"נחשב לפטרון של אבוטבול"

'בגלל ההסכם עם הליכוד' | הגר"נ קופשיץ: "לא תומך באף מועמד בבית שמש"

פרסום ראשון: אבוטבול, שנחשב במשך שנים כמקורבו הגדול של וותיק רבני העיר בית שמש, הגאון רבי נתן קופשיץ, לא זכה לקבל את תמיכתו | במכתב שיצא הערב הגר"נ מבהיר מפורשות, כי "הוא נמנע מלהתערב בענייני הבחירות וכל מה שמתפרסם בשמו אינו נכון" | המכתב המלא והפרשנות (חדשות חרדים)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הרב קופשיץ (צילום: יעקב לדרמן)

פרסום ראשון: הגאון רבי נתן קופשיץ, מוותיקי הרבנים בעיר בית שמש, ואלפים נמנים על שומעי לקחו, הוציא הערב (ראשון) הודעה דרמטית במושגי העיר בית שמש, בה נכתב, כי הוא לא תומך באף מועמד, וזאת לאחר שיצאו שמועות סותרות בנוגע לעמדתו.

בתקופה האחרונה נעשו עשרות פניות, הן מצד ש"ס והן מצד דגל התורה, לבית הגר"נ קופשיץ, בתחינה שיתמוך במועמד שלהם.

הגר"נ נטה לתמוך במקורבו ואיש אמונו, משה אבוטבול, שהיה נאמן לו במשך כל השנים שהיה ראש עיריית בית שמש, הרב קופשיץ חשש להביע בו תמיכה, שכן היו גורמים שטענו, כי מדובר באבוטבול שונה ממה שהיה עד היום, שכן כיום הוא נציג ש"ס והוא יחזור לעיר עם נדוניה של ש"ס, שלא בדיוק מוצאת חן בעיני הרב קופשיץ.

כמו כן, הרב קופשיץ, שנמנה על קהילת הקנאים שלא מצביעים בבחירות, אוחז שכן יש להצביע בבחירות לעירייה, אך הוא תדיר מסרב להוציא מכתבי תמיכה במועמדים והשמועה במי הוא תומך עוברת מפה לאוזן.

הערב, אנו חושפים ב'כיכר השבת', מכתב מיוחד עם בלנק רשמי של הרב קופשיץ, עליו חתומים שני בניו ובו כתוב: "התבקשנו על ידי אבינו למסור, שהוא נמנע מלהתערב בענייני הבחירות וכל מה שמתפרסם בשמו אינו נכון", עה"ח שני בניו.

המכתב החריג של הרב קופשיץ

בכיר בעיר בית שמש מבהיר ל'כיכר השבת': "זה באמת משהו חריג שעוד לא היה, הרב קופשיץ מעולם לא כתב מכתב עם בלנק רשמי שלו בנוגע לבחירות. הנטייה הראשונה שלו הייתה לתמוך בשתיקה במשה אבוטבול, אך אחרי פרסום ההסכם עם הליכוד הערב, הוא התחלחל והחליט לצאת מגדרו ולכתוב מכתב רשמי בשמו, שלא יהיו משומעי לקחו שיתבלבלו ויחשבו שהוא חלילה עדיין תומך באבוטבול".

עוד מוסיף אותו בכיר: "המכתב אמור להשפיע ישירות גם על חסידים וקיצונים רבים בעיר, שחלקם נמנים על הקולות של 'הפלג הירושלמי', שכעת לא יוכלו ללכת ולהצביע עבור אבוטבול, למרות שעד פרסום המכתב, הם חשבו לעשות זאת. זו מכה אנושה עבור אבוטבול, שכעת סיכויו פוחתים עוד יותר".

גורם אחר בעיר מסביר ל'כיכר השבת': "עצם העובדה שהרב קופשיץ בוודאי לא היה תומך בעליזה בלוך והוא גם לא מרוצה מ'המודרניות' של שמוליק גרינברג, נתנה את הפרשנות לתלמידיו ומעריציו, כי הוא מעוניין באבוטבול, ההודעה שיצאה הערב סתמה את הגולל על הניסיונות לצרפו לציר אבוטבול".

כזכור, מוקדם יותר הערב דווח ב'כיכר השבת', כי במשך ימים אחדים, נותר ההסכם בין סיעת הליכוד המקומית בבית שמש בראשותם של חברי מועצת העיר שלום אדרי ומשה שטרית, לוט בערפל. המעט שפורסם לתושבים - היה בעיקר התחייבות הליכוד למשה אבוטבול ולסיעת ש"ס על תמיכה רשמית של הליכוד על אלפי מצביעיו במועמדותו של סגן שר החקלאות משה אבוטבול לראשות העיר והצבעה אליו.

תושבי העיר, ששמעו על חתימת ההסכם, עסקו בימים שלאחר מכן בשאלות הפוליטיות שנגזרו מההסכם כגון - כמה קולות ההסכם יוריד מראש העיר המכהנת עליזה בלוך לטובת אבוטבול כאשר המספר ככה"נ יעמוד על בין 1,000 ל-2,000 מצביעים חילונים כאשר כל השאר יצביעו למועמדת הטבעית והמועדפת על המגזר הכללי - דתי וחילוני עליזה בלוך.

אולם, עתירה שהוגשה לבית המשפט, אילצה את אבוטבול לחשוף לציבור הרחב את כלל סעיפי ההסכם הכוללים בעיקר את התחייבויותיו של המועמד אבוטבול לאנשי סיעת הליכוד.

סעיפי ההסכם, הוסתרו גם מבוחרי הליכוד, זאת למרות שתוכנו מציג הסכמים כמעט חסרי תקדים עבור התושבים החילוניים והדתיים-לאומיים, בעיקר, ככל הנראה בשל האפקט שפרסום פרטי ההסכם עלול להתרחש במגזר החרדי, שם מתחולל מאבק איתנים על קול קול בין מועמד דגל התורה שמוליק גרינברג למועמד ש"ס משה אבוטבול. וזה אכן מה שהתרחש היום (ראשון) עם פרסום סעיפי ההסכם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר