מאוד, אך אני עובר על עבירות הכי חמורות שיש בתורה" | סיפור מטלטל (מגזין כיכר)

מרדכי רוט | כיכר השבת |
"עובר עבירות חמורות" | אילוסטרציה (צילום: שאטרסטוק)

היה אצלי לפני כחצי שנה יהודי יקר וכך סיפר לי: "אני אולי נראה לך יהודי חרדי אמיתי עם זקן גדול, פאות גדולות, וציצית ענקית. אבל דע לך שאני עובר על אחת מהעברות היותר חמורות שיש בתורה שכתוב על כך בספרים שהתשובה עליה קשה מאוד, וזו הטומאה הכי גדולה שיש.

>> למגזין המלא - לחצו כאן

פעם הפסיכולוגיה אמרה על כך שזה חולי נפש, ובעשרות השנים האחרונות הפכה את הדעה שלה וטענה שזה לא מצביע על חולי כלל וכלל. אבל נפשי לא מאוזנת בגלל זה! אני לא יכול לחיות בשני מקומות, מי אני ואיפה אני. אני צריך עזרה, אני לא יכול יותר כך לחיות.

הוא סיפר לי שהוא נשוי שנתיים ויש לו ילד בן חצי שנה. יש לי אישה טובה, אין לי תלונות ברוך השם. כשהוא סיפר לי על עברו הכול התחבר לי.

הוא סיפר לי על הוריו הקשים שהיו רק מעבירים עליו ביקורת כל היום, ושהוא בחיים לא קיבל חיבוק או נשיקה מהם. הוא היה רואה את הוריו רבים ביניהם ללא מעצורים וללא גבולות במשך כל שנות ילדותו.

כך היה עד גיל ארבע עשרה, הוא אמר, ואז לצערי הרב משם התחילה כל ההידרדרות שלי. הכרתי בחור הגדול ממני בשמונה שנים שלימד אותי דברים לא טובים, והוא גרם לי כבר מאז להתחיל לחטוא בדברים האלו.

שאלתי אותו: "באותו זמן של החטאים על מה היית חושב?" הוא הסתכל עליי בעצב גדול ומעיניו החלו לרדת דמעות גדולות וכאובות ואמר לי בשקט: "אתה יודע מה רציתי? רק אהבה רציתי! רק שמישהו גדול ממני יגיד לי שאני בסדר ואני טוב, שהוא אוהב אותי ושאני שווה משהו, זה כל מה שרציתי. תאמין לי שלא רציתי את כל החטא הזה, רציתי רק הרגשה של אהבה שאני יכול להניח את הראש שלי על מישהו אחר".

האמת, באותו רגע היה לי קשה לשלוט בדמעותיי. נפשי, רוחי ונשמתי בכו יחד עם אותו יהודי שישב מולי. הוא לא רוצה לחטוא, הוא לא רוצה את הדבר האסור הזה כלל, הוא רק רוצה אהבה. זה מה שהאדם הזה צריך. וכשהוא לא קיבל את זה בחיים שלו,

משם כל הבעיות שלו התחילו.

כאשר אני פוגש את אותם יהודים, כפי שמובא בסיפור הזה, זה מה שבסוף הם אומרים, זה מה שהם רוצים, הם רק רוצים: יחס. אהבה.

אני מספר את הסיפור הזה בגלל שני דברים. אני פוגש אנשים שאמרו להם ופסקו להם שהם כאלו וכאלו אנשים רק בגלל רצון שלהם כזה או אחר ובסוף מתברר שזו ממש לא הבעיה, הבעיה היא רק אהבה. הבעיה היא חסך רגשי שיש לאותם אנשים. ילדות קשה שהם עברו ובעצם זהו השורש של כל הדברים.

ודבר שני, מזעזע אף יותר. אני פוגש בכל מיני בעיות קשות מנשוא, ואחת הבעיות המרכזיות שגורמות לאותן בעיות קשות נובעת ממשהו אחד, ואני רואה את זה שוב ושוב. אנשים חייבים לגדול על אהבה, על חיבוק, על חום, על כבוד, ועל אמון ואם הם לא מקבלים את זה הם אחרי כן מפתחים בעיות קשות כמו התמכרויות קשות, נטיות הפוכות, דיכאון, חרדות וכל מרעין בישין...

עם קצת אהבה, יחס וחום אותם אנשים היו נראים אחרת. זה מה שאותם אנשים צריכים. והמציאות היא שאני רואה שוב ושוב מול עיניי את הדבר המדהים הזה, שכאשר אנחנו מצליחים לתקן את החסך הרגשי, דברים בלתי פתורים שהיו נראים ככאלה שאי אפשר לשנות אותם ולא ישתנו לעולם - מתחילים להשתנות.

מרדכי רוט (קרדיט: ראובן חיון)

כמובן שאי אפשר לזרוק את הכול על חוסר באהבה שהוא מה שגורם לכל הבעיות, אבל אני יכול להגיד לכם חד משמעי שהצורך באהבה של ילד כדי לגדול נורמלי הכרחי כמו אוויר לנשימה, וחוסר מזה גורם להמון בעיות קשות שהיו נמנעות אם זה היה קורה.

אותו יהודי שכאמור עברה כחצי שנה מאז שהוא התחיל לבוא אליי, אני יכול להגיד לכם שהיו זמנים לא פשוטים של עליות וירידות ועדיין יש נפילות ועליות, אבל זה לא מתקרב לעוצמות של פעם והוא התחיל לראות את האור בחייו בעזרת הבורא יתברך.

אדם שלא גדל בצורה בריאה ולא קיבל אהבה וחום, עד סוף ימיו נפשו תרדוף ותנסה למצוא אותה גם אם זה אומר לקבל את האהבה בדרכים לא טובות וכשרות העיקר שיהיה מרגוע לנפשו. אז כנראה מי שאמר שאהבה היא המפתח לכול, צדק.

מאחל לכם עם ישראל היקרים שתמיד תאהבו את עצמכם ואת כל מי שמסביבכם. העולם זקוק לכם.

שבת שלום לכל עם ישראל הקדושים.

לתגובות: machon.rot@gmail.com

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר