"עושים חילול ה'" | צפו

עדות בפני הפוסק הבכיר הגר"י זילברשטיין: "הגר"מ מאיה נגד סיעת ש"ס ברמת גן"

דרמה מקומית ברמת גן: הפוסק שכאב על חילולי השבת בעיר ועל אוזלת ידם של נציגי ש"ס בעיר, החליט לפתוח מפלגה שסמלה הוא שמירת השבת | אחד מרבני העיר הוותיקים, הגיע לספר לרב זילברשטיין, כי מנהיג מפלגת ש"ס, ביקש לא להצביע עבור המפלגה המקומית | תיעוד (חדשות חרדים) 

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
רבי שמעון בן חיים מספר לגר"י זילברשטיין (צילום: ללא קרדיט)

הסערות בנוגע לבחירות בערים החרדיות, אינן פוסחות גם על ערים מעורבות, וכעת במוקד נמצאת העיר רמת גן.

כפי שנחשף לראשונה ב'כיכר השבת', הפוסק הבכיר וחבר מועצת גדולי התורה, הגאון רבי יצחק זילברשטיין, החליט לפתוח מפלגה ברמת גן - מפלגה שתדאג לקדושת השבת בעיר בראשות נציגיו עו"ד נתנאל אינדורסקי ור' גבריאל לביא, באיחוד ושיתוף פעולה מלא עם הרב יעקב אריאל ונציגו עו"ד זוהר ישרים.

הסיבה להקמת המפלגה הייתה לנוכח הטענות הקשות שעלו כלפי הנציגים החרדיים מטעם ש"ס בעירייה, שישבו בשתיקה ושיתפו פעולה ב'שב ואל תעשה', עם חילולי השבת בעיר, תמורת תקציבים שונים אותם קיבלו למוסדותיהם, קודם הקמת המפלגה, טען הגר"י זילברשטיין כי מדובר ב"מכירת השבת" תמורת כסף.

בסרטון דרמטי המתפרסם כעת, נראה הגאון רבי שמעון בן חיים, מרבניה הוותיקים של העיר רמת גן, שהיה אחד מיוזמי המפלגה מספר לרב זילברשטיין כי זקן מועצת חכמי התורה הגאון רבי משה מאיה מתנער ממפלגת ש"ס המקומית.

"אני ראיתי מכתב בשם מועצת חכמי התורה, וחתום שם הרב מאיה, שהם מחזקים את הנציגים של ש"ס ברמת גן, להצביע בשבילם וכו'. וזה מאד מאד הפריע לי", מספר הרב בן חיים.

רבי שמעון בן חיים מספר לרב זילברשטיין | צפו

הרב המשיך לספר: "אני והרב מאיה חברותא ביחד חמישים וחמש שנה, ואני מכיר אותו ויודע מי זה, הלכתי אליו, אמרתי לו הרב מאיה, תראה את המכתב. הוא אומר לי: 'זה לא על דעתי, אני כל הזמן צעקתי שאין לתמוך ברשימה ברמת גן, שאנשים שם עושים חילול ה' ומחללים את השבת, וצריך ממש להילחם איתם'".

הרב בן חיים הוסיף: "אחר כך שמעתי, ששמעו מהקבוצה הזו של עו"ד מנחם דויד, שהיינו אצל הרב מאיה, אז גם הוא בא, הרב מאיה אמר לו: אני לא רוצה לדבר איתך, אתה מחלל שבת, אתה עושה חילול ה'. הרב מאיה אומר, שהוא כל הזמן דיבר נגד, וביקש מהאחראים שם במפלגת ש"ס שלא יתמכו ברשימה הזו או שישנו את האנשים, כי לא יעלה על הדעת שאנחנו נתמוך באנשים שהם תומכים בחילול שבת במוצהר".

לאחר מכן נשאל הרב זילברשטיין על ידי נציגו גבריאל לביא: "הרב, מה אומרים לציבור שהם שואלים, מה רע בש"ס ברמת גן", הרב השיב בחריפות: "הם מחריבים את העיר, והם מזמינים פצצות", כאשר כוונתו היא, למה שעורר בכל התקופה שלפני פרוץ מלחמת חרבות ברזל, שעל ידי שיתוף הפעולה בחילולי שבת בפרהסיא, גורמים לסכנה אמיתית לקיום עם ישראל כולו.

לאחר מכן הוסיף הרב זילברשטיין ואמר: "הוא (מנחם דויד) נותן לו (לראש העיר, כרמל שאמה הכהן) תמיכה, זה לא רק זה, זה גם במוראל, הנה הדתיים עצמם גם איתי, יש מחלוקת בין הדתיים, זה גם טוב בשבילו".

בתוך כך, מתפרסם השבוע מכתב תמיכה גורף, עליו חתומים עשרות רבני קהילות ומשפיעים בעיר רמת גן, הקוראים להצביע ולתמוך ולהשפיע למפלגת 'טבג'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר