"ביזוי כבוד התורה"

לאחר העצרת של 'דגל' - מחאה ספרדית בבני ברק: "רבם דקרו!"

לאחר שאחד מראשי הישיבות הספרדיות רמז נגד תנועת ש"ס, בעצרת של 'דגל התורה' בבני ברק - הבוקר, מתפרסמת מחאה נמרצת "על ביזוי כבוד התורה" (חדשות)

חזקי שטרן | כיכר השבת |
העצרת של 'דגל התורה' בבני ברק

אלפי מצביעי 'דגל התורה' התכנסו אמש (ראשון) לעצרת בבני ברק לקראת הבחירות המקומיות בעיר, בהן רשימת 'דגל התורה' מתמודדת לראשונה בנפרד מרשימת 'אגודת ישראל'.

הבוקר, מתפרסמת בעיר "מחאה נמרצת על ביזוי כבוד התורה", תחת הכותרת: "רבם דקרו!!", לאחר שאחד מראשי הישיבות הספרדיות שנאם בכנס של 'דגל', רמז כי בש"ס "הנציגים בוחרים את גדולי ישראל".

גורם בש"ס אומר ל'כיכר השבת' כי "לא יאומן שברחובה של עיר קוראים תיגר על מנהיגותה הרוחנית של התנועה, המתווה את דרכם של מאות אלפים, וכולם שותקים. היה לא תהיה".

במודעת המחאה, נכתב: "הזדעזעי ארץ ישראל ת"ק פרסה על ת"ק פרסה לנוכח המעשה החמור שנעשה כאן בעיר התורה בני ברק בפני קהל אלפים ורבבות בכנס ההמוני ברחובה של עיר, אשר קם אחד מן הדרשנים וחרף וגידף מערכות אלוקים חיים, כאשר העיז פניו נגד מרנן ורבנן אדירי התודה ומצוקי ארץ זצוקללה"ה ושיבדלח"א, בהוציאו לעז על מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה שליט"א באומרו כי 'אצל אחרים הנציגים הם בוחרים את גדולי ישראל' עפ"ל".

מודעת המחאה

"אוי לאוזניים שכך שומעות ואוי לנו שכך עלתה בימינו", נכתב במחאה, "וכדי שלא יאמרו 'מדשתקי רבנן שמע מינה דניחא להו', אנו מוחים בזה בזעקה גדולה ונמרצת כדין חובת מחאה, ואוי להם לבריות מעלבונה של תורה. וכבר נפסק בשו"ע (סימן רמ"ג ס"ו) עוון גדול הוא לבזות תלמידי חכמים... וכל המבזה את החכמים אין לו חלק לעולם הבא והוא בכלל כי דבר ה' בזה. וכמובא בגמ' (שבת קיט:) אמר רב יהודה אמר רב כל המבזה תלמידי חכמים אין רפואה למכתו".

בהמשך נכתב: "אנו בני התורה והישיבות, מרנן ותלמידהון לגיונו של מלך, המצטופפים תחת אדרתם של מרנן ורבנן חכמי וגדולי הדור שליט"א, צועדים בעוז ובגאון בדרכם של רבותינו מאירי נתיבותינו, מרן רבינו עובדיה יוסף זצוקללה"ה, מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן זצוק"ל ומרן פאר הדוד רבנו שמעון בעדני זצוק"ל, מצווים ועושים את דברי קדשם, ומחזקים את תנועת ש"ס הקדושה, באר חפרוה שרים, שכולה גופי תורה, חינוך וטהרה, בכל קצוות הארץ".

לסיום נכתב: "וה' ברחמיו יגדור פרצות עם ישראל וחרפת עמו יסיר". על החתום: "הכותבים בדמע ובלב מורתח, בני התורה והישיבות כאן בעיה"ק בני ברק".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר