הלם בש"ס | כל הפרטים

הדרמה ברמת גן: "ביקשו ממני לחתום על ש"ס רמת גן, ולא חתמתי"

זקן מועצת חכמי התורה מבהיר באופן סופי את דעתו בעניין ההצבעה ברמת גן ואומר: "כל זמן שש"ס העירונית שותפה בקואליציה העירונית, לא חתמתי שחייבים להצביע ש"ס, ביקשו ממני לחתום ולא חתמתי" • כל הפרטים (חדשות חרדים)

"לא חתמתי" | צפו בדברים החריפים של זקן חברי מועצת החכמים הגאון רבי משה מאיה

סאגת הבחירות בעיר רמת גן בשיאה, והערב (שני), פחות מ-24 שעות לפתיחת הקלפיות - רמת גן ממשיכה לייצר סערות ודרמות, כאשר מיום ליום גוברת התמיכה הגורפת של כלל רבני הציבור החרדי, הדתי והמסורתי במפלגת 'רמת גן באמונה' בנשיאות חבר המועצת הגאון רבי יצחק זילברשטיין.

יצויין כי ברמת גן מתמודדת רשימה חרדית נוספת - ש"ס, אולם לרבנים רבים יש טענות קשות על היותה של ש"ס שותפה בקואליציה עם ראש העיר כרמל שאמה הכהן, לאור חילולי השבת בעיר.

בשבועות האחרונים פורסמה עדותו של הגאון רבי שמעון בן חיים, מרבניה הוותיקים של העיר רמת גן והחברותא של זקן חברי מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי משה מאיה למעלה מחמישים וחמש שנה, כאשר הרב בן חיים העיד כי הגר"מ מאיה הצהיר בפניו נחרצות כי אינו תומך בסיעת ש"ס ברמת גן.

הערב, לאחר שניסו לסלף את עמדתו של הגר"מ מאיה, מפרסם הרב הבהרה ברורה בקולו, בסרטון מיוחד שצולם, בו הוא נראה אומר באופן חד וברור: "הריני להבהיר דעתי, שכל זמן שש"ס העירונית שותפה בקואליציה העירונית, לא חתמתי שחייבים להצביע ש"ס, ביקשו ממני לחתום מטעם מועצת החכמים, ולא חתמתי".

הגר"מ מאיה מסביר בסרטון כי הסיבה לכך היא "בגלל שכל זמן שהם בקואליציה ספק גדול אם אפשר לתמוך בהם".

לאחר מכן, בסרטון נוסף הוא מוסיף ואומר בשנית: "הריני להבהיר דעתי, שכל זמן שהמועצה של ש"ס ברמת גן לא פרשה מהקואליציה, אסור להישאר שם, כי זה שותפות עם חילולי שבת".

הדברים החריפים של הרב מאיה, מהווים מכה נוספת לסיעת ש"ס ברמת גן, לאחר שבשבוע האחרון התפרסם תיעוד ממזכה הרבים הגאון הרב זמיר כהן, בו אמר שדעתו כי יש להצביע לש"ס בכל הארץ, מלבד ברמת גן.

"וכאן אני רוצה להוסיף", אמר הגר"ז כהן, "חוץ מהעיר רמת גן, ששם על פי עדות מהימנת של הגאון הרב שמעון בן חיים שהיה אצל זקן מועצת חכמי התורה הרב מאיה, ישנה התנגדות להצביע לש"ס ברמת גן, שם צריך להצביע למפלגה שהקים הגאון הרב יצחק זילברשטיין, שהאותיות שלה הן: ט' ב' ג'".

גם חתנו של הגר"י זילברשטיין, המקובל הגה"צ רבי דוב קוק, קרא השבוע בסרטון מרגש לתושבי רמת גן: "דברי מורי חמי שליט"א אינם צריכים חיזוק. ט' ב' ג' - כזה ראה וקדש, זה הדבר שיכול היום לעזור לנו לעצור את החילול שבת וחילול ה', יה"ר שהשבת תתבע את עלבונה, אל נא תלכי שבת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר