דנו בעומקה של הלכה

ראב"ד לונדון הגרא"ד הלוי דינר בביקור אצל הגר"י זילברשטיין | תיעוד

הגרא"ד הלוי דינר ראב"ד לונדון, ביקר במעונו של הגר"י זילברשטיין בערב שבת קודש | במשך שעה ארוכה, גדולי התורה שוחחו יחדיו בעומקה של הלכה ובענייני השעה | תיעוד (חרדים)

חזקי שטרן | כיכר השבת |

ביקור רב רושם נערך במעונו של עמוד ההוראה הגאון רבי יצחק זילברשטיין, בערב שבת פרשת כי תשא, כאשר הגאון רבי אהרן דוד הלוי דינר, ראב"ד לונדון, שהגיע לביקור מיוחד לארץ הקודש, נכנס למעונו של הרב, ובמשך קרוב לשעה וחצי שוחחו גדולי התורה יחדיו בדברי תורה והלכה, כשהגרא"ד מציג לפני עמוד ההוראה שאלות הלכתיות סבוכות שעלו על שולחנו, ורצה לקבל בהם את הכרעתו.

הקשר בין הגר"י זילברשטיין לגרא"ד דינר החל כבר לפני עשרות בשנים, כאשר הרב דינר היה מקורב לחמיו מרן פוסק הדור הגרי"ש אלישיב זצוק"ל אשר חיבבו מאד ומינהו כשליח לבירור כמה שאלות הלכתיות קשות, וסמך עליו מאד. בשנים האחרונות, בכל עת שמגיע הרב דינר לארה"ק, פוקד הוא את מעונו של הרב זילברשטיין.

הרב דינר הגיע למעונו של הרב זילברשטיין ביום שישי, בשעה בה מוסר שיעור מצומצם בו משתתפים תלמידי חכמים גדולים, כמו אחיינו הגאון רבי אלעזר דוד אפשטיין, מראשי ישיבת תורה בתפארתה, חתנו הגאון רבי דב מאיר טננבוים, מראשי ישיבת 'קרית מלך', חתנו הגאון רבי אליעזר רוט ראש כולל 'נתיבות המשפט', הגאון רבי גדליה הוניגסברג, רב קהילת 'שונה הלכות' בני ברק, הגאון רבי מאיר ערבה, מח"ס 'מאיר עוז', ד"ר הרב משולם הרט, ועוד.

השיחה בין הגר"י זילברשטיין והגרא"ד דינר

בתחילת הדברים סיפר עמוד ההוראה סיפור על אביו של הרב דינר, מהרי"צ הלוי דינר זצ"ל, כאשר בא לחתונה באנטוורפן שבבלגיה, והגר"ח קרייזוירט זצ"ל כיבדו בסידור חופה וקידושין, אך התקנה באותו מקום היתה שרק המרא דאתרא מסדר קידושין, לכן אמר הרב קרייזוירט שהוא מתפטר מתפקידו כמרא דאתרא, וממנה את הרב דינר למשך חצי שעה כמרא דאתרא של אנטוורפן... וכך אכן היה, ומאז נקרא הרב דינר "גאב"ד לונדון, ואנטוורפן למשך חצי שעה"...

לאחר מכן נשאו גדולי התורה בפלפולה של תורה והלכה שעה ארוכה, כשעל השולחן עלו שאלות מרתקות ומעמיקות, כשהגר"י מכריע על כל השאלות. לסיום, אמר הרב דינר לרב זילברשטיין, שהפחד השורר מהאנטישמיות בלונדון גדול יותר מהפחד שיש כאן בארץ ישראל, וכן בכל אירופה. הרב זילברשטיין האריך בדברים כי כל הצרות שבאו עלינו משמחת תורה עד עתה הם כדי לקרב את עם ישראל לשוב בתשובה שלימה להקב"ה.

כמו כן אמר הרב זילברשטיין לרב דינר, שיחזק את עדת מרעיתו באנגליה בכל מה שקשור להעלאת קרן השבת וחיזוק בהלכות שבת, וסיפר לו שבתקופה האחרונה הגיע אליו אחד משרי הממשלה לביקור חשאי, וסיפר לו שהחל לשמור שבת כהלכתה, רק אינו עושה זאת בפרהסיא מסיבותיו שלו.

הרב זילברשטיין התפעל שרואים שגם הרחוקים מתחילים אט אט לטעום את טעמה של השבת ולהתקרב לתורה הקדושה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר